Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Doba Eucharystyczna

2024-06-07 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się Doba Eucharystyczna, czyli całonocne czuwanie w każdej parafii archidiecezji łódzkiej.

Doba Eucharystyczna jest lokalną formą Święta Eucharystii. Rozpocznie się ona Mszą św. w piątek, 7 czerwca, o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie kard. Grzegorz Ryś.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas liturgii przedstawiciele każdej parafii archidiecezji łódzkiej otrzymają różańce, będące symbolem wspólnej modlitwy o powołania. Wieczorem w każdej parafii rozpocznie się nocne czuwanie, w trakcie którego m.in. odmawiany będzie różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz odprawiona Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II i wizytę w Łodzi. W Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi Dobra Eucharystyczna rozpocznie się od odśpiewana Apelu Jasnogórskiego w piątkowy wieczór, zaś zakończy w sobotę 8 czerwca o godz. 17, odśpiewaniem litanii do Serca Pana Jezusa w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Reklama

Doba Eucharystyczna jest lokalną formą Święta Eucharystii, które od 2020 roku przybrało nieco zmienioną formę. Święto to zostało ustanowione przez księdza arcybiskupa seniora Władysława Ziółka na pamiątkę jedynej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi w dniu 13 czerwca 1987 roku. Przez kilka lat odbywały się procesje eucharystyczne z sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej do Archikatedry, zakończone polową Mszą św.

Od 2020 r. inicjatywą abp Grzegorza Rysia ma dwie części: diecezjalną, którą stanowi uroczysta Msza św. w Bazylice Archikatedralnej, jak i lokalną – całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w każdej parafii. W trakcie trwającej Doby Eucharystycznej kard. Grzegorz Ryś udzieli święceń kapłańskich czterem diakonom. Uroczystość w bazylice archikatedralnej w Łodzi odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 9.30.

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: „Gorzkie żale/Świt” w reżyserii Joanny Gerigk na deskach Teatru LOGOS

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Trwa jubileusz Duszpasterstwa Środowisk Twórczych działającego od 30 lat przy kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi. Z tej racji wśród wielu wydarzeń kulturalno-artystycznych odbywających się w kościele jak i Teatrze LOGOS działającym przy Duszpasterstwie w poniedziałek 6 listopada zaprezentowano „Gorzkie żale/Świt” w reżyserii Joanny Gerigk.

CZYTAJ DALEJ

Panie, rozbudź we mnie nadzieję, że z Tobą mogę zmieniać siebie i świat!

2024-06-13 11:17

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

BP KEP

Człowiek nadziei króluje razem ze swoim Mistrzem. Nosi w sobie, już teraz, małe nasienie zwycięstwa. W takim człowieku wszystko zorientowane jest na przyszłość i wszystko zmierza ku zmartwychwstaniu.

Ewangelia (Mk 4, 26-34)

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca dziś do pamięci o osobach starszych

2024-06-15 17:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Jakże często odrzuca się osoby starsze, pozostawiając je samym sobie, co staje się prawdziwą ukrytą eutanazją!” - czytamy w dzisiejszym tweecie papieskim. Takie słowa odnoszą się do obchodzonego właśnie 15 czerwca Światowego Dnia Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi. ONZ zatwierdziła tę datę w 2011 r.

Tweet Franciszka dalej zaznacza, iż wspomniane pozostawienie osób starszych samym sobie „to rezultat owej kultury odrzucenia, która wyrządza tak wiele zła w naszym świecie”. Papież wskazuje następnie, że „wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwdziałania tej toksycznej kulturze odrzucenia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję