Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Wielka bitwa wodna u Franciszkanów

2024-04-02 14:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tradycyjnie w parafii Matki Boskiej Anielskiej w lany poniedziałek odbyła się bitwa wodna proboszcza z najmłodszymi parafianami.

Już po raz kolejny w poniedziałek wielkanocny po Mszy św. dziecięcej, proboszcz, o. Piotr Kleszcz odbywa bitwę wodną z dziećmi, a także ich rodzicami. Dzieci ubrane w nieprzemakalne kurtki i wyposażone w karabiny i pistolety na wodę bawiły się wybornie, a głównym ich celem był oczywiście charyzmatyczny franciszkanin.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Twórca „Małego Chóru Wielkich Serc” działającego przy parafii, nie pozostawał dzieciom dłużny. Ubrany w przemakalny habit, czapkę i okulary pływackie, dzielnie walczył na wodę z najmłodszymi. Na zakończenie organizator zarządził salwę wodną dla Jezusa i uciekł z pola bitwy, co nie przeszkodziło młodszym i starszym lać się woda dalej. Oczywiście zabawie towarzyszyły salwy śmiechu i radość, a wszystko to przy pięknej słonecznej świątecznej pogodzie.

Reklama

- Pan Jezus powiedział kiedyś: „jeżeli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Dzieci przez cały rok pytają, czy w tym roku będzie bitwa wodna. Nie mam sumienia powiedzieć, że starczy, bo jestem za stary. I co roku bitwa odbywa się na nowo! — tłumaczył niegdyś ojciec Piotr Kleszcz.

To nie jedyny przyparafialny lany poniedziałek w Łodzi. Podobne bitwy wodne parafian i księży proboszczów odbyły się m.in. w parafii Świętej Rodziny na Retkini, gdzie z najmłodszymi w bitwie na wodę starł się proboszcz ks. Ireneusz Węgrzyn czy w parafii św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Mileszkach, gdzie wokół odbudowywanej drewnianej świątyni, z parafianami wodą lał się proboszcz ks. Roman Kurzdym. Pomiędzy sobą na wodę starli się także najmłodsi z parafii św. Wojciecha na Chojnach.

Po raz pierwszy zorganizowano także 1. Łódzką Bitwę Wodną na łódzkim Manhattanie, w której uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców osiedla.

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 80.rocznica deportacji Żydów do łódzkiego getta

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Ambasadorowie oraz przedstawiciele ambasad krajów, z których w 1941 roku Niemcy przywieźli blisko 20 tysięcy Żydów wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę deportacji Żydów z Europy Zachodniej do Litzmannstadt Getto.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Artur Tarnowski

2024-04-18 11:23

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Wczoraj w godzinach popołudniowych odszedł do Pana Jan Artur Tarnowski.

Syn ostatnich właścicieli Dzikowa zmarł w Warszawie. Za niecałe dwa miesiące obchodziłby swoje 91 urodziny. Odszedł Człowiek wielkiego serca otwartego zwłaszcza dla najbardziej potrzebujących, wspierał bowiem wiele instytucji, a zwłaszcza te, które zakładały lub zakładali jego przodkowie, kontynuując tym samym ich niepisany testament, jak Dom Pomocy Społecznej dla Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie, który przed przeszło wiekiem powołali do życia jego dziadkowie Zofia z Potockich i Zdzisław Tarnowski. Wspierał również ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, w tym obywatelki i obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami wojny.

CZYTAJ DALEJ

Francja: kościół ks. Hamela niczym sanktuarium, na ołtarzu wciąż są ślady noża

2024-04-18 17:01

[ TEMATY ]

Kościół

Francja

ks. Jacques Hamel

laCroix

Ks. Jacques Hamel

Ks. Jacques Hamel

Kościół parafialny ks. Jacques’a Hamela powoli przemienia się w sanktuarium. Pielgrzymów bowiem stale przybywa. Grupy szkolne, członkowie ruchów, bractwa kapłańskie, z północnej Francji, z regionu paryskiego, a nawet z Anglii czy Japonii - opowiada 92-letni kościelny, mianowany jeszcze przez ks. Hamela. Wspomina, że w przeszłości kościół często bywał zamknięty. Teraz pozostaje otwarty przez cały dzień.

Jak informuje tygodnik „Famille Chrétienne”, pielgrzymi przybywający do Saint-Étienne-du-Rouvray adorują krzyż zbezczeszczony podczas ataku i całują prosty drewniany ołtarz, na którym wciąż widnieją ślady zadanych nożem ciosów. O życiu kapłana męczennika opowiada s. Danièle, która 26 lipca 2016 r. uczestniczyła we Mszy, podczas której do kościoła wtargnęli terroryści. Jej udało się uciec przez zakrystię i powiadomić policję. Dziś niechętnie wraca do tamtych wydarzeń. Woli opowiadać o niespodziewanych owocach tego męczeństwa również w lokalnej społeczności muzułmańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję