Reklama

Zaproszenia

Marsz Życia w Lublinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Marsz Życia to wydarzenie wzbogacające świętowanie wartości jaką jest życie i rodzina. Jest to swoisty hołd oddany każdemu ludzkiemu życiu oraz jego godności. Marsz odbędzie się 26 maja w Lublinie. Rozpocznie się on pod Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o godzinie 14:30. Tam, na „Scenie pełnej życia” wystąpią zespoły rodzinne, grupy i wspólnoty. Następnie o godzinie 15:30 nastąpi uroczyste rozpoczęcie, a o 16:00 pochód wyruszy. Uczestnicy wśród wesołych śpiewów i okrzyków przejdą Alejami Racławickimi, ul. Krakowskie Przedmieście oraz ul. Królewską do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się Eucharystia, pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika.

Marsz Życia, którego tegoroczne hasło brzmi “Kierunek: Rodzina” to nic innego jak podziękowanie za dar życia. Pochód ma na celu podkreślenie istoty rodziny oraz radości płynącej z jej posiadania. Organizatorzy chcą w pozytywny sposób promować ją szczególnie podkreślając wartość rodzin wielodzietnych. Godny podkreślenia jest fakt, że należy zmieniać negatywny obraz tej podstawowej grupy społecznej w otaczającej nas rzeczywistości. Trzeba ukazać ją w świetle hasła „odnaleźć radość w rodzinie”. Tą radość będzie można uwidocznić podczas manifestacji społecznej wspólnoty 26 maja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Marszowi Życia towarzyszy konkurs fotograficzny „Uchwycić życie”, konkurs na najlepszy znak drogowy z hasłem promującym rodzinę oraz rajd rowerowy. Rodzinny Rajd Rowerowy odbędzie się 18 maja, tydzień przed marszem. Będzie to przejazd upamiętniający rocznicę urodzin Błogosławionego Jana Pawła II w ramach przygotowań do Marszu Życia w Lublinie. Podczas Rajdu Rowerowego „Kierunek: Rodzina” odbędzie się poświęcenie rowerów i inauguracja wakacji na rowerze.

Program rajdu:
godz. 9:00 - znaczenie laserem rowerów przed kradzieżą, krótki wykład na temat ruchu rowerowego, przypomnienie przykazań rowerzysty
godz. 9:45 - słowo Prezydenta Miasta Lublin, modlitwa Księdza Arcybiskupa i poświęcenie rowerów
godz. 10:15 - Plac Litewski w Lublinie, a następnie: ul. Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie, ul. Józefa Sowińskiego, ul. Głęboka, ul. Filaretów, ul. Jana Pawła II - Kościół Świętej Rodziny - „postój na kremówki”, ul. Jana Pawła II, ul. Krochmalna, ul. Młyńska, ul. Dworcowa.

Koniec: Centrum Targowo-Wystawiennicze - Targi Lublin, godz. 11.45 - pokaz mody rowerowej - konkurs Cycle Chic.

Więcej informacji pod adresem: www.marszzycia.lublin.pl oraz na Facebook'u - "Marsz Życia Lublin".

2013-05-13 11:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodziny zakorzenione w Bogu

Niedziela łódzka 23/2016, str. 5

[ TEMATY ]

rodzina

marsz

Ks. Paweł Kłys

W Marszu szły dzieci z Ksawerowa

W Marszu szły dzieci z Ksawerowa
„Rodzina – tu rodzi się dobro”, pod takim hasłem odbyła się archidiecezjalna pielgrzymka rodzin. W tym roku po raz pierwszy pielgrzymka rozpoczęła się Marszem dla życia i rodziny. Szły w nim m.in. dzieci ze scholi „Jezusowe Promyki” z Ksawerowa, które później śpiewały podczas Eucharystii. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Henryk Hoser z diecezji warszawsko-praskiej, członek Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji i Rady ds. Rodziny.
CZYTAJ DALEJ

Bóg nie chce stracić żadnego ze swych dzieci, ale je wszystkie przygarnąć

2025-04-11 10:14

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 6, 35-40.

Środa, 7 maja
CZYTAJ DALEJ

Watykan: oczekiwanie na wynik pierwszego głosowania podczas konklawe

2025-05-07 18:29

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Tysiące ludzi zgromadziły na placu św. Piotra w Watykanie w oczekiwaniu na wynik pierwszego głosowania 133 kardynałów elektorów, którzy od dziś wybierają nowego papieża. Rezultat ten tradycyjnie ogłosi dym z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej, w której odbywa się głosowanie.

W komin wycelowane są już obiektywy licznych fotoreporterów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję