Reklama

Zaproszenia

Marsz Dla Jezusa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę 18 maja odbędzie się w Warszawie drugi ogólnopolski Marsz Dla Jezusa. Główne ideą marszu jest budowanie wspólnoty wszystkich chrześcijan. Pochód wyruszy o godzinie 13:00 z przed Belwederu kierując się w stronę Krakowskiego Przedmieścia, gdzie będzie stała specjalnie przygotowana scena, na której podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się kulminacyjna część wydarzenia. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Krzysztof Jędrzejewski - przewodniczący Rady Nadzorczej oraz większościowy akcjonariusz Grupy Kopex zatrudniającej ponad 6 000 pracowników w Polsce i za granicą - czy Graham Kendrick, autor setek pieśni wpływających na kościoły na całym świecie nazywany ojcem współczesnej muzyki uwielbienia. Oprócz niego na scenie wystapią również tacy muzycy jak: Mate.O, skład EloHiM czy Grzegorz Kloc. Patronem honorowym wydarzenia jest, poseł John Godson. Organizatorzy przewidują, że tegoroczny marsz przyciągnie nawet dwukrotnie więcej osób niż poprzedni.

Historia Marszu dla Jezusa

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W 1987 roku trzej liderzy grup chrześcijańskich z okolic Londynu postanowili zorganizować spotkanie, którego celem byłoby zjednoczenie chrześcijan we wspólnej modlitwie za Londyn. Jeszcze tego samego roku 15 tysięcy osób przemaszerowało ulicami dzielnicy Soho. Nazwa Marsz Dla Jezusa została użyta po raz pierwszy w 1989 roku, gdy marsze odbywały się już w 45 miastach Wielkiej Brytanii. Szczególnie wymowna była wspólna obecność katolików i protestantów, manifestujących na ulicach Belfastu ekumeniczny charakter wydarzenia.

Pierwszy Marsz Dla Jezusa odbył się w Polsce w 1992 roku, a w akcji wzięło udział 25 krajów Europy. Cztery lata później do wspólnego świętowania przyłączyło się aż 130 krajów z całego świata - najliczniejszy marsz odbył się w Brazylii, gdzie ulicami Sao Paulo przeszło ponad 2 mln chrześcijan! W tym czasie Marsze odbywały się regularnie w Krakowie i Toruniu.

Pierwszy ogólnopolski Marsz Dla Jezusa został zorganizowany w 2012 roku w Warszawie. Wzięło w nim udział około 5 tysięcy chrześcijan, którzy tego dnia przemaszerowali spod budynku Sejmu na Plac Zamkowy. Inicjatorem ogólnopolskiego marszu jest Artur Pawłowski. Wyjechał on z Polski w 1990 roku. w Grecji, a później w Kanadzie prowadził z powodzeniem wiele przedsięwzięć o charakterze biznesowym (m.in. firmę budowlaną i wydawnictwo). Nawrócił się w wyniku niewytłumaczalnego przez lekarzy uzdrowienia swojego syna. Od tego momentu porzucił biznes i poświecił się pracy ewangelizacyjnej w śród nizin społecznych.

Inicjatorem ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa w Warszawie jest Artur Pawłowski, pastor Street Church w Calgary w Kanadzie oraz inicjator pierwszego Kościoła Ulicznego w Warszawie.

Artur Pawłowski, cztery razy w tygodniu karmi setki bezdomnych na ulicach miasta Calgary, głosząc Ewangelię, czego rezultatem były nawrócenia narkomanów, dealerow narkotyków, prostytutek, a nawet płatnych morderców - część z tych osób pracuje dotychczas w kościele ulicznym jako wolontariusze. Kościół uliczny w Calgary wydaje ponad 200,000 tysięcy posiłków rocznie.

2013-05-10 12:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo wiary jarosławian

Blisko dwa tysiące uczestników marszu „Stop laicyzacji” przeszło 27 października ulicami Jarosławia, wyrażając swój sprzeciw wobec dyskryminacji Telewizji Trwam i mediów katolickich. Jarosławianie apelowali też o szacunek dla wiary katolickiej oraz zachowanie dorobku polskiej tradycji i kultury

Jarosławski marsz, zorganizowany z inicjatywy wspólnot parafialnych przy poparciu jarosławskich kapłanów, rozpoczęła Msza św. w kolegiacie pw. Bożego Ciała, której przewodniczył ks. dr Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. W homilii podkreślił on, że już sam udział w spotkaniu modlitewnym jest świadectwem tożsamości chrześcijańskiej i katolickiej w życiu prywatnym i w przestrzeni publicznej. „Tworzymy tę wspólnotę modlitewną, aby również odważnie, głośno i wyraźnie powiedzieć: «Stop laicyzacji» - stop temu, co się dzieje w naszej Ojczyźnie, stop atakom na bezbronnego nienarodzonego człowieka, na Krzyż Chrystusowy i Kościół, na środowisko Rodziny Radia Maryja. Mówimy stop laicyzacji - bo wielu żyje, jakby Boga nie było; mówimy stop laicyzacji - bo pustoszeje ludzkie serce, bo wielu wstydzi się szlachetności” - mówił ks. Janiga. Jak zaznaczył, marsz „Stop laicyzacji” to także sprzeciw wobec próby psucia Ojczyzny. „Nie możemy pozwolić, aby siły zła sprowadzały człowieka do biologii i chemii, aby siły ateistyczne i libertyńskie niszczyły dusze ludzkie, aby to, co szlachetne, zostało wyśmiane” - wskazywał kapłan. Odnosząc się do postawy posłów, którzy odrzucili propozycję wykreślenia z ustawy przepisu zezwalającego na zabijanie dzieci poczętych, u których istnieje niebezpieczeństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia albo choroby zagrażającej jego życiu, podkreślił, że to nic innego jak eugenika, nazywając tych, którzy podnoszą rękę na rodzinę i życie ludzkie, zwłaszcza życie nienarodzonych i bezbronnych dzieci, „karłami duchowymi i zdrajcami Narodu”. Odniósł się także do stanowiska, w którym Parlament zdecydował o przyjęciu ustawy drastycznie podwyższającej opłaty za koncesje i częstotliwości. Apelował, aby marsz nie był tylko jednorazowym aktem sprzeciwu wobec zła, żeby szedł nie tylko przez ulice, ale przez rodziny, środowiska pracy, parafie, szkoły czy uczelnie. „Zaświadczmy, że katolikiem można być nie tylko w kościele, że jest kochający Bóg, że Kościół nigdy nie jest przeciwko człowiekowi” - zachęcał ks. Janiga.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: zniszczono Pierścień Rybaka i pieczęcie pontyfikatu papieża Franciszka

Podczas dwunastej kongregacji generalnej Kolegium Kardynalskiego, ostatniej przed rozpoczęciem konklawe, anulowano Pierścień Rybaka i pieczęcie pontyfikatu papieża Franciszka, umieszczając na nich krzyż - poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Podczas spotkania kardynałów odczytano również oświadczenie-apel o zawieszenie broni w strefach wojennych. Zapytany przez dziennikarzy o sprawę kenijskiego kardynała Johna Ndje, który w wywiadzie oświadczył, że nie jest chory, ale nie został wezwany na konklawe, Bruni przypomniał, że „kardynałowie elektorzy nie potrzebują wezwania, aby się stawić, ponieważ są dopuszczeni do konklawe z mocy prawa. W niektórych przypadkach to dziekan Kolegium Kardynałów sprawdza za pośrednictwem nuncjatury, czy kardynał może przybyć, czy też nie. W tym przypadku taka interwencja miała miejsce i odpowiedź była negatywna” - stwierdził rzecznik Watykanu.
CZYTAJ DALEJ

Kardynałowie anulowali papieski pierścień

2025-05-06 15:26

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican News

We wtorek przed południem odbyła się ostatnia, 12. kongregacja generalna kardynałów, poprzedzająca rozpoczynające się jutro konklawe. Zgodnie z przepisami, zaktualizowanymi przez Papieża Franciszka w ubiegłym roku, podczas kongregacji kardynałowie anulowali Pierścień Rybaka oraz ołowianą papieską pieczęć.

W 12. kongregacji generalnej kardynałów, która przed południem odbyła się w Auli Synodalnej na terenie Watykanu, wzięło udział 173 kardynałów, w tym 130 elektorów. Nieobecnych było trzech purpuratów, którzy również wezmą udział w konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję