Reklama

Świat

Rzym: modlitwa ekumeniczna za ofiary zamachów na kościoły w Egipcie

We wtorek 11 bm. wieczorem w bazylice Matki Bożej na Zatybrzu odbędzie się modlitwa ekumeniczna w za ofiary niedzielnych zamachów na kościoły koptyjskie w Egipcie oraz innych chrześcijan zamordowanych na świecie. Organizuje to nabożeństwo mająca tam swoją siedzibę Wspólnota św. Idziego. Czuwaniu modlitewnemu przewodniczyć będzie kard. Kevin Joseph Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

[ TEMATY ]

modlitwa

Rzym

zamach

pl.wikipedia.org

Bazylika Matki Bożej na Zatybrzu

Bazylika Matki Bożej na Zatybrzu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W zaproszeniu do udziału w nim organizatorzy podkreślają, że „i w tym roku w ramach Wielkiego Tygodnia Wspólnota św. Idziego wspominać będzie chrześcijan, którzy w licznych miejscach świata są obiektem prześladowań, dyskryminacji, którym odbiera się wolność religijną i życie. Uczyni to przywołując imiona i historie ofiar i podejmując słowa papieża Franciszka: 'Dzisiaj, w XXI wieku, Kościół nasz jest Kościołem męczenników'”.

Po dwóch wczorajszych krwawych zamachach, wymierzonych w dwa kościoły koptyjskie w Egipcie, pamięć o męczennikach stanowi wezwanie do solidarności z tymi chrześcijanami, których bezbronne świadectwo stanowi zgorszenie wobec przemocy i terroru, czytamy w informacji wydanej przez rzymską wspólnotę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-04-10 14:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Rzymie zakończył się festiwal filmów katolickich „Mirabile Dictu”

[ TEMATY ]

festiwal

film

kino

Rzym

Włodzimierz Rędzioch /Niedziela

Festiwal „Mirabile Dictu” to najbardziej prestiżowe wydarzenie kinematografii o charakterze religijnym. Został zainaugurowany w 2010 r. przez reżyserkę i producenta filmowego, Lianę Marabini, jako miejsce spotkania i konfrontacji producentów i reżyserów filmów fabularnych oraz dokumentalnych, seriali telewizyjnych, filmów krótkometrażowych i programów promujących uniwersalne wartości moralne i pozytywne modele.

W tym roku odbył się już jubileuszowy, dziesiąty festiwal, któremu, jak co roku, patronowała Papieska Rady ds. Spraw Kultury, a jego głównym tematem był heroizm kapłanów.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: oczekiwanie na wynik pierwszego głosowania podczas konklawe

2025-05-07 18:29

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Tysiące ludzi zgromadziły na placu św. Piotra w Watykanie w oczekiwaniu na wynik pierwszego głosowania 133 kardynałów elektorów, którzy od dziś wybierają nowego papieża. Rezultat ten tradycyjnie ogłosi dym z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej, w której odbywa się głosowanie.

W komin wycelowane są już obiektywy licznych fotoreporterów.
CZYTAJ DALEJ

POLSA: sonda COSMOS 482 ma wejść w atmosferę Ziemi 10 maja rano

2025-05-08 17:09

[ TEMATY ]

Polska

Polska

COSMOS 482

sonda kosmiczna

pixabay.com

Radziecka sonda COSMOS 482, wystrzelona w 1972 r., wraca na Ziemię. Przewidywane są jej dwa przeloty nad terytorium Polski rankiem 10 maja: w pasie Jelenia Góra – Biała Podlaska oraz w pasie Zielona Góra - Lublin. Obiekt może nie spalić się całkowicie, a jego szczątki mogą spaść na Ziemię - podała POLSA.

Trajektorię sondy na bieżąco monitoruje Polska Agencja Kosmiczna i odpowiedzialne służby rządowe - podkreśliła POLSA w czwartkowym komunikacie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję