- Zorganizowanie rekolekcji online pozwoliło wziąć w nich udział także osobom, które – z różnych przyczyn – nie mogłyby przyjechać do Mariapoli Fiore, a charakter międzynarodowy nadał im udział par łączących się z nami z różnych państw, m. in. Wielkiej Brytanii, USA, Danii, Norwegii czy Niemiec – podkreślają organizatorzy. Dodali, że wiele par z małymi dziećmi doceniło elastyczność czasową przy zapoznawaniu się z treścią głównych konferencji i dodatkowych nagrań. Z kolei stałe godziny spotkań na platformie Zoom umożliwiły zawiązanie wspólnoty i dzielenie się doświadczeniami z kolejnych dni rekolekcji.
Reklama
W rekolekcjach wzięło udział około 80 małżeństw, zwykle około połowa z nich brała udział w spotkaniach online. Poszczególne konferencje odtworzyło od 80 do ponad 120 unikalnych użytkowników.
Główne konferencje rekolekcyjne głosił Michał Piekara z żoną Urszulą. To zanany psychoterapeuta, doradca małżeński i lider katolickich wspólnot. Po wysłuchaniu nauk każde małżeństwo mogło w zaciszu własnego domu pracować w oparciu o przekazane materiały, praktykując dialog małżeński.
- Nagrania główne uzupełniliśmy o świadectwa małżeństw, a także nagrania przybliżające temat „paktu miłosierdzia” jako użytecznego narzędzia budowania małżeńskiej jedności i pogłębienie przysięgi małżeńskiej. Byliśmy poruszeni licznymi świadectwami, zarówno wygłoszonymi w trakcie łączeń na Zoomie, jak i przesłanymi drogą mailową lub przekazanymi telefonicznie – tłumaczą inicjatorzy wydarzenia.
Rekolekcje okazały się być odpowiedzią na modlitwy wielu małżeństw. Stanowiły dla nich skarbnicę wiedzy oraz lekarstwo na ich problemy. - Doświadczyliśmy obecności Jezusa, który nas jednoczył, inspirował i dodawał sił. Czuliśmy, że to był Boży projekt, a my byliśmy tylko narzędziami – dodają organizatorzy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali plan pracy na cztery najbliższe tygodnie, obejmujący: myśl do rozważenia na dany dzień, zadanie oraz pytanie do dialogu.