Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Weekend Małżeński

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Sandy Millar

Duszpasterstwo Rodzin archidiecezji łódzkiej i Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zapraszają małżeństwa do udziału w weekendzie „SEX JEST BOSKI” prowadzonym przez o. Ksawerego Knotza.

Spotkanie będzie mieć miejsce w Sali Konferencyjnej Centrum Służby Rodzinie 15 i 16 stycznia w godz. od 9:00 do 18:00. W programie zaplanowane są konferencje, czasu na dialog małżeński, eucharystia, obiad oraz przerwy kawowe.

O. Ksawery Knotz to kapłan zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, redaktor naczelny portalu Szansa Spotkania, który poświęcony został problemom współżycia seksualnego. Wortal skierowany jest do małżeństw kształtujących swoje życie seksualne według nauki Kościoła Katolickiego. Portal został laureatem "Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych”.

Reklama

Zapisy prowadzone są droga mailową na adres: rosiak@crs.org.pl
a dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 533 306 855. 

Apostolstwo Małżeństw „Szansa Spotkania” zostało utworzone przez referat duszpasterstwa małżeństw Prowincji Krakowskiej Braci Mniejszych Kapucynów. Celem jest nie tylko promowanie duchowości małżeńskiej w Kościele ale także m.in. poszukiwanie pozytywnych i praktycznych rozwiązań wspierających małżeństwo od strony religijnej, kulturalnej, oświatowej, naukowej, wychowawczej, finansowej, inspirowanie małżonków do pracy na rzecz małżeństwa i rodziny, czy szukanie nowego języka w mówieniu o małżeństwie, miłości, płciowości, seksualności. W swoich poszukiwaniach kieruje się nauką Kościoła katolickiego, inspirując się teologią ciała według Jana Pawła II.

Apostolstwo realizuje swoje cele m.in. poprzez organizowanie szkoleń, kursów, rekolekcji, warsztatów, seminariów, konferencji, grup samokształceniowych, grup wsparcia a także rekomendowanie małżonkom publikacji na tematy życia małżeńskiego i rodzinnego, tworzenie platformy wymiany informacji o inicjatywach wspierających małżeństwo czy też tworzenie stron internetowych o charakterze informacyjnym i edukacyjnym.

2022-01-12 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Jubileusz Sportowców Archidiecezji Łódzkiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki wczoraj zakończyły się uroczystości związane z Jubileuszem Sportowców, który odbywały się w ramach obchodów 100-lecia Diecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo do kapłanów: trzeba zaufać Bogu we wszystkim

– Bóg złożył w każdym z nas potrzebę stawiania pytań o sens naszych powołań po imieniu i ich realizację na miarę otrzymanej łaski – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w sobotę przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 41. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - Jasna Góra pomaga potrzebującym

2022-09-25 10:08

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Obchodzony dziś 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ma w tym roku szczególną wymowę, ze względu na toczącą się na Ukrainie wojnę i szerokie wsparcie, jakiego Polacy udzielają uchodźcom z tego kraju. Także Jasna Góra już od pierwszych godzin wojny za wschodnią granicą stała się domem zwłaszcza dla kobiet z dziećmi. W sanktuarium nie ustaje modlitwa za wszystkich cierpiących i o pokój.

Modlitwa o pokój, za zabitych, rannych i wszystkich dotkniętych działaniami zbrojnymi na Ukrainie zanoszona jest nieustannie na Jasnej Górze przez paulinów i przybywających do sanktuarium pielgrzymów, którzy wciąż zapewniają, że chcą „opatrywać ukraińskie rany modlitwą”. Każdego dnia o 15.30 w Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest Msza św. o pokój, odmawiany jest różaniec i Apel Jasnogórski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję