Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Orędownik na trudne czasy

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi odbyła się peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya.

Niedziela sosnowiecka 43/2021, str. I

[ TEMATY ]

relikwie

bł. ks. Michael McGivney

Piotr Lorenc/Niedziela

Podczas peregrynacji w Czeladzi

Podczas peregrynacji w Czeladzi

Witamy ciebie pod postacią relikwii, z nadzieją i ufnością, że w tych trudnych dla nas czasach, gdzie borykamy się z zarazą, brakiem poszanowania dla życia, atakami i kryzysem w Kościele, upadkiem moralnym, będziesz za nami orędował i wskazywał nam drogę – powiedział ks. Jarosław Wolski podczas peregrynacji relikwii błogosławionego.

Proboszcz podkreślił, że nikt lepiej jak bł. Michael McGivney nie wie, w jaki sposób przejść trudny czas. – Kiedy posługiwałeś w swojej parafii w New Haven, towarzyszyły ci podobne problemy, ale zgromadziłeś wokół siebie mężczyzn, którzy wzajemnie się wspierali i razem modlili. Zgromadziłeś ich, aby pogłębiali swoją wiarę, aby w duchu chrześcijańskiej miłości i braterstwa troszczyli się o siebie nawzajem, o swoje rodziny oraz bronili każdego życia. Błogosławiony księże Michale prosimy ciebie, kiedy będziemy za twoją przyczyną modlić się we wspólnocie parafialnej i rycerskiej, przynieś błogosławione owoce, niech ten czas spędzony na modlitwie przy twoich relikwiach będzie czasem pogłębienia naszej wiary, miłości i nawrócenia. Wyproś nam nadzieję i odwagę do większego zaufania i zawierzenia siebie wszechmogącemu Bogu – wołał ks. Wolski.

Peregrynacja relikwii założyciela Rycerzy Kolumba rozpoczęła się w Polsce 21 lutego br. w trzech miastach jednocześnie: w Częstochowie, Radomiu i Rzeszowie. W diecezji sosnowieckiej peregrynacja rozpoczęła się 9 października w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi. Mszy św. przewodniczył ks. Wolski. Relikwie przybyły z sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu. Będą peregrynować w parafiach, w których działają Rycerze Kolumba – czyli z relikwiami błogosławionego będziemy mogli się spotkać w parafiach Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Sławkowa, Siewierza i Olkusza. Koordynatorem peregrynacji w naszej diecezji jest Piotr Kiełtyka. Peregrynacja potrwa do 13 listopada br.

Peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivneya jest połączona z dziełem charytatywnym. Rycerze Kolumba niosą wsparcie inicjatywom pro-life prowadzonym przez Kościół.

2021-10-19 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patron aktualny i potrzebny

Niedziela częstochowska 9/2021, str. VII

[ TEMATY ]

relikwie

bł. ks. Michael McGivney

Marian Sztajner/Niedziela

Wprowadzeniu relikwii przewodniczył abp Depo

Wprowadzeniu relikwii przewodniczył abp Depo

Kim był bł. ks. Michael McGivney? Jakie dzieło po sobie pozostawił? Odpowiedzi na te pytania można poznać podczas peregrynacji relikwii, która trwa także w naszej archidiecezji.

Przyjmujemy z wdzięcznością wobec Boga dar jego beatyfikacji, odczytując znaki Bożej Opatrzności dla naszego trudnego czasu. Dostrzegamy, że Bóg potwierdził jego świętość cudem uzdrowienia nienarodzonego dziecka ze śmiertelnej choroby. Bóg powołuje nas, abyśmy byli obrońcami życia – mówił abp Wacław Depo 21 lutego w parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Częstochowie podczas rozpoczęcia peregrynacji relikwii bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki: obniżki cen biletów PKP co najmniej do poziomu z 2022 r.

2023-02-03 10:55

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PKP

Karol Porwich/Niedziela

Chcę, aby obniżki cen biletów PKP były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022 – powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki był pytany, czy jest szansa na obniżki cen biletów PKP.

CZYTAJ DALEJ

Nieść radość w chorobie

2023-02-03 20:37

Ewa Melerska

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Przed nami XXXI Światowy Dzień Chorego. Uroczyste obchody tego dnia odbędą się 10 lutego br. Najpierw w katedrze wrocławskiej, a później na auli PWT. O tym, jaki będzie przebieg tego wydarzenia oraz dlaczego warto przyjść, opowiada Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W kalendarzu Dzień Chorego przypada 11 lutego, natomiast centralne obchody w archidiecezji wrocławskiej zaplanowane są dzień wcześniej. -Ze względu na placówki opiekujące się osobami chorymi i niepełnosprawnymi, centralne obchody zostały przeniesione, na piątek - 10 lutego. -podkreśla P. Trawka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję