Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Koncert noworoczny Łaskiej Orkiestry Dętej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Polskie i światowe kolędy i pastorałki oraz znane melodie świąteczne zabrzmiały w Kolegiacie Łaskiej podczas koncertu noworocznego Łaskiej Orkiestry Dętej.

W pierwszej części koncertu noworocznego słuchacze zgromadzeni w kolegiacie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd tj. „Wśród nocnej ciszy”, „Triumfy Króla niebieskiego”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Gdy się Chrystus rodzi”. W drugiej części Łaska Orkiestra Dęta zaprezentowała świąteczne utwory muzyki rozrywkwoej m.in. „Rudolf czerwononosy”, „Santa Claus is coming to town” „Let it snow”, „We wish you a merry Christmas” oraz najbardziej znaną na świecie piosenkę o tematyce świątecznej – „Jingle Bells”. Koncert zakończyły brawa i oczywiście bisy.

Orkiestra Dęta w Łasku istnieje od 1985 roku. Zrzesza ludzi z pasją do wspólnego grania i muzykowania. Swoimi występami ubogaca uroczystości kościelne i państwowe. W czasach swojej świetności występowała na poważnych przeglądach Orkiestr Dętych w kraju i za granicą. Przez ostatnie kilkanaście lat Orkiestra ma spore problemy związane z brakiem nowych instrumentów, odpowiedniego umundurowania, stale malejącej liczby członków orkiestry czy częstych zmian kapelmistrzów. Od trzech miesięcy nowym kapelmistrzem i tamburmajorem Łaskiej Orkiestry Dętej jest Maciej Malinowski. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie trąbki oraz prestiżowego ogólnopolskiego studium dla kapelmistrzów i tamburmajorów w Nowym Sączu. Maciej Malinowski znany jest w środowisku łaskim jako organista w Kolegiacie, a także instruktor nauki gry na instrumentach dętych w Łaskim Domu Kultury oraz w Społecznym Ognisku Muzycznym.

- Obecnie trwa reaktywacja Orkiestry. Prowadzimy nabór nowych chętnych osób. Potrzebne są środki finansowe na zakup nowych instrumentów, które posłużą dzieciom i młodzieży do nauki gry. Miejsce prób, w którym się spotykamy planujemy w doposażyć w tak podstawowe rzeczy jak krzesła czy pulpity… Chcielibyśmy też w pełni umundurować Orkiestrę, aby nie tylko swoją grą, ale także pięknie się prezentowała wizualnie poprzez jednolite stroje. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, którzy grają albo chcą nauczyć na którymś instrumencie do spróbowania swoich sił. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej nr 5 – zaprasza kapelmistrz Łaskiej Orkiestry Dętej Maciej Malinowski.

2022-01-17 15:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Dzień Ojca na nowo

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny zaprasza do włączenia się w ogólnopolską akcję przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca. W akcję włączył się także Arcybiskup Metropolita Łódzki.

- Czemuście mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego ojca? To zdanie 12-letniego Jezusa bardzo pięknie świadczy o ojcostwie Świętego Józefa. Z codziennego doświadczenia ojcostwa Józefa Pan Jezus czerpał te wszystkie znaczenia, piękne znaczenia słowa ojciec, które stały się dla niego tak ważne, tak bliskie, tak czułe.

CZYTAJ DALEJ

Miechów: Pierwsza Dama spotkała się z pacjentami i personelem Hospicjum Caritas

2022-07-05 22:15

[ TEMATY ]

hospicja

Agata Kornhauser‑Duda

KPRP

Agata Kornhauser-Duda spotkała się wczoraj z mieszkańcami i pracownikami Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej, które prowadzi kielecka Caritas. Małżonka Prezydenta odwiedziła chorych i seniorów, rozmawiała z pracownikami i wolontariuszami oraz z przebywającymi tymczasowo w ośrodku ukraińskimi rodzinami.

Hospicjum stacjonarne obejmuje swoich pacjentów bezpłatną, całodobową opieką. Obecnie przebywa w nim 36 chorych. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą lekarze, pielęgniarki, opiekunki chorych, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, terapeuta zajęciowy, psycholog, kapelan. Ważną rolę spełniają też wolontariusze.

CZYTAJ DALEJ

Mistrzowie

2022-07-05 21:51

Archiwum parafii

Zwycięska drużyna

Zwycięska drużyna

    Po raz kolejny drużyna z najmniejszej parafii w archidiecezji krakowskiej zdobyła tytuł mistrza piłki nożnej!

    W XVII Mistrzostwach Polski LSO w halowej piłce nożnej drużyna ze Skawinki okazała się niepokonana. Spośród półtora tysiąca ministrantów, którzy walczyli o zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” w Kołobrzegu, w kategorii lektor młodszy tytuł mistrza wywalczyła drużyna z parafii pw. św. Joachima w Skawince koło Lanckorony. Jak poinformowali organizatorzy, także na tytuły króla strzelców i najlepszego bramkarza w tej kategorii wiekowej zasłużyli przedstawiciele skawinieckiej drużyny. Zostali nimi Krzysztof Targosz i Jakub Moskała.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję