Ks. Prof. Robert Tyrała zauważa, że zachowaniem właściwym, wynikającym z tej nadziei, jest nieustanne czuwanie i oczekiwanie na spotkanie Pana. – Powinno być czuwaniem aktywnym i twórczym – zaznacza.
Ksiądz rektor zwraca też uwagę na „nadzieję powrotu do Boga i do Kościoła”, która „chroni od rozpaczy i pustki”. – Dzisiaj, gdy słyszymy o odejściach z Kościoła, gdy doświadczamy zła, a często możemy się czuć wobec niego bezradni, gdy brakuje nam już cierpliwości wobec nieustępliwej pandemii, gdy umierają nasi bliscy, często w samotności, właśnie teraz, gdy tak trudno o nawrócenie, my - jako chrześcijanie - winniśmy być świadkami zmartwychwstania naszego Pana – pisze ks. prof. Tyrała i podkreśla, że zmartwychwstanie zmienia całkowicie ogląd świata i nadaje mu prawdziwy sens.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Rektor UPJPII zwraca uwagę, że Jan Paweł II, patron uczelni, był człowiekiem nadziei, który zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Papież Polak wskazywał na potrzebę „posługi myślenia”, a ona – jak pisze ks. prof. Tyrała – zawsze budzi nadzieję i prowadzi ku przyszłości.
Ksiądz rektor zapowiedział, że od nowego roku akademickiego dla wszystkich studentów pierwszego roku zostanie wprowadzony wykład „Jan Paweł II”. – Wszystko dlatego, by budzić nadzieję w dzisiejszym świecie, także poprzez posługę myślenia, której uczył Karol Wojtyła – podkreśla ks. prof. Robert Tyrała.