Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: bp Adam od Jezusa uczył się być pasterzem kochającym wszystkich - nieszpory żałobne

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Śmierć to wtulenie się w Boga. Ksiądz biskup Adam w serce Jezusa wtulał się przez całe swoje życie. W serce Jezusa dobrego pasterza. Od Niego uczył się być pasterzem kochającym wszystkich. Wtulał się również w serce Maryi – Matki naszego Pana i Zbawiciela. – mówił podczas nieszporów bp Pękalski.

Wieczornej modlitwie Liturgią Godzin, celebrowanej po Mszy Świętej żałobnej w katedrze łódzkiej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

W swoim słowie skierowanym do zgormadzonych w katedrze po odśpiewaniu psalmów przypisanych do nieszporów żałobnych, zauważył, że chrześcijanin – mówią – rodzi się trzykrotnie. Kiedy przychodzi na świat, kiedy przyjmuje Chrzest Święty i kiedy umiera. Ksiądz biskup Adam narodził się dla tego świata i swoich rodziców 17 marca 1939 roku. Dla Chrystusa, dla Kościoła narodził się 10 dni później w kościele św. Wojciecha na Chojnach, gdzie w sposób szczególny przypatrywał się Maryi Matce Pocieszenia. Narodził się dla nieba 27 kwietnia 2022 roku w 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, który mianował go biskupem pomocniczym dla Kościoła łódzkiego w 1987 roku. Narodził się dla nieba o godz. 21:05 w czas Jasnogórskiego Apelu Maryjnego. – tłumaczył duchowny.

Reklama

- Biskup Adam umarł w Panu i jest błogosławiony! Należy do tych szczęśliwców, którzy z pewności po przekroczeniu bram wieczności usłyszeli od Jezusa: wejdź do radości swego Pana. Wraz z tym momentem odpoczywa od tych mozołów - tak licznych. Tytan pracy, na rożnych polach. Późno idący spać i bardzo wcześniej wstający. Te wspaniałe dzieła dokonane, jako owoc miłości do każdego człowieka idą za nim. Nam jeszcze od czasu, do czasu potrzeba takiej chwili zadumy nad śmiercią która jest przed nami, abyśmy potrafili jak najowocniej wykorzystać swój czas, aby po tamtej stronie za życia się znaleźć. – podkreślił kaznodzieja.

Po zakończeniu Nieszporów trumna z ciałem śp. bpa Adama Lepy została wyniesiona z katedry.

2022-05-07 07:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczególne wydarzenie w Gminie Ujazd

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Gmina Ujazd

Gmina Ujazd

W niedzielę, 05.07 b.r. Gmina Ujazd w wyjątkowy sposób upamiętniła 100 rocznicę urodzin najwybitniejszego z Polaków - Ojca Świętego Jana Pawła II. Pod patronatem Pana Wójta Artura Pawlaka zorganizowano tutaj bowiem Pierwszy Zlot Motocyklowy. Wyjątkowe przedpołudnie rozpoczęła uroczysta msza święta w Parafii św. Wojciecha w Ujeździe, po czym nastąpiło poświęcenie motorów. Barwna parada ponad 100 pięknych - starszych i nowszych maszyn udała się na koniec do malowniczego, pobliskiego kompleksu pałacowo - parkowego. Święty Janie Pawle II - Módl się za nami!

CZYTAJ DALEJ

Jakie czasy, tacy księża?

2022-06-21 13:48

Niedziela Ogólnopolska 26/2022, str. 8-11

[ TEMATY ]

księża

Karol Porwich/Niedziela

Kapłaństwo się nie starzeje

CZYTAJ DALEJ

Świadectwa, które pociągają do dobrego życia. Pierściecki patron uprasza cuda

2022-07-06 21:10

[ TEMATY ]

cuda

odpust

parafia św. Mikołaja

Monika Jaworska

Wierni w Pierśćcu wsłuchani w słowo ks. Roberta Samsela.

Wierni w Pierśćcu wsłuchani w słowo ks. Roberta Samsela.

O miłości mówił ks. Robert Samsel w pierścieckim sanktuarium na odpuście ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja.

Drugi – tzw. letni odpust – obchodzony jest w Pierśćcu na pamiątkę przeniesienia relikwii św. Mikołaja z Miry do Bari. Uroczystość łączy się z rocznicą konsekracji obecnego kościoła w Pierśćcu w roku 1889.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję