Reklama

Niedziela Legnicka

Wyszli głosić i ...słuchać

Już po raz III, osoby pochodzące z różnych wspólnot z diecezji legnickiej, dzielili się przeżyciem swej wiary, z mieszkańcami miasta. Na to wydarzenie wybrano sobotę, 15 czerwca 2024 r.

[ TEMATY ]

Legnica

ewangelizacja miasta

ks. Piotr Nowosielski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Najpierw uczestnicy wydarzenia spotkali się w legnickim Domu Słowa, jako miejscu formacji ewangelizacyjnej, aby przez zawiązanie wspólnoty, udział w modlitwie uwielbienia animowanej przez zespół Nazaret, wysłuchanie katechezy kerygmatycznej i konferencji biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, a także udział w Eucharystii, przygotować się do ewangelizacji miasta.

- Ewangelizacja polega na głoszeniu Ewangelii o Jezusie Chrystusie, który pokonał śmierć, zmartwychwstał, który żyje i otwiera każdemu człowiekowi dostęp do pełni życia – przypomina o istocie podejmowanego dzieła ks. dr Piotr Kot wikariusz biskupi ds. ewangelizacji. - Odpowiadamy też na zaproszenie papieża Franciszka, który na początku swej posługi Piotrowej, skierował do nas adhortację „Evangelii gaudium” i mówił, że Kościół musi być misyjny - dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na ulice miasta po modlitwie przed posłaniem wyszło 30 ewangelizatorów, a pozostali uczestnicy spotkania, w kaplicy Domu Słowa, modlili się podczas adoracji przed Najśw. Sakramentem, w intencji podjętego dzieła ewangelizacji, za legniczan i za tych którzy głosili ewangelię.

Co mówili ewangelizatorzy po powrocie?

- Jestem kolejny raz na Ewangelizacji, ale wiem że Jezus jest blisko mnie, kocha mnie, daje radość i tym dzielę się z innymi; - Jest poczucie mocy Kościoła, że możemy służyć też tym, którzy są poza Kościołem; Jest wielka radość, bo Pan Bóg prze z nas dotyka czyjegoś serca. Czasem wystarczy to jedno słowo od nas usłyszane, a Pan Bóg zrobi resztę. Bo my co możemy? Nic, tylko dać swoje nogi i pójść między ludzi; - To nas też buduje; - Myślę że Pan Bóg posłał nas tam, gdzie chciał, my tylko sialiśmy a On robił resztę – to kilka głosów dzisiejszych ewangelizatorów.

Oczywiście były to spotkania z osobami które chciały i takimi, które nie chciały z nimi rozmawiać. Ale też odkrywali, że: - Ewangelizacja to nie tylko głoszenie Chrystusa. Czasami ewangelizacja polega na tym, że stoimy i słuchamy, słuchamy świadectwa życia jakiegoś człowieka. I Widzimy jak jest dużo ludzi niewysłuchanych – dodają.

Reklama

Jednocześnie, ewangelizatorzy zapraszali tych których spotkali na popołudniowy koncert uwielbienia przy legnickiej katedrze, gdzie najpierw ks. Norbert Turczynowski, a potem zespół Effata ze Złotoryi, zachęcali wszystkich do uwielbienia i dziękczynienia Bogu.

- Przede wszystkim naszą ideą, było zanieść obecność Pana Boga na ulice miasta. Dlatego koncert który kończy ewangelizację odbywa się pod tytułem „Ja Jestem” – to Imię Boga objawione Mojżeszowi. Bóg chce nam powiedzieć: Ja Jestem obecny żywo w historii, niezależnie od tego jak ona wygląda ze strony ludzkiej. Ewangelizatorzy wyszli na ulice, aby tym których spotkali, powiedzieć że Pan Bóg się nie wycofuje z życia człowieka, że Pan Bóg jest ciągle zainteresowany każdym człowiekiem i że jest Miłością. Jest to przesłanie które otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa, bo On został posłany właśnie w tym celu – podsumował dzisiejsze wydarzenie ks. Piotr Kot


   


    


2024-06-15 18:57

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 sierpnia w Warszawie w godzinie „W” zabrzmią kościelne dzwony

2024-07-24 10:38

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Reprodukcja Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Po detonacji figura Chrystusa upadła na ulicę, ręką wskazując na napis na cokole: Sursum corda. Wrzesień 1944 r.

Po detonacji figura Chrystusa upadła na ulicę, ręką wskazując na napis na cokole: Sursum corda. Wrzesień 1944 r.

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia, dla upamiętnienia tego zrywu warszawskie parafie uruchomią o godz. 17 kościelne dzwony - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

"Dzwony, które zabrzmią w kościołach archidiecezji warszawskiej w godzinie +W+, będą hołdem złożonym poległym i żyjącym powstańcom oraz mieszkańcom Warszawy, którzy zginęli w walce o wolność Ojczyzny. Ponadto, wierni będą modlić się w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim podczas mszy świętych sprawowanych 1 sierpnia" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Fatima: sanktuarium odwiedziło od stycznia do czerwca 2,7 mln pielgrzymów

2024-07-24 11:14

[ TEMATY ]

Fatima

Matka Boża Fatimska

pielgrzymi

Ks. dr Krzysztof Czapla

Do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii, dotarło od 1 stycznia do 30 czerwca br. 2,7 mln pielgrzymów. Jak powiedziała KAI szefowa biura prasowego sanktuarium Patrícia Duarte, wśród dominujących w Fatimie pątników są Portugalczycy, zaś w gronie cudzoziemców przewodzą Hiszpanie. Sprecyzowała, że pomiędzy styczniem a kwietniem 2024 r. widoczny był umiarkowany napływ pielgrzymów do Fatimy. W sumie w okresie tym dotarło tam ponad 1,1 mln pątników.

Zdaniem Duarte większy napływ pątników do Fatimy nastąpił w maju wraz z organizacją obchodów 107. rocznicy maryjnych objawień. Kluczowe były uroczystości z 12 i 13 maja, kiedy do tej portugalskiej miejscowości dotarło ponad 250 tys. osób z całego świata. Także wtedy wśród pątników dominowali Portugalczycy.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Sejm ustanowił rok 2025 Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów w Gnieźnie

2024-07-24 18:55

[ TEMATY ]

sejm

król

wikipedia.org

Mieszko II

Mieszko II

Sejm ustanowił rok 2025 Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów w Gnieźnie. "Pielęgnowanie pamięci o początkach polskiej państwowości jest naszym obowiązkiem. To również świadectwo roli, jaką Polska odgrywała na świecie przez minione tysiąclecia" - głosi uchwała.

Za uchwałą głosowało 245 posłów, 181 było przeciw, 18 wstrzymało się od głosu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję