Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: młodzi ewangelizowali w centrum miasta

Na placu Biegańskiego i w Alejach Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie można było otrzymać wyjątkowy prezent. To ewangelizacyjna inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.

W przededniu „święta zakochanych”, czyli popularnych walentynek, młodzi postanowili, że pokażą mieszkańcom Częstochowy miłość z innej strony. Bożej strony.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Tak wyglądały "walentynki od Jezusa"

Tak wyglądały

Kochać

Miłość powinno pokazywać się na co dzień, nie tylko w taki dzień jak 14 lutego. Nasza młodzież to wie, jednocześnie wie też to, że ludzie po prostu tego dnia świętują. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i w związku z tym przekazać innym, że… Jezus ich kocha? Z takiego założenia wyszli KSM-owicze z naszej archidiecezji i wzięli się do pracy. Powstały serduszka z napisem: „Kocham Cię. Jezus”i listy, w nich znajdowały się cytaty z Pisma Świętego, właśnie na temat Bożej miłości. 13 lutego, w piękną i słoneczną niedzielę, wyszli w najpopularniejszą część Częstochowy i rozdawali przechodniom „walentynki od Jezusa”.

Ewangelizować

– Nie było to proste zadanie. Wiedzieliśmy, że dziś słowo „kościół” może sprawić, że ludzie po prostu uciekną. Ale wiedzieliśmy też, że z Bożą pomocą damy radę. W końcu to Jego szliśmy głosić. Nie było to w żaden sposób narzucające, dawaliśmy uśmiech w sposób delikatny i bardzo prosty – mówi Niedzieli prezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej Kamila Suchańska. – Mieszkańcy naszego miasta zobaczyli młodzież, która cieszy się swoją wiarą, nie wstydzi się jej. Pogoda dopisała, więc spotkaliśmy dziś bardzo dużo ludzi. Mieliśmy być do 16, ale już przed 15 skończyły nam się serca i listy. Dla nas to ogromna radość. Młodzi chcieli pokazać, że Jezus kocha codziennie, za darmo, nie potrzebuje do tego takiego dnia jak walentynki, choć jak mówią, to dobry „punkt zaczepienia", aby pokazać Bożą miłość. – Specjalnie nie poszliśmy do kościołów, żeby właśnie wyjść do tych, którzy Boga być może nie znają, a dzięki naszemu świadectwu – świadectwu młodych, zakochanych w Jezusie ludzi, będą chcieli Go poznać – podsumowuje Kamila Suchańska.

Reklama

Współpracować

W inicjatywę włączyli się młodzi z Ruchu Światło-Życie z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Również wyszli na miasto, by rozdawać walentynki. – Być wierzącym wśród swoich to nie żaden wyczyn, dopiero jeśli wyjdziemy ze strefy komfortu i w świecie będziemy się do Niego przyznawać, to wtedy możemy mieć poczucie, że stajemy się Jego autentycznymi uczniami – mówi oazowiczka Iga Orman. I dodaje: – Największą satysfakcją były słowa pewnej pani, że przywracamy jej wiarę w młodzież. To upewniło mnie, że ewangelizacja jest zawsze potrzebna. Kilka osób odmówiło, przychodził więc lekki kryzys, ale wtedy przypominaliśmy sobie słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Do każdego, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem” – podsumowuje. Akcję wsparły również siostry honoratki przez pomoc przy produkcji listów i serc.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Oaza Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie

Dziś Aleje NMP i Plac Biegańskiego w Częstochowie należał do młodych

Dziś Aleje NMP i Plac Biegańskiego w Częstochowie należał do młodych

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Młodzi nie bali się ewangelizować w centrum miasta

Młodzi nie bali się ewangelizować w centrum miasta

2022-02-13 20:36

Ocena: +8 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość i świadectwo życia

Niedziela sosnowiecka 52/2021, str. IV

[ TEMATY ]

honoratki

Jarosław Ciszek

Siostry w klasztornej kaplicy

Siostry w klasztornej kaplicy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy kobieta stojąca obok ciebie to może siostra zakonna? Oczywiście jeśli nie ma habitu. A może masz za ścianą klasztor i nawet o tym nie wiesz? Wszystko możliwe…

W diecezji sosnowieckiej mamy duchowe córki bł. Honorata Koźmińskiego – bezhabitowe honoratki, czyli Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi. Błogosławiony Honorat wraz z sługą Bożą Anielą Różą Godecką założył to zgromadzenie w 1888 r. Nie posiadające habitów siostry zakonne miały szerzyć wiarę w środowiskach robotniczych poprzez modlitwę i świadectwo życia.

CZYTAJ DALEJ

Znaczek pocztowy ku pamięci Papieża Emeryta Benedykta XVI

2023-01-30 10:30

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Poczta Watykańska /materiał prasowy

31 styczna mija dokładnie miesiąc od śmierci Papieża Emeryta. Aby uczcić Benedykta XVI Poczta Watykańska wydaje nowy znaczek i specjalny stempel pocztowy.

Na znaczku umieszczono jest zdjęcie Papieża zrobione 21 lipca 2009 r. podczas jego wakacyjnego pobytu w Dolinie Aosty. Znaczek o wartości 1,25 euro został wydrukowany w Belgii, w drukarni Bpost, w nakładzie 105.000 egz.

CZYTAJ DALEJ

Bp Niemiec: w plebanii w Szopienicach od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a jedną z rodzin

2023-01-30 20:09

[ TEMATY ]

wybuch

PAP/Michał Meissner

Katowice, 28.01.2023. Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

Katowice, 28.01.2023. 
Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

W plebanii kościoła w Katowicach-Szopienicach, gdzie w piątek doszło do tragicznego wybuchu, od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a rodziną, która tam mieszkała; jego tłem były kwestie finansowe - powiedział PAP biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Marian Niemiec.

Odnosząc się do treści listu wskazującego, że piątkowy wybuch mógł być rozszerzonym samobójstwem skonfliktowanej z parafią rodziny, biskup ocenił, że było to "samobójstwo związane z zabójstwem innych", bo ofiar eksplozji mogło być więcej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję