Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Życie to sztuka wyboru!

Zwyczaj konsekrowania dziewic wywodzący się z Pierwotnego Kościoła doprowadził do powstania uroczystego obrzędu, w którym dziewica staje się osobą poświęconą wielkim znakiem miłości Kościoła do Chrystusa.

2021-01-12 16:45

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marta Markiewicz

Dziewice poświęcone Bogu z natchnienia Ducha Świętego ślubują czystość, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim. Dziewice Chrześcijańskie zgodnie ze swym stanem i otrzymanymi charyzmatami powinny się oddawać pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie. Dziewicom zaleca się usilnie, aby dla lepszego spełnienia obowiązku modlitwy odmawiały codziennie Liturgię Godzin, zwłaszcza Jutrznię i Nieszpory. W ten sposób łączą swój głos z głosem Chrystusa - Najwyższego Kapłana oraz Kościoła Świętego. W swoim życiu mają nieustannie wielbić Ojca Niebieskiego i wypraszać zbawienie świata.

- Życie to sztuka wyboru. Konsekracja się wpisuje w 8 dzień życia Jezusa – posłuszeństwo i miłość. Nie ma innego posłuszeństwa godnego człowieka niż posłuszeństwo w miłości. Obrzezaniu towarzyszyło nadanie imienia – nadano mu imię Jezus. Jezus znaczy Bóg zbawia. Bóg wyzwala. Ten Jezus który jest najwspanialszym, obrazem Boga - ukazuje nam Boga jako wyzwoliciela. Ogromnie ważne byśmy mieli obraz Boga, który nas wyzwala – mówi abp Grzegorz Ryś podczas homilii wygłoszonej w czasie Mszy Świętej.

Reklama

Pierwszy obrzęd konsekracji dziewic w naszej archidiecezji miał miejsce 15 lat temu, 1 stycznia 2006 roku. Wtedy to ks. Arcybiskup Władysław Ziółek wyznaczył jezuitę do przygotowania dziewic konsekrowanych. Kolejni arcybiskupi kontynuują to, a obecnie o. Grzegorz Radomiak się ich formacją.

W Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus zwyczajowo odbywa się to po raz osiemnasty. Ania Dębska ma 41 lat od ok. 10 lat jest we Wspólnocie Mocni w Duchu. Na co dzień pracuje z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem i kształci się na psychoterapeutkę. Do konsekracji przygotuje się od 6 lat. Będzie 12 dziewicą konsekrowaną we Wspólnocie Mocni w Duchu a 18 w Archidiecezji Łódzkiej. 


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w jezuickiej szkole podstawowej w Łodzi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Życzę wam, byście na każdym etapie swojej nauki, nie tylko tutaj, ale także później – na studiach i po studiach – zawsze tego doświadczali, że Prawda, którą poznajecie, czyni was lepszymi ludźmi. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Ludzie jeździli na sankach i nartach na terenie byłego obozu w Buchenwaldzie

2021-01-15 18:18

[ TEMATY ]

szacunek

obóz koncentracyjny

narty

Wikipedia

Przymusowi robotnicy w obozie Buchenwald

Przymusowi robotnicy w obozie Buchenwald

Miejsce pamięci obozu koncentracyjnego Buchenwald musi wzmocnić ochronę. Tam, gdzie w latach 1937–1945 ponad 56 tys. ludzi straciło życie z rąk narodowych socjalistów, teraz ludzie bawią się na śniegu, jeżdżą na nartach i sankach - informuje portal telewizji RTL.

"Chcielibyśmy prosić, aby ludzie okazywali szacunek ofiarom, a w szczególności, aby nie jeździli na sankach ani na nartach w pobliżu lub nawet na grobach przy dzwonnicy" - napisano na Twitterze Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: nowy sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

2021-01-18 12:54

[ TEMATY ]

Watykan

pl.wikipedia.org

Ojciec Święty mianował dotychczasowego podsekretarza Synodu Biskupów, bpa Fabio Fabene sekretarzem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Fabio Fabene urodził się 12 marca 1959 roku w Rzymie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1984 i został włączony do duchowieństwa diecezji Montefiascone. Uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Był kanclerzem diecezji Viterbo i wykładowcą prawa kanonicznego na tamtejszym Instytucie Teologicznym św. Piotra. Od 1998 roku pracował w Kongregacji ds. Biskupów. 8 lutego 214 roku Ojciec Święty mianował go podsekretarzem Synodu Biskupów. 8 kwietnia 2014 papież Franciszek podniósł go do godności biskupa tytularnego Aquipendium]. Sakry udzielił mu 30 maja 2014 osobiście papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję