Reklama

Wiadomości

Morawiecki: Polski Ład to bilet do przyszłości

Polski Ład to bilet do przyszłości, bilet do życia na poziomie standardów zachodnich, ale jednocześnie do życia według zasad polskich - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z klubami "Gazety Polskiej" w Piotrkowie Tryb.

Szef rządu był gościem honorowym drugiego dnia XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".

Jak podkreślił Morawiecki na wstępie swojego wystąpienia, klubowicze "GP" stanowią polską elitę. "Przechowujecie nie tylko wartość polskiego patriotyzmu, ale stanowicie dla mnie właśnie polską elitę przyszłości" – zaznaczył.

Premier podkreślał m.in, że "nigdy nie było tak dobrze, nigdy nie było takich perspektyw wzmacniania Polski, nigdy nie było takich perspektyw dla prawdziwych polskich patriotów, nigdy nie było takiego odbudowania polskiego patriotyzmu, nazwania zła złem, dobra dobrem, prawdy prawdą, jak teraz".

Podziel się cytatem

Dlatego - jak dodał - "trzeba chuchać i dmuchać na tę rzeczywistość i nie lekceważyć żadnych zagrożeń". "Prawo, praworządność, hasła, to jest jedna wielka maska, która ma przykryć jeden zasadniczy cel: zmianę władzy. Trzeba mieć tego świadomość" - zaznaczył Morawiecki.

Szef rządu przedstawił też założenia przygotowanego przez Zjednoczoną Prawicę programu Polski Ład. Jak wskazał, dzięki niemu pierwszy raz w historii Polacy mogą dogonić pod względem standardu życia kraje Europy zachodniej. "Najpierw Włochy, Hiszpanię, parę lat później Francję, a później myślę przyjdzie kolej na dogonienie Niemiec i tych najbogatszych krajów północnej Europy" – przekonywał.

Reklama

Wyjaśnił, że aby tę szansę zrealizować prezentowany jest logiczny, ambitny, przeanalizowany i przeliczony program.

Zwracał uwagę, że składa się on z wielu części. "One wszystkie mają jeden wspólny mianownik. Ten mianownik to jakość życia w Polsce, powiązanie ze sobą normalnych aspiracji materialnych z aspiracjami duchowymi, co bardzo bliskie jest sercu klubowiczów +Gazety Polskiej+" - mówił Morawiecki.

Morawiecki podkreślił przy tym, że "polski patriotyzm musi być nowoczesny", co oznacza, że należy koncentrować się na przyszłości. "Musi reagować na gwałtownie zmieniające się okoliczności. Nie kłaniać się tym okolicznościom, tylko brać byka za rogi i rzeczywiście mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami przyszłości" - mówił.

"Do takich należy polityka klimatyczna. To nie jest szanowni państwo wyłącznie fanaberia, jak część ludzi w naszym środowisku myśli. Już niezależnie od tego, że będąc częścią Unii Europejskiej musimy pewne wymogi wypełniać" – tłumaczył.

Zwracał uwagę, że praktycznie nie mamy własnej ropy i gazu. "Węgla jeszcze trochę mamy, ale coraz niżej, coraz trudniej wydobywany" - zaznaczył. "Walka o to, żeby nie kupować arabskiej ropy, ruskiego gazu i ruskiego węgla ma wielki sens również dla nas. Stąd w +Polskim Ładzie+ jest duża część poświęcona klimatowi" - podkreślał.

Apelował też, by nie bać się "świata przyszłości". "Ja nie chcę ciągle gonić tego zachodu, ja chcę go przegonić. To jest Polski Ład" - mówił.

"Polski Ład to bilet do przyszłości, bilet do życia na poziomie standardów zachodnich, ale jednocześnie do życia według zasad polskich (...), nie rewolucji obyczajowej" - przekonywał Morawiecki. "Ale żebyśmy się temu mogli oprzeć, jedno jest potrzebne: Polska musi być silna, sprawna i rządzona oczywiście przez nas" - dodał.

Podziel się cytatem

Reklama

Szef rządu zapewnił, że polityka może polegać na dotrzymywaniu słowa i realizacji obietnic rządzących. "To jest nasza obietnica. Nie tuż przed wyborami, ale 2,5 roku przed wyborami. Tak, żeby wyborcy mogli nas rozliczyć, zobaczyć co się z tego Polskiego Ładu udało wdrożyć. Jestem przekonany, że to dobry wstęp do kolejnego zwycięstwa w 2023 roku" - powiedział Morawiecki.

Podczas spotkania redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz wręczył premierowi album "Laur Niepodległości". Przed odjazdem szef rządu zrobił z klubowiczami "GP" wspólne zdjęcie.(PAP)

autorzy: Bartłomiej Pawlak, Piotr Śmiłowicz

bap/ pś/ mark/

2021-07-10 20:15

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier: Polski Ład jest programem śmiałym, ale opartym o naszą tradycję

[ TEMATY ]

premier

Mateusz Morawiecki

Polski Ład

PAP

Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

Polski Ład jest programem śmiałym, odważnym, programem nowoczesnym, ale zarazem opartym o nasze tradycje, naszą kulturę, naszą wiarę, ale jednocześnie sięgającym po nowoczesny rozwój, nowoczesną infrastrukturę, po nowe miejsca pracy - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek premier odwiedził wieś Borcz (woj. pomorskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Lwów: dobroczynna pizza od Szkotów

2023-02-03 18:51

[ TEMATY ]

Lwów

Szkocja

pizza

Adobe.Stock.pl

Organizacja SIOBHAN'S TRUST karmiła ubogie dzieci w szkockich szkołach. Od początku wojny organizacja przyjechała na Ukrainę, aby docierać do bombardowanych miast oraz uchodźców. W dużych furgonetkach przygotowują ciepła pizzę. 2 lutego wolontariusze Joe Roberts z Anglii i Finn Riddell ze Szkocji przy kościele św. Jana Pawła II we Lwowie zgromadzili uchodźców mieszkających w parafialnym domu i w całym mieście.

Dystrybucja żywności odbywa się w miłej atmosferze, z zasadami sztuki kulinarnej. Rozdali ponad 130 porcji pizzy: smacznej, wegetariańskiej, ciepłej, prosto z pieca. Wybrzmiała szkocka muzyka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję