Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Weekend Małżeński

2022-01-12 11:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Sandy Millar

Duszpasterstwo Rodzin archidiecezji łódzkiej i Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zapraszają małżeństwa do udziału w weekendzie „SEX JEST BOSKI” prowadzonym przez o. Ksawerego Knotza.

Spotkanie będzie mieć miejsce w Sali Konferencyjnej Centrum Służby Rodzinie 15 i 16 stycznia w godz. od 9:00 do 18:00. W programie zaplanowane są konferencje, czasu na dialog małżeński, eucharystia, obiad oraz przerwy kawowe.

Reklama

O. Ksawery Knotz to kapłan zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, redaktor naczelny portalu Szansa Spotkania, który poświęcony został problemom współżycia seksualnego. Wortal skierowany jest do małżeństw kształtujących swoje życie seksualne według nauki Kościoła Katolickiego. Portal został laureatem "Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych”.

Zapisy prowadzone są droga mailową na adres: rosiak@crs.org.pl
a dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 533 306 855. 

Apostolstwo Małżeństw „Szansa Spotkania” zostało utworzone przez referat duszpasterstwa małżeństw Prowincji Krakowskiej Braci Mniejszych Kapucynów. Celem jest nie tylko promowanie duchowości małżeńskiej w Kościele ale także m.in. poszukiwanie pozytywnych i praktycznych rozwiązań wspierających małżeństwo od strony religijnej, kulturalnej, oświatowej, naukowej, wychowawczej, finansowej, inspirowanie małżonków do pracy na rzecz małżeństwa i rodziny, czy szukanie nowego języka w mówieniu o małżeństwie, miłości, płciowości, seksualności. W swoich poszukiwaniach kieruje się nauką Kościoła katolickiego, inspirując się teologią ciała według Jana Pawła II.

Apostolstwo realizuje swoje cele m.in. poprzez organizowanie szkoleń, kursów, rekolekcji, warsztatów, seminariów, konferencji, grup samokształceniowych, grup wsparcia a także rekomendowanie małżonkom publikacji na tematy życia małżeńskiego i rodzinnego, tworzenie platformy wymiany informacji o inicjatywach wspierających małżeństwo czy też tworzenie stron internetowych o charakterze informacyjnym i edukacyjnym.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź – Łagiewniki: słowo pocieszenia, otuchy, nadziei jest świadectwem naszej miłości

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Esau Gonzalez

W Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w łódzkich Łagiewnikach miała miejsce Droga Krzyżowa dla małżeństw i rodzin. W rozważaniach kapłan zwrócił uwagę na rangę wypowiadanych słów względem siebie nawzajem.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kanada/ Pierwszy lek doustny przeciw Covid-19 dopuszczony do stosowania w domu

Kanadyjskie ministerstwo zdrowia dopuściło do użytku pierwszy lek przeciw Covid-19, który może być stosowany w domu po przepisaniu przez lekarza – poinformowały w poniedziałek władze medyczne Kanady.

„Będzie ogromne zapotrzebowanie na tę terapię, która jest pierwszym lekiem doustnym do stosowania w domu” - mówiła na konferencji prasowej federalna naczelna lekarz kraju dr Theresa Tam, zwracając uwagę, że na początku dostawy będą niewielkie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję