Reklama

Kościół

Abp Depo na Jasnej Górze: Panie, zmiłuj się!

- Dzisiaj wobec kolejnego wyprowadzania Chrystusa z życia i wartościowań spraw człowieka poprzez wojnę na Ukrainie wołamy: Panie zmiłuj się! – mówił na Jasnej Górze podczas Mszy św. rezurekcyjnej abp Wacław Depo. O poranku metropolita częstochowski poprowadził tradycyjną procesję rezurekcyjną po Wałach, szlakiem bohaterskiego obrońcy klasztoru, o. Kordeckiego.

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

karol Porwich /Niedziela

Kaznodzieja zauważył, że „każde chrześcijańskie święto jest dla wszystkich ludzi, szansą na uzyskanie odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania: skąd przychodzę, kim jestem, jaki sens ma moje życie i moje przemijanie. Podkreślił, że dopiero Paschalne Misterium czyli przejście Chrystusa przez śmierć ku zmartwychwstaniu i nowemu życiu, daje odpowiedź na te pytania.

- Jezus Zmartwychwstały sobą zaświadcza, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Nie mocą władzy i sprawiedliwości wobec tych którzy Go ukrzyżowali, pokazuje, że przechodzenie przez uniżenie się samego siebie nie zmierza ku śmierci, ale w kierunku źródła życia, którym jest sam Bóg – mówił metropolita częstochowski.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w bazylice Grobu Bożego abp Depo przypomniał, że „u zarania nowego tysiąclecia chrześcijanie mogą i powinni patrzeć w przyszłość z niezachwianą ufnością, w chwalebną moc Chrystusa Zmartwychwstałego. To On mocą swoją czyni wszystko nowe stwarza nas na nowo”.

Reklama

- Dzisiaj wobec kolejnego wyprowadzania Chrystusa z życia i wartościowań spraw człowieka poprzez wojnę na Ukrainie wołamy: Panie zmiłuj się – podkreślał metropolita częstochowski. Dodawał, że „wołanie dzisiejszej nocy jest proste a zarazem trudne: Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród umarłych a potem zmartwychwstaną wszyscy, którzy do Niego należą”.

- Miejmy odwagę iść pod prąd, pomimo iż w naszych czasach powtarza się tamto wezwanie, by „rzucić biblię, podrzeć ją, zakazać Chrystusowi mówić. Idźmy z ufnością, bo Chrystus nas uprzedza i jest z nami aż do skończenia świata” - zachęcał abp Depo.

Życzenia licznie zgromadzonym wiernym i pielgrzymom złożył przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski.

Tradycyjnie jasnogórska Msza św. Rezurekcyjna miała bogata oprawę liturgiczną i muzyczną. Przy organach zasiadł o. Marcin Ciechanowski, podprzeor klasztoru a towarzyszyła mu orkiestra dęta pod dyrekcją Marka Piątka.

2022-04-17 08:37

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymkowe wyzwania

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Ks. Jarosław Grabowski

pielgrzymowanie

Niedziela TV

Abp Wacław Depo metropolita częstochowski w rozmowie z ks. Jarosławem Grabowskim redaktorem naczelnym „Niedzieli” porusza temat pielgrzymowania w obliczu pandemii. Pełny zapis rozmowy TUTAJ

CZYTAJ DALEJ

Komunikat prasowy biskupa Marka Mendyka

2022-08-09 10:47

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

xmb

Bp Marek Mendyk skierował pisemną prośbę w sprawie publicznego oskarżenia.

Ponownie oświadczam, że formułowany wobec mnie zarzut jest nieprawdą. Równocześnie deklaruję pełną gotowość współpracy z władzami kościelnymi oraz organami państwowymi w celu wyjaśnienia zarzutu.

CZYTAJ DALEJ

Jawidz - Rokitno. Wizytacja kanoniczna

2022-08-10 20:43

Grzegorz Jacek Pelica

Parafianie witali abp. Stanisława Budzika śpiewem, chlebem i kwiatami, a w Rokitnie Gabriela Smyk uczyniła to autorskim wierszem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję