Reklama

Niedziela Łódzka

Tomaszów Mazowiecki

Pokłonili się Dzieciątku Jezus

Już po raz dziesiąty ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Niedziela łódzka 2/2022, str. III

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Tomaszów Mazowiecki

Archiwum parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim

Uczestnicy tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli

Uczestnicy tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak na jubileuszową edycję przystało, nie mogło zabraknąć wielu różnorodnych atrakcji, które w piękny i radosny sposób ubogaciły świętowanie Objawienia Pańskiego. O oprawę muzyczną i wspólne kolędowanie zadbały: Schola Hosanna, zespół ludowy Nad Wolbórką, a także Lovers Gypsy Jazz. Bez wątpienia wzruszającym momentem „miejskich jasełek” było przybycie Trzech Mędrców na teren parafii Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w otoczeniu „żywej szopki” oddano uroczysty pokłon Dzieciątku Jezus. Zgodnie z tradycją tomaszowski orszak połączono także z konkursem na najpiękniejszą szopkę oraz gwiazdę betlejemską. Co ciekawe, po raz pierwszy w ramach towarzyszącemu orszakowi jarmarku, można było posilić się pożywnym żurkiem czy też oscypkiem spod samiuśkich Tater! – Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w organizację naszego jubileuszowego orszaku, na czele z władzami samorządowymi wszystkich szczebli, ale w sposób szczególny dziękuję tomaszowskiej społeczności, za liczny udział w tym wydarzeniu – mówi ks. Łukasz Biś, koordynator tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli. – W tym nowym roku, niech Boże Dziecię wszystkich nas błogosławi i umacnia, byśmy w tej trudnej rzeczywistości wytworzonej przez pandemię, nie czuli się samotni i opuszczeni – dodaje kapłan.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilia w Tomaszowie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 1/2025, str. I

[ TEMATY ]

Tomaszów Mazowiecki

Ewa Monastyrska

Włodarze i mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego

Włodarze i mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego

W Tomaszowie Lubelskim, każdego roku odbywa się wigilia miejska na Rynku. Można odnieść wrażenie, że ze względu na powtarzalność spotkań nie będą one wnosiły nic nowego w życie mieszkańców, jednak tym razem wśród składanych sobie wzajemnie życzeń pojawiały się te same słowa. Czego najbardziej potrzeba mieszkańcom Tomaszowa?

Tradycyjnie na Rynku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Wigilia Miejska, w której udział wzięli mieszkańcy miasta i powiatu, przedstawiciele władz samorządowych, proboszczowie tomaszowskich parafii oraz przyjaciele Tomaszowa Lubelskiego. Spotkanie zaczęło się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 1. Od początku w ich występie wybrzmiało przesłanie, byśmy byli dla siebie odrobinę milsi. Dzieci wraz z nauczycielami szczególnie podkreśliły aspekt miłości i przyjaźni, które były dla nich najważniejsze.
CZYTAJ DALEJ

Szczegóły pogrzebu bpa Piotra Turzyńskiego

2025-04-15 14:15

[ TEMATY ]

bp Piotr Turzyński

fot. EpiskopatNews Flickr CC BY-NC-SA 2.0

Bp Piotr Turzyński

Bp Piotr Turzyński

W najbliższy wtorek, 22 kwietnia, odbędą się uroczystości pogrzebowe biskupa Piotra Turzyńskiego, biskupa pomocniczego radomskiego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze Opieki NMP w Radomiu. O godzinie 10.00 nastąpi wprowadzenie ciała i czuwanie modlitewne, zaś o godzinie 11.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa.
CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek słuchał i dodawał odwagi - poruszające świadectwo biskupa Marka Mendyka

2025-04-21 21:29

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

papież Franciszek

śmierć Franciszka

Archiwum Vatican Media

Bp Marek Mendyk podczas spotkania z papieżem Franciszkiem w czasie wizyty „Ad limina Apostolorum” w Watykanie

Bp Marek Mendyk podczas spotkania z papieżem Franciszkiem w czasie wizyty „Ad limina Apostolorum” w Watykanie

W Poniedziałek Wielkanocny 21 kwietnia zmarł Papież Franciszek. Jego pontyfikat pozostanie zapamiętany jako czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi. Papież, który nie bał się nowości, którego serce biło dla ubogich, migrantów i pokoju. Ojciec Święty był blisko ludzi i Kościoła żyjącego w codzienności.

Poprosiliśmy biskupa Marka Mendyka o kilka słów osobistej refleksji. Pasterz diecezji świdnickiej odpowiedział, dzieląc się poruszającym świadectwem spotkań z papieżem Franciszkiem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję