Reklama

Niedziela Legnicka

Patrol św. Krzysztofa w Powiecie Bolesławieckim

W piątek 24 lipca 2015 rozpoczęły się obchody Triduum św. Krzysztofa organizowane przy bolesławieckiej Bazylice maryjnej. W pierwszym dniu ks. Artur Kotrys, ks. Adam Konobrodzki (fotoreporter patrolu) wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji udali się na patrol św. Krzysztofa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duszpasterze towarzyszyli funkcjonariuszom Policji w wypełnianiu ich zadań na drogach Powiatu Bolesławieckiego, szczególnie na pobliskiej autostradzie A4. Ks. Artur wręczał zatrzymanym i upominanym kierowcom obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa, zachęcając do tego, by respektowali zasady ruchu drogowego. Patrol św. Krzysztofa po raz kolejny pokazał, jak trudną jest codzienna praca policji patrolującej drogi. To przede wszystkim troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i autostrad oraz pieszych. Policjanci często muszą wykazać się perfekcyjnymi umiejętnościami, aby zatrzymać osoby stwarzające zagrożenie na drodze. Jest to trudna praca wymagająca wyobraźni, szczególnie zdolności przewidywania.

Podczas patrolu św. Krzysztofa policjanci skontrolowali około 15 kierujących pojazdami. W czterech przypadkach zmuszeni byli zareagować na sposób bardziej dotkliwy, gdy kierowcy stwarzali realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Nie wystarczyło już pouczenie i obrazek ze św. Krzysztofem przekazany na pamiątkę. Serdeczne podziękowania dla inspektora Henryka Stefanko, Komendanta Powiatowego Policji oraz aspiranta sztabowego Adama Szewczyka, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego patrolu św. Krzysztofa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Słowa podziękowania również dla starszego sierżanta sztabowego Tomasza Kubicza oraz młodszego aspiranta Adama Woleńskiego, którzy wraz z ks. Arturem uformowali Patrol św. Krzysztofa.

Podziękowania również dla wszystkim funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, którzy jak każdego roku, wspomogli organizację Triduum św. Krzysztofa, min. przez konferencję wygłoszoną w bazylice oraz wszelkie inne formy wsparcia okazanego tej inicjatywie.

2015-07-26 13:55

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MI: nie trzeba będzie mieć przy sobie prawa jazdy podczas podróży po Polsce

Brak konieczności posiadania dokumentu prawa jazdy podczas podróży po Polsce zakłada rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, który po pierwszym czytaniu w Sejmie został skierowany do komisji infrastruktury. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury.

"Prawo jazdy zostaje w domu, nie będzie obowiązku posiadania przy sobie, kierując samochodem i okazywania go w trakcie kontroli drogowej. Będzie to zawarte w systemie elektronicznym i w razie kontroli (...) będzie można odszukać, czy osoba kierująca pojazdem posiada uprawnienia” Podziel się cytatem - powiedział przedstawiając nowelizację przepisów wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
CZYTAJ DALEJ

Święta dyplomatka

Niedziela Ogólnopolska 17/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

święta

Giovanni Battista Tiepolo

Św. Katarzyna ze Sieny

Św. Katarzyna ze Sieny

Katarzyna Benincasa urodziła się 25 marca 1347 r. w Sienie (Włochy). Zmarła 29 kwietnia 1380 r. w Rzymie

Święta Katarzyna ze Sieny, doktor Kościoła i patronka Europy, w 1363 r. wstąpiła do Sióstr od Pokuty św. Dominika (tercjarek dominikańskich) w Sienie i prowadziła tam surowe życie.
CZYTAJ DALEJ

Ogień Miłosierdzia na wrocławskim Rynku

2025-04-29 20:23

Magdalena Lewandowska

Podczas ewangelizacji na Rynku ludzie wspólnie się modlili i uwielbiali Boga.

Podczas ewangelizacji na Rynku ludzie wspólnie się modlili i uwielbiali Boga.

W Niedzielę Miłosierdzia na Wrocławskim Rynku odbył się koncert ewangelizacyjno-uwielbieniowy "Ogień Miłosierdzia".

Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę i uwielbienie poprowadził m.in. karmelita o. Krzysztof Piskorz z Ruchem Światło-Życie i ks. Wojciech Bujak ze Wspólnotą Miłość Pańska z Oleśnicy. Już po raz trzeci koło wrocławskiego ratusza głoszono orędzie Bożego Miłosierdzia. – Miłosierdzie Boże chce się rozlewać na wszystkich ludzi, także tych daleko od Kościoła, stąd taka forma ewangelizacji połączona z modlitwą i uwielbieniem – tłumaczy o. Krzysztof Piskorz, przeor wrocławskiego klasztoru karmelitów i kustosz sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. – Chcemy na Rynku, w sercu Wrocławia, uczcić tajemnice najważniejszą, tajemnicę zmartwychwstania. Chcemy głosić Boże Miłosierdzie, bo do tego posyła nas Chrystus. Nie możemy zamykać się tylko w kościele, bo tak nie staniemy się apostołami. Warto tworzyć Kościół posłany, Kościół misyjny – dodaje karmelita.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję