Reklama

Niedziela Wrocławska

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu

Turniej LSO w Brzegu [Wyniki]

Za nami turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Brzegu. Przyjechały drużyny ministranckiej z różnych stron Archidiecezji Wrocławskiej, a także jedna z Wałbrzycha [diecezja świdnicka]. Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

ks. Łukasz Romańczuk

Drużyna z Trzebnicy

Drużyna z Trzebnicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

Przyznano także nagrody indywidualne: Wśród lektorów młodszych wyróżnienia otrzymali chłopcy z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach. Najlepszym strzelcem został Mikołaj Wrzos, a statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Mikołaj Nykiel. Ciekawostką jest to, że bramkarz ten zapisał na swoim koncie jedną bramkę strzeloną i to z przewrotki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wśród lektorów starszych nagrody zebrali zawodnicy zwycięskiej drużyny ze Strzelina. Najlepszym strzelcem został Rafał Skrzypczak, a bramkarzem Mateusz Rydzek.

W kategorii ministrantów był zacięty bój do samego końca. W przypadku bramkarza nagrodę otrzymał Stanisław Skibicki z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach. Z kolei najlepszych strzelców było dwóch: Mateusz Schodowski z parafii św. Aniołów Stróżów z Wałbrzycha i Jan Jaworski z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach. Aby wyłonić najlepszego z tej dwójki zarządzono serię 3 rzutów karnych. W tej rywalizacji lepszy okazał się ministrant z Wałbrzycha i to jemu przypadła pamiątkowa statuetka dla króla strzelców.

Ministranci:

1.LSO z parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu [diecezja świdnicka]
2. LSO z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach
3. LSO z parafii św. Marcina w Marcinkowicach
4. LSO z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu

[startowało 10 drużyn]

Lektorzy młodsi:

1. LSO z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy [Drużyna nr 2]
2. LSO z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach
3. LSO z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu
4. LSO z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy [Drużyna nr 1]
5. LSO z parafii św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu - Kozanowie

Reklama

Lektorzy starsi:

1. LSO z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie
2.LSO z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie
3. LSO z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu

2024-06-15 18:17

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Kinga

[ TEMATY ]

homilia

św. Kinga

Julia A. Lewandowska

Kaplica św. Kingi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach

Kaplica św. Kingi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach

Fragment homilii podczas Mszy św. i kanonizacji bł. Kingi, Stary Sącz, 16 czerwca 1999 r.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk odwiedził uczestników oaz

2024-07-24 20:48

[ TEMATY ]

oaza

bp Adam Wodarczyk

flick.com

Bp Krzysztof Włodarczyk odwiedził uczestników rekolekcji oazowych w Suchej na Pomorzu. Spotkał się tam z młodymi biorącymi udział w Oazie Nowego Życia, Oazie Nowej Drogi i Oazie Ministranckiej.

Rekolekcje w ośrodku jezuitów w Suchej na Pomorzu, dedykowane są tym, którzy dołączyli do grup deuterokatechumenalnych. Tym, którzy przez roczną pracę pogłębiali zrozumienie tajemnicy chrztu świętego, wkraczając powoli i systematycznie na drogę dojrzałości chrześcijańskiej. - Oaza to miejsce, gdzie możesz poczuć się częścią czegoś większego, gdzie spotkasz ludzi z pasją, którzy pragną zmienić świat! Niektórzy mówią, że oaza to intensywne przeżycie wiary. I rzeczywiście, rekolekcje są pełne wyzwań, a program oazowy często pozostawi ślad na dalszej drodze życia uczestników. Ale to właśnie dzięki temu, wielu młodych decyduje się na kontynuowanie swojej drogi w Ruchu Światło-Życie - powiedział ks. Paweł Rybka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję