- Fundusze zebrane dzięki dystrybucji „Pisanki dla Afryki” mają być przeznaczone na wsparcie szkoły w Esse w Kamerunie. Wygląda jednak na to, że ten fundusz będziemy musieli podzielić, by zaspokoić najważniejsze potrzeby ubogich mieszkańców Afryki czyli zakup żywności. Musimy uchronić ich przed śmiercią z głodu. Dlatego w tym roku bardzo liczymy na ofiarność Polaków – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl.
Wielkanocna „Pisanka dla Afryki” jest dostępna jako insert w dwóch popularnych tygodnikach opinii wraz z prośbą o wsparcie dla misji w Afryce. Akcję można wesprzeć też indywidualnie, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji: 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020, tytułem „Darowizna AFRYKA”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Pallotyński misjonarz, ks. Stanisław Filipek, który pracuje w Burkina Faso ostrzega, że jeśli granice dłużej będą zamknięte, wielu krajom afrykańskim zagrozi głód, a ludzie będą umierać na ulicach.
Afrykańczycy nie mają oszczędności, ani zasobów na przyszłość, żyją z dnia na dzień. Kiedy nie pracują, nie będą mieli z czego żyć na bieżąco – alarmuje duchowny, który już teraz rozwozi pomoc potrzebującym, dostarcza im żywność i podstawowe środki higieny.
Wielkanocna „Pisanka dla Afryki” jest już czwartą edycją dekoracji na pisankę charytatywną, jaką przygotowuje Fundacja Salvatti.pl. Pionierem była „Pisanka dla Syrii”, która uwrażliwiała na pomoc uchodźcom z Syrii, a rok temu wielkanocne stoły Polaków zdobiłą „Pisanka dla Wenezueli”.
***
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl jest jedną z najbardziej znanych organizacji pozarządowych działających w ramach Kościoła katolickiego. Obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej regionów świata, nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe.
Prowadzi m.in. akcje fundraisingowe, z których fundusze przeznacza na dożywianie dzieci w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga i Kamerunie. Wspomaga także funkcjonowanie ośrodków zdrowia w tych krajach, zdobywając fundusze na leki i sprzęt medyczny.
Fundacja wspomaga finansowanie edukacji pallotyńskich kleryków w Afryce. Angażuje się w budowę nowych obiektów duszpasterskich, edukacyjnych i medycznych.
Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu może korzystać z odpisu 1 procent podatku na rzecz misji.