Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Wakacyjne Akcja Caritas dla dzieci ze Specjalnej Świetlicy Środowiskowej

2024-07-09 11:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas AŁ

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Za nami pierwszy tydzień lipca – drugi tydzień wakacji, w czasie których Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała wakacyjne spotkania sportowo – rekreacyjne dla dzieci z Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej Caritas.

- Nasza Świetlica działa przez cały rok – tłumaczy Tomasz Kopytowski. – W czasie wakacji nie są to zajęcia popołudniowe - jak w czasie roku szkolnego – ale dzieci przychodzą do siedziby Caritas już od rana i przez cały dzień do godz. 16:00 organizujemy dla nich zajęcia, w czasie których przewidziany jest również posiłek – tłumaczy dyrektor łódzkiej Caritas.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Miniony tydzień dzieci spędziły bardzo aktywnie wśród wielu zabaw nie zabrakło malowania akwarelami, gry w piłkę, warsztatów kulinarnych, gier terenowych, a dzięki uprzejmości Łódzkiej Straży Miejskiej, również spotkania z końmi, które na co dzień – wraz ze Strażnikami - pilnują porządku w mieście. Jak możemy przeczytać na stronie Caritas AŁ - Warsztaty kulinarne oraz integracyjne warsztaty plastyczne, w których wzięły udział również dzieci z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom zostały zrealizowane ze środków minigrantu w ramach projektu "Wolontariat na miarę".

Reklama

Projekt realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, w programie „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” zgodnie z umową nr 78/KS/WOW/2023 z dnia 25 października 2023. - Staramy się, aby każdy wakacyjny dzień był dobrze zaplanowany. Najczęściej są to wyjścia na basen, lub w jakąś przestrzeń miasta, gdyż chodzi nam o to, by ten czas wakacji dzieci spędziły aktywnie – podkreśla dyrektor Caritas AŁ.

Dzisiaj mali podopieczni Caritas spędzą dzień na basenie, w środę wezmą udział w zajęciach plastycznych, w czwartek zaplanowano dla nich trening Brazylijskiego Jiu-Jitsu z projektu „Akademia Mocy”, a w piątek najmłodsi spędzą dzień w łódzkim Wodnym Raju.

W Wakacyjnej Akcja Caritas bierze udział około 30 dzieci ze Specjalnej Świetlicy Środowiskowej Specjalistyczna Świetlica Środowiskowa, która mieści się przy ul. Gdańskiej 111 jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Zadaniem świetlicy jest zagospodarowanie dzieciom czasu wolnego jako alternatywy do przebywania na ulicy, dbanie o prawidłowy rozwój edukacyjny podopiecznych w celu zapobiegania ich wypadnięciu z systemu szkolnego lub powtarzania kolejny raz tej samej klasy. Świetlica zapewnia swoim podopiecznym pomoc w odrabianiu lekcji, naukę języka angielskiego, zajęcia logopedyczne i reedukacyjne, efektywne zagospodarowanie wolnego czasu poprzez różne formy zajęć świetlicowych (rysowanie, muzykowanie, gry dramatyczne, zabawy sportowe), spotkania okolicznościowe z okazji Wigilii, Andrzejek, Mikołajek, Wielkanocy, Dnia Dziecka itp., wyjścia do łódzkich kin, teatrów, ogrodu botanicznego, zoologicznego, wycieczki.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Adwentowy Dzień Skupienia dla Ministrantów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum SLO AŁ

Zainspirowani słowami św. Marka: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!” ministranci archidiecezji łódzkiej zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Szarbela

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Mat.prasowy

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Przedstawiajmy swe intencje miłosiernemu Bogu za wstawiennictwem świętego Szarbela. Odprawiających ją zachęca się do codziennej Komunii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Paryż - prezydent Duda wśród przywódców państw na ceremonii otwarcia

2024-07-24 18:15

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Igrzyska w Paryżu 2024

prezydent.pl/Jakub Szymczuk KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu, która po raz pierwszy odbędzie się poza stadionem, na Sekwanie. Podczas czterodniowej wizyty we Francji prezydent planuje także kibicować polskim sportowcom.

Jak poinfomowano na stronie internetowej Prezydenta RP, wizyta rozpocznie się w czwartek po południu, a w piątek o godz. 11 prezydent weźmie udział w otwarciu Domu Polskiego w Paryżu i w ślubowaniu kolejnej grupy polskich sportowców oraz przedstawicieli PKOl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję