Reklama

Czechy

Episkopat Czech zapewnia Benedykta XVI o poparciu

Biskupi Czech i Moraw zapewniają Benedykta XVI o swym poparciu w trudnej dla niego sytuacji. Wyrażają również "głębokie ubolewanie z powodu haniebnych ataków" na jego osobę.

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Czechy

biskupi

Grzegorz Gałązka

W imieniu episkopatu list do Benedykta XVI napisał jego przewodniczący abp Jan Graubner. Przyznaje, że wielkie wrażenie zrobił na biskupach niedawny list papieża seniora. Pokora połączona z wdzięcznością Bogu i ludziom to dla biskupów przykład do naśladowania. Twoja postawa – pisze ołomuniecki arcybiskup – przypomniała nam, że odnowa Kościoła wymaga nie tylko gorliwości i wiarygodności, ale również głębokiej pokory, płynącej z wewnętrznego zjednoczenia z Chrystusem Zbawicielem, który stał się ofiarą przebłagalną za grzechy świata. Dziękujemy Ci za Twój przykład – dodaje abp Graubner.

Przewodniczący czeskiego episkopatu wyraża też nadzieję, że oczyszczenie Kościoła będzie respektowało zarówno prawa ofiar, jak i ochronę fałszywie obwinionych. Podkreśla, że niezbędna jest w tym gotowość całej wspólnoty do pokuty i wyrzeczenia się wszystkiego, co uwłacza moralności.

Na zakończenie listu zapewnia papieża seniora o modlitwie i życzy mu wielu sił, aby mógł przetrwać ten trudny czas. Dziękuje też Benedyktowi XVI za jego wieloletnią posługę, która, jak podkreśla, wyda jeszcze wiele błogosławionych owoców.

2022-02-11 18:01

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Roku Wiary do Ziemi Świętej

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

biskupi

MARGITA KOTAS

Kana Galilejska

Kana Galilejska

Miejsca związane z narodzeniem, nauczaniem i śmiercią Chrystusa odwiedzą polscy biskupi podczas organizowanej w Roku Wiary pielgrzymki do Ziemi Świętej. Podczas wizyty w Izraelu w dniach 7-14 marca biskupi złożą także wizytę w instytucje Yad Vashem, spotkają się z naczelnymi rabinami Izraela oraz prezydentem tego kraju. W pielgrzymce, której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz weźmie udział 15 biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Zabobony - grzech czy głupota?

Wydawać by się mogło, że z codziennego języka znika słowo „zabobony”. Nie jest ono w powszechnym użyciu, a młodsze pokolenie być może nawet nie wie, co w ogóle oznacza. A może marginalizowanie nazwy, kiedyś powszechnej, tym bardziej wskazuje na zagrożenia kryjące się za tym, co ona za sobą niesie? Czym zatem są zabobony?

Wielu katolików, chociaż nie tylko, wciąż porusza się między zabobonem a wiarą czy też między wiarą a zabobonem. Zabobon w ciągu dziejów zawsze „krążył” gdzieś w pobliżu wiary. Wiara rozumna, nieustannie „szukająca zrozumienia”, wręcz żyjąca w symbiozie z rozumnością, nie dopuszcza wszakże do siebie zabobonów.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew na drodze krzyżowej

2022-07-06 20:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Jezus zostaje skazany na śmierć, chociaż podczas całego procesu, na każdym jego etapie, została wykazywana Jego niewinność. Teraz On, sprawiedliwy potraktowany niesprawiedliwie, jest w drodze na Kalwarię, niosąc krzyż.

Z Ewangelii św. Łukasza

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję