Reklama

Polska

„Cała Polska tańczy dla papieża”

[ TEMATY ]

Lednica

Magdalena Niebudek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W najbliższych dniach na polskich ulicach i placach będzie można usłyszeć tegoroczną lednicką piosenkę „Ojciec” i zobaczyć ułożony do niej taniec. Organizatorzy Spotkania Młodych na Lednicy zapraszają do tego, aby w ramach akcji „Cała Polska tańczy dla papieża” zatańczyć ją specjalnie dla bł. Jana Pawła II w bliskości jego urodzin przypadających 18 maja. To bowiem dzięki niemu Lednica powstała i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy osób.

Tegoroczne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz siedemnasty. Tym razem przebiegać ono będzie pod hasłem „W imię Ojca”. Z tej okazji Siewcy Lednicy przygotowali piosenkę „Ojciec”, a ledniccy wodzireje ułożyli do niej taniec, który tańczony będzie już od 16 maja w różnych miejscach Polski, a 1 czerwca na Lednicy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Te swoiste „urodziny” Jana Pawła II organizowane są już po raz drugi. Tym razem zaproponowano, aby tańczący dla Ojca Świętego równocześnie zatańczyli na cześć wszystkich ojców. Akcja „Cała Polska tańczy dla papieża” ma być także zaproszeniem na tegoroczne spotkanie, które tradycyjnie wypełni radość i entuzjazm.

Reklama

Jak zauważa w rozmowie z KAI Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy Spotkań Młodych, tańczyć może każdy i w każdym miejscu. „Wystarczy zadbać o źródło muzyki i zaprosić kilka osób zachęcając je, by zaprosiły także innych. Film instruktażowy z krokami do tego tańca znajduje się na naszej stronie internetowej. Zostały one pomyślane tak, aby nie sprawiły nikomu trudności” – tłumaczy.

Swój udział w akcji „Cała Polska tańczy dla papieża” zgłosiły już: Tarnobrzeg i Pstrągowa (mieszkańcy tych miejscowości tańczyć będą 16 maja), Poznań, Niegowić, Węgrzce, Skoczów, Olsztyn, Lubin (18 maja), Kraków, Gdańsk, Zakopane, Brzesko, Morąg, Człuchów (19 maja) oraz Wrocław (25 maja) i Gołuchów (26 maja). Szczegóły na www.lednica2000.pl.

Tegoroczne Spotkanie Młodych na Lednicy oficjalne rozpocznie się 1 czerwca o godz. 17. Pola Lednickie otwarte jednak zostaną już o godz. 8 rano, a od godz. 10 młodzi ludzie będą mogli przystąpić do spowiedzi. W ciągu dnia wygłoszone zostaną konferencje oraz świadectwa o ojcostwie, natomiast o godz. 16 swoje słowo skieruje do uczestników o. Jan Góra.

Postacią, którą organizatorzy pragną w tym roku szczególnie przybliżyć uczestnikom, jest bł. Edmund Bojanowski, twórcy ochronek dla dzieci. Pomogą w tym siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, założonego przez tego błogosławionego. Federacja Zgromadzeń Sióstr Służebniczek złożyła tez niedawno w Sejmie wniosek o ustanowienie roku 2014 rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego w dwusetną rocznicę jego urodzin.

Centralnym punktem spotkania lednickiego będzie Msza św. sprawowana o godz. 19, podczas której homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Nocą, po adoracji Najświętszego Sakramentu i akcie wyboru Chrystusa, młodzi przejdą przez Bramą III Tysiąclecia.

Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednica 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu. Oprócz Spotkania Młodych są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty oraz letnie rekolekcje i co weekendowe spotkania w ramach Uniwersytetu Wiary.

2013-05-16 10:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lednica Dziecka

[ TEMATY ]

Lednica

Już za kilka dni, 10 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się LEDNICA DZIECKA - czyli Spotkanie dla naszych najmłodszych przyjaciół wraz z ich rodzicami.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Tomasz Burghardt

2025-04-17 15:01

https://ostfriesland.parafialnastrona.pl/wydarzenia-i-galerie

16 kwietnia zmarł ks. Tomasz Burghardt. Kapłan zmarł w 59. roku życia oraz 31. roku kapłaństwa.

Kapłan urodził się 26 lipca 1965 roku we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1993 roku z rąk kard. Henryka Gulbinowicza. Po święceniach został skierowany na swoją pierwszą placówkę wikariuszowską do parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Środzie Śląskiej [1993-1996], następnie był wikariuszem w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu [1996-1997], by następnie trafić do parafii pw. Narodzenia NMP w Lądku Zdrój [1997-2000]. Kolejna placówką wikariuszowską była parafia pw. św. Józefa w Bierutowie [2000-2001] oraz parafia pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie [2001-2002]. W 2002 roku ks. Tomasz trafił do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie [2002-2005]. W latach 2005-2010 został mianowany dyrektorem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Po 2010 roku pełnił posługę w Niemczech. Najpierw do 2013 roku w Polskiej Misji Katolickiej w Münster, a po 2013 roku aż do dziś był proboszczem w czterech katolickich niemieckojęzycznych Parafiach: Geeste, Dalum, Groß Hesepe i Osterbrock w Dekanacie Emsland Mitte oraz Duszpasterzem dla Katolików Języka Polskiego w Ostfriesland i Emsland.
CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: niech zwycięstwo Chrystusa umacnia nas w codziennym pielgrzymowaniu ku niebu

2025-04-19 13:50

BP KEP

Abp Tadeusz Wojda SAC

Abp Tadeusz Wojda SAC

Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią umacnia nas w codziennym pielgrzymowaniu ku niebu - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w życzeniach wielkanocnych.

Sobota 19 kwietnia w Kościele Katolickim to Wielka Sobota. Wierni trwają przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz jego zstąpienie do otchłani, oczekując na zmartwychwstanie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję