Reklama

Niedziela Łódzka

Bp Pękalski: Wielkanoc jest czasem radości i nadziei!

2024-04-01 15:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Wielkanoc, którą przeżywamy, jest czasem radości i nadziei. Wszystko, co dokonało się w ową błogosławioną noc, a co dziś przypominamy sobie, uczestnicząc we Mszy św. oktawy wielkanocnej jest znakiem bezgranicznej miłości względem każdego z nas ze strony Boga na tę Miłość powinniśmy udzielać konkretnej odpowiedzi – mówił bp Pękalski.

W Poniedziałek Wielkanocny summie w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Ireneusz Pękalski. W słowach nauczania pasterskiego hierarcha odniósł się do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Chrystusa oraz pytał zebranych – co każdy z nas może zrobić dla Jezusa w tegoroczną Wielkanoc, ale także każdego dnia naszego życia? – pytał zebranych duchowny. - Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć w następujących słowach, jakie św. Paweł skierował do chrześcijan w Kolosach. Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi! – cytował bp Pękalski. - Wskazania św. Pawła Apostoła zachęcają każdego z nas do duchowego wzrastania i skupienia się na wartościach niebiańskich. Oznacza to również, że powinniśmy dążyć do tego, co ważne jest w oczach Bożych, a nie tylko ziemskich spraw i doczesnych trosk. To przypomnienie, aby nasze myśli i serca kierować ku wyższym celom, zamiast utonąć w codziennych ziemskich sprawach – zauważył duchowny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kończąc homilię, ksiądz biskup zachęcał – niech ta radosna prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa pozwala każdemu z nas odmieniać środowiska, rodziny i wspólnoty, w których żyjemy i pracujemy przez braterską miłość, wyrozumiałość, wzajemną życzliwość, szacunek i otwartość na drugiego człowieka. Niech Zmartwychwstały przywraca nadzieję tam, gdzie panuje smutek lub zwątpienie i niech wszystkich obdarza pokojem, dobrym zdrowiem oraz wszelką pomyślnością. Spotykajmy się jak najczęściej z Chrystusem Zmartwychwstałym zwłaszcza podczas niedzielnej i świątecznej Eucharystii, dzięki temu będziemy ciągle wzrastać w wierze i mężnie ją wyznawać – zakończył.

Oktawa uroczystości Wielkiej Nocy zakończy się w Niedzielę Przewodnią, Niedzielę Białą – Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wiosenna kreacja - zewnętrzna i duchowa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

- Mamy bardzo ważną część w sobie, to jest nasza relacja z wartościami we wspólnocie, w relacji z innymi ludźmi, ta niepowtarzalność jest w relacyjności, w naszej historii, doświadczeniach, pragnieniach, ale jest to nieuchwytne na pierwszy rzut oka - takimi słowami rozpoczęła spotkanie dla uczestniczek s. Ewa Godzińska, gość wtorkowego wieczoru, który zgromadził w świątyni pw. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi kobiety archidiecezji łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem świdnickim - oskarżenia były fałszywe!

2024-04-18 08:02

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

screen/Youtube

We wtorek 16 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Świdnicy zakończyła się sprawa przeciwko "Gazecie Wyborczej" i dziennikarce Ewie Wilczyńskiej - zastępcy redaktora naczelnego wrocławskiego oddziału gazety o naruszenie dóbr osobistych biskupa Marka Mendyka. Bp Mendyk wygrał kolejny proces.

W sierpniu 2022 r. na łamach tygodnika „Newsweek” i portalu „Onet” pojawił się wywiad z Andrzejem Pogorzelskim, który oskarżył duchownego o molestowanie go w dzieciństwie. Mimo przedawnienia i braku dowodów informację szybko podchwyciły inne media, w tym „Gazeta Wyborcza”, wywołując poruszenie w opinii publicznej i falę hejtu wylewaną na biskupa świdnickiego.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Ripamonti: jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu w Europie

2024-04-18 17:39

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Włochy

migracja

Ks. Ripamonti

robertopierucci/pl.fotolia.com

W Europie jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu - uważa ks. Camillo Ripamonti, kierujący Centro Astalli - jezuickim ośrodkiem dla uchodźców w Rzymie. Postawę taką sankcjonuje, jego zdaniem, Pakt Migracyjny, przyjęty kilka dni temu przez Parlament Europejski.

Według niego fakty i sytuacje z 2023 roku pokazały, że „zjawiska migracji nie rozwiązuje się poprzez outsourcing [kierowanie migrantów do krajów trzecich - KAI], push-backi, brak realnej polityki ratowniczej na morzu i przyspieszone procedury na granicy”. „Tego, co uważa się za problem migracyjny, nie rozwiązuje się poprzez usuwanie ludzi z ziemi europejskiej, ale poprzez usuwanie przyczyn przymusowej migracji” - wskazał włoski duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję