Dwudniowe uroczystości przed Świątynią Opatrzności Bożej przyciągnęły nie tylko tysiące warszawiaków, ale także pielgrzymów z innych części Polski. Najbardziej widoczna była kilkusetosobowa reprezentacja górników z pocztami sztandarowymi wszystkich kopalni w kraju. Górnicy przywieźli ze sobą również wykonaną z węgla Czarną Monstrancję.
Wielka Bramka
W przeddzień Święta Dziękczynienia odbyło się Spotkanie Młodych na Polach Wilanowskich, podczas którego młodzi bili rekord świata w strzelaniu goli do Wielkiej Bramki.
Uczestnicy zabawy mogli wygrać np. bilety na mecz inaugurujący Euro 2012: Polska-Grecja. A także inne gadżety piłkarskie. W sumie strzelono 751 goli, tak więc rekord został pobity. Następnie na scenie przed Świątynią Opatrzności Bożej wystąpił Darek Malejonek z „Maleo Reagge Rockers” a Krucjata Wyzwolenia Człowieka (Ruch Światło-Życie) poprowadziła specjalny program ewangelizacyjny.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Rodzice współpracują z Bogiem
Zarówno w sobotę 2 czerwca podczas Spotkania Młodych, jak i 3 czerwca podczas Święta Dziękczynienia, głównymi punktami programu były Msze św. dziękczynne. Niedzielną Eucharystię koncelebrowało kilkunastu polskich biskupów oraz przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko.
Podczas homilii papieski wysłannik zachęcał polskich katolików, by podjęli wielkie dziedzictwo Jana Pawła II „ewangelię życia” i „ewangelię rodziny”.- Musicie pamiętać, że Dawcą i Panem życia jest Bóg, a rodzice są Jego współpracownikami w dziele poczęcia nowego istnienia - mówił kard. Ryłko i ostrzegał. - Znajdujemy się w momencie, w którym rozstrzygają się losy naszej cywilizacji: czy będzie to cywilizacja życia, czy też cywilizacja śmierci?
Dziękczynienie 2013
Przed zakończeniem Mszy św. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz poinformował, że przyszłoroczne Święto Dziękczynienia obchodzone będzie wraz z 75. rocznicą kanonizacji Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
- Chcemy nawiązać do wielkich uroczystości z okresu II Rzeczpospolitej, kiedy to w 1938 r. wyniesienie św. Andrzeja Boboli na ołtarze, przerodziło się w wielką manifestację wiary na ulicach Warszawy - zapraszał kard. Nycz.