Nawrócenie, jakie przeżył Szaweł pod Damaszkiem, zmieniło zupełnie jego życie. Dzięki otrzymanej wówczas łasce stał się wiarygodnym świadkiem mocy Bożego daru, który nawet prześladowcę chrześcijan potrafi przemienić w apostoła Ewangelii. Ten fakt był dla niego samego Paschą, czyli przejściem odmieniającym los jego życia.
Dla nas to święto jest powodem dziękczynienia za nieznające granic miłosierdzie Boga. Jest także wezwaniem do przyjmowania słów Chrystusa z taką wiarą i konsekwencją, jakie spotykamy u św. Pawła. Ten obchód wskazuje także jasno, ile może zdziałać dla Ewangelii jeden naprawdę nawrócony człowiek.
„Wiem, komu uwierzyłem” - wyzna później Paweł w 2 Liście do Tymoteusza (1, 12), napisanym na krótko przed męczeńską śmiercią. Zawierzył Chrystusowi, który jest Głową Ciała, czyli Kościoła. Ten organizm został okaleczony rozłamami, jakie w XI i XVI w. dotknęły chrześcijaństwo.
W ostatnim dniu tygodnia modlitw o ponowną jedność chrześcijan módlmy się, by łaska Zbawiciela okazała się silniejsza od ludzkiej małości.
Pomóż w rozwoju naszego portalu