Reklama

Niedziela Łódzka

Wiewiórczyn: Radość świętowania

2021-06-10 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W czasie pandemii Covid – 19  parafianie szukają innych niż dotychczas form oddania czci Synowi Bożemu, który przychodzi do nas w Eucharystii.

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie taką formę znaleziono w roku ubiegłym i powtórzono w obecnym. O godz. 10.30 ks. Proboszcz sprawował uroczystą Sumę. Po mszy i nabożeństwie czerwcowym odśpiewał fragment ewangelii wg św. Mateusza.

Reklama

Po krótkim słowie do zgromadzonych w świątyni wiernych wsiadł z Najświętszym Sakramentem do bryczki i w licznej asyście rowerzystów, samochodów i innych bryczek, błogosławiąc po drodze tych, którzy wychodzili przed swoje domy udał się do Wydrzyna.

Tam przy przygotowanym ołtarzu, przy kapliczce, był odśpiewany fragment ewangelii wg. św. Marka. Trzeci ołtarz był usytuowany przy kaplicy pw. Narodzenia N.M.P w Anielinie.

Następnie nasza procesja udała się do Wronowic gdzie przy kapliczce usłyszeliśmy fragmenty ewangelii wg św. Jana. Przy każdym ołtarzu, w każdej wiosce naszej Parafii, ks. prob. Krzysztof Jałowiecki nie tylko mówił o roli Eucharystii, o wierze w czasie pandemii, ale także dziękował mieszkańcom za troskę o miejsca kultu, za wkład jaki włożono w przygotowanie trasy. Mieszkańcy kolejnych wiosek, licznie zgromadzeni przy kolejnych ołtarzach z radością witali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie mając nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie.

Z Wronowic procesja udała się z powrotem do kościoła parafialnego gdzie ks. Proboszcz na zakończenie pobłogosławił raz jeszcze najbardziej wytrwałych. Pan Jezus w Eucharystii odwiedził wszystkie wioski naszej Parafii. Poczuliśmy się zobowiązani by teraz odwiedzać Go w Jego domu. Nabożeństwa czerwcowe dają taką szansę. Wezwanie Parafii zobowiązuje.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Święta Faustyna patronuje obradom podczas 387 Zebrania Plenarnego KEP

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Uroczystość Patronki naszego miasta w tym roku obchodzona była 4 października w wigilię wspomnienia Świętej i rozpoczęła się w kościele pod jej wezwaniem. Liturgii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, ks. prał. Krzysztof Nykiel regens Penitencjarii Apostolskiej, księża wykładowcy WSD w Łodzi, ks. prał. Wiesław Potakowski proboszcz parafii. We Mszy św. uczestniczyli diakoni i klerycy WSD, osoby życia konsekrowanego, przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele zakonu Rycerzy Jana Pawła II, damy i kawalerowie Zakonu Rycerskiego św. Jerzego Męczennika, asysty parafialne i grono wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz instytucji kościelnych podległych KEP

2021-06-11 15:57

[ TEMATY ]

episkopat

Konferencja Episkopatu Polski

Karol Porwich/Niedziela

W piątek, 11 czerwca, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Powołano m.in. dwóch członków Rady Stałej KEP oraz Przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP.

Publikujemy listę decyzji podjętych podczas 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski:

CZYTAJ DALEJ

Przegląd "Niedzieli Wrocławskiej" na 13 czerwca 2021

2021-06-12 16:35

Niedziela

Co znajdziemy w najnowszym numerze "Niedzieli Wrocławskiej"? Zapraszamy do obejrzenia przeglądu prasy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję