Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Śniadanie wielkanocne dla samotnych

2024-04-01 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W poranek wielkanocny w hali Expo odbyło się tradycyjne śniadanie dla osób samotnych i potrzebujących wsparcia.

Dzięki organizacji Centrum Służby Rodzinie w Łodzi oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi przy wspólnym stole zasiadło 800 osób, a do kolejnych 200 tuż przed świętami dotarły paczki ze świątecznymi potrawami. – W naszej kuchni powstało 400 litrów żurku, 200 kg sałatki jarzynowej, 200 kg pieczonych mięs i tyle samo białej kiełbasy. Ugotowaliśmy 1200 jaj, a także upiekliśmy tradycyjne ciasta – mówi Joanna Nadolska, szefowa kuchni Centrum Służby Rodzinie. Podobnie jak w przypadku Miejskiej Wigilii, konkurs na realizację śniadania wielkanocnego w formie stacjonarnej i mobilnej, wygrało Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Jak zaznaczył dyrektor Centrum ks. Arkadiusz Lechowski, w przygotowanie tego typu wydarzeń angażuje się zawsze ok. 200 wolontariuszy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku w ramach wolontariatu wsparli organizację i przygotowanie Śniadania Wielkanocnego osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi pod opieką por. Michała Pietrasika. Dodatkowo funkcjonariusze Służby Więziennej włączyli się w dystrybucję paczek do osób, które nie były w stanie pojawić się na Śniadaniu Wielkanocnym, a zostali objęci wsparciem. - Oprócz osadzonych i funkcjonariuszy w naszych wysiłkach wsparły nas wspaniałe i aktywne studentki pedagogiki z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Nie możemy też zapomnieć o sobie, czyli pracownikach CSR, którzy pracowali i koordynowali prace zespołu wolontariuszy – dodaje ks. Lechowski.

Reklama

Śniadanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii i błogosławieństwa świątecznych potraw. Do 200 potrzebujących, którzy z powodu niepełnosprawności, wieku i innych przyczyn nie mogli wziąć udziału we wspólnym spotkaniu, paczki z gotowymi świątecznymi potrawami zostały dostarczone od 28 do 30 marca.

Śniadanie Wielkanocne to wydarzenie organizowane przez Centrum Służby Rodzinie finansowane z funduszy i na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi. Koszt śniadania wielkanocnego wynosi w tym roku ok. 100 tys. zł.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Chłopiec w oknie życia u urszulanek

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Sióstr Urszulanek w Łodzi

Pozostawione w Oknie Życia dziecko natychmiast otrzymuje pomoc

Pozostawione w Oknie Życia dziecko natychmiast otrzymuje pomoc

W piątek, 18 sierpnia 2023 roku w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna życia. - O godz. 15:50 usłyszałyśmy dźwięk alarmu, więc bardzo szybko przybiegłyśmy do Okna życia. W nosidełku leżał chłopiec – opowiada s. Małgorzata Binkowska, przełożona domu. - Był porządnie ubrany, wyglądał zdrowo. Dziecko zostało ochrzczone z wody i nazwane imieniem Mikołaj.

CZYTAJ DALEJ

Elektrośmieci dla misji

2024-04-18 09:03

Ks. Stanisław Gurba

Kolejne kilogramy starych telefonów, tabletów i baterii zostały przekazane do Fundacji Missio Cordis w ramach projektu „Zbieram to w szkole” realizowanego przez Szkolne Koło Caritas przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Tym razem otrzymaliśmy wsparcie parafii Ćmielów i Szewna, bo tam młodzież licealna w okresie Wielkiego Postu zorganizowała kolejną już zbiórkę elektrośmieci. To właśnie dzięki temu, że do szkoły uczęszcza młodzież z różnych parafii możemy realizować akcję w różnych miejscach. Bardzo dziękuję księżom proboszczom za otwartość i umożliwienie realizacji akcji społecznych - mówił ks. Stanisław Gurba, koordynator projektu. Surowce zostały posegregowane i wysłane do Fundacji. Następnie trafią do firm recyklingowych, a pozyskane środki pieniężne zostaną przekazane na budowę studni w krajach misyjnych. Natomiast szkołom, które biorą udział w projekcie przyznawane są punkty, które potem można wymienić na drobne nagrody.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Ripamonti: jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu w Europie

2024-04-18 17:39

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Włochy

migracja

Ks. Ripamonti

robertopierucci/pl.fotolia.com

W Europie jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu - uważa ks. Camillo Ripamonti, kierujący Centro Astalli - jezuickim ośrodkiem dla uchodźców w Rzymie. Postawę taką sankcjonuje, jego zdaniem, Pakt Migracyjny, przyjęty kilka dni temu przez Parlament Europejski.

Według niego fakty i sytuacje z 2023 roku pokazały, że „zjawiska migracji nie rozwiązuje się poprzez outsourcing [kierowanie migrantów do krajów trzecich - KAI], push-backi, brak realnej polityki ratowniczej na morzu i przyspieszone procedury na granicy”. „Tego, co uważa się za problem migracyjny, nie rozwiązuje się poprzez usuwanie ludzi z ziemi europejskiej, ale poprzez usuwanie przyczyn przymusowej migracji” - wskazał włoski duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję