Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Weekend Małżeński

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Sandy Millar

Duszpasterstwo Rodzin archidiecezji łódzkiej i Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zapraszają małżeństwa do udziału w weekendzie „SEX JEST BOSKI” prowadzonym przez o. Ksawerego Knotza.

Spotkanie będzie mieć miejsce w Sali Konferencyjnej Centrum Służby Rodzinie 15 i 16 stycznia w godz. od 9:00 do 18:00. W programie zaplanowane są konferencje, czasu na dialog małżeński, eucharystia, obiad oraz przerwy kawowe.

Reklama

O. Ksawery Knotz to kapłan zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, redaktor naczelny portalu Szansa Spotkania, który poświęcony został problemom współżycia seksualnego. Wortal skierowany jest do małżeństw kształtujących swoje życie seksualne według nauki Kościoła Katolickiego. Portal został laureatem "Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych”.

Zapisy prowadzone są droga mailową na adres: rosiak@crs.org.pl
a dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 533 306 855. 

Apostolstwo Małżeństw „Szansa Spotkania” zostało utworzone przez referat duszpasterstwa małżeństw Prowincji Krakowskiej Braci Mniejszych Kapucynów. Celem jest nie tylko promowanie duchowości małżeńskiej w Kościele ale także m.in. poszukiwanie pozytywnych i praktycznych rozwiązań wspierających małżeństwo od strony religijnej, kulturalnej, oświatowej, naukowej, wychowawczej, finansowej, inspirowanie małżonków do pracy na rzecz małżeństwa i rodziny, czy szukanie nowego języka w mówieniu o małżeństwie, miłości, płciowości, seksualności. W swoich poszukiwaniach kieruje się nauką Kościoła katolickiego, inspirując się teologią ciała według Jana Pawła II.

Apostolstwo realizuje swoje cele m.in. poprzez organizowanie szkoleń, kursów, rekolekcji, warsztatów, seminariów, konferencji, grup samokształceniowych, grup wsparcia a także rekomendowanie małżonkom publikacji na tematy życia małżeńskiego i rodzinnego, tworzenie platformy wymiany informacji o inicjatywach wspierających małżeństwo czy też tworzenie stron internetowych o charakterze informacyjnym i edukacyjnym.

2022-01-12 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święta Faustyna wskazuje nam Jezusa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Święta Faustyna

Marek Kamiński

30 kwietnia 2000 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie, papież Jan Paweł II ogłosił błogosławioną Faustynę Kowalską – świętą.

W 20 rocznicę tego wydarzenia na Placu Niepodległości w kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej, patronki naszego miasta, zgromadziliśmy się by podziękować Panu Bogu za to, że dał kościołowi tak niezwykłą świętą na nowe tysiąclecie – powiedział ks. prał. Wiesław Potakowski, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł ks. Gino Belleri – księgarz sześciu papieży

2022-05-16 20:35

[ TEMATY ]

zmarły

Episkopat.pl

W wieku 93 lat zmarł w Rzymie ks. Gino Belleri, legendarny księgarz sześciu papieży. Przez jego księgarnię Leonina, znajdującej się obok placu św. Piotra, przewijali się kardynałowie, dziennikarze i politycy, w tym prezydent Włoch Francesco Cossiga, który zaopatrywał się w książki u swego przyjaciela Don Gino.

Na łamach dziennika „Il Messaggero” Franca Giansoldati wspomina, że jeszcze kilka lat temu przyjeżdżał swoim poobijanym skuterem do księgarni z Villa Giuseppina – domu opieki dla osób ciężko chorych psychicznie, prowadzonego przez siostry zakonne w dzielnicy Portuense, gdzie przez 60 lat był kapelanem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję