Reklama

Niedziela Łódzka

Święty Szarbel w Bełchatowie

2024-06-06 09:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Anna Podwysocka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Znany na całym świecie zakonnik pochodzący z Libanu, św. Szarbel, nawiedził Parafię Miłosierdzia Bożego w znaku Relikwii I stopnia (ex ossibus) oraz w znaku obrazu z Relikwią.

Podczas swego ziemskiego pielgrzymowania św. Szarbel był wyjątkowo oddany adoracji Najświętszego Sakramentu i spędzał długie godziny na modlitwie przed tabernakulum. Jego życie było przykładem głębokiego zjednoczenia z Chrystusem poprzez Eucharystię. Postać, duchowość oraz szczególną charyzmę Świętego przybliżył wiernym Jacek Paweł Pajor, na co dzień ratownik medyczny, jak również pilot pielgrzymek do grobu Świętego w Libanie, współzałożyciel Rodziny św. Szarbela w Polsce, jeden z najlepszych znawców jego życia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prelegent zwrócił szczególną uwagę na cechy, którymi odznaczał się Święty z Libanu. Pod każdym względem pragnął on upodobnić się do Chrystusa. Stał się wzorem doskonałego oddania Bogu. Oddał się Bogu całkowicie, nie pozostawiając dla siebie niczego. Nie realizował własnych pomysłów na życie, ale zawsze starał się odczytywać to, co zleca mu w danej chwili Bóg. Prostota i posłuszeństwo wypełniały całe jego życie. Jak podkreślił Jacek Paweł Pajor, prawdziwe posłuszeństwo rodzi się ze słuchania Boga i serca. Możliwe jest ono wtedy, gdy pokochamy ciszę. Jezus często udawał się na odludne miejsca, aby się modlić w ciszy. Jego przykład podkreśla wartość cichej modlitwy.

Święty Szarbel prowadził życie pełne ciszy i kontemplacji, co pozwalało mu na głębokie zjednoczenie z Bogiem. Jego życie pokazuje, jak ważna jest cisza w duchowym rozwoju. W ciszy łatwiej jest usłyszeć wewnętrzny głos Boga, który przemawia do serca. Bez zewnętrznych rozproszeń można bardziej skoncentrować się na Bożej obecności i prowadzeniu, na głębszej refleksji nad swoim życiem, relacjami i duchowej drodze. Cisza jest cennym narzędziem w duchowym życiu, pomagającym nawiązać głębszą i bardziej autentyczną relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Jacek Paweł Pajor podkreślił również, że św. Szarbel jest mistrzem posługi charyzmatycznej – zwłaszcza posługi wstawienniczej, której owocem są uzdrawiania fizyczne i duchowe. Chociaż od jego śmierci minęło już 125 lat, św. Szarbel mocą Bożą wciąż uzdrawia i to nie tylko katolików i chrześcijan.

Reklama

Udokumentowanych cudownych uzdrowień w samym tylko Kościele rzymskokatolickim, związanych z osobą tego świętego mnicha, jest dziś ponad 43 000. Potwierdzają one jego bliskość z Bogiem oraz moc duchowego wstawiennictwa. Są także wyrazem głębokiego współczucia i miłosierdzia, jakie Święty z Libanu okazuje wszystkim, którzy szukają jego pomocy.

Wszystkim św. Szarbel pomaga i prowadzi do Boga. Jest również mistrzem prowadzącym swych wiernych czcicieli do nawrócenia. Jest przewodnikiem ku nowemu życiu w Chrystusie. Daje przykład, że modlitwa jest najwspanialszym środkiem komunikacji z Bogiem i ścieżkę do głębokiego zjednoczenia z Nim. Przez regularną praktykę modlitwy i kontemplacji, każdy z nas może otworzyć się na działanie Ducha Świętego, który prowadzi do odnowy duchowej.

Spotkanie ze św. Szarbelem było dla wszystkich uczestników głębokim przeżyciem duchowym, które na zawsze pozostanie w ich pamięci, ale co najważniejsze było wewnętrznym spotkaniem z Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym przez wstawiennictwo św. Szarbela, które wyda błogosławione owoce.

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Szkoła pamięta!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Szkoły

Uczniowie XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Odwiedzili, posprzątali i upamiętnili groby żołnierzy na łódzkich cmentarzach.

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 33-37.

Sobota, 15 czerwca. Dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

CZYTAJ DALEJ

Turniej LSO w Brzegu [Wyniki]

2024-06-15 18:17

ks. Łukasz Romańczuk

Drużyna z Trzebnicy

Drużyna z Trzebnicy

Za nami turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Brzegu. Przyjechały drużyny ministranckiej z różnych stron Archidiecezji Wrocławskiej, a także jedna z Wałbrzycha [diecezja świdnicka]. Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję