Reklama

Niedziela Łódzka

Archidiecezja Łódzka: Kolonie letnie Caritas Archidiecezji Łódzkiej

2022-05-12 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na kolonie letnie "Święta Tajemnica". W czasie wakacyjnego wypoczynku wśród jezior i lasów pojezierza gnieźnieńskiego dzieci i młodzież będą odkrywać tajemnice początku państwa polskiego, tajemnice regionu Pałuk oraz tajemnice świętych ze św. Wojciechem z Gniezna na czele. Kolonie mogą być wspaniałą okazją do budowania więzi, przyjaźni, obcowania z naturą i przeżycia wspaniałej przygody.

Koszt: 1400,00 zł od osoby

Reklama

Termin: 16 - 27 lipca 2022

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy w Oćwiece k. Biskupina

Zapewniamy:
 - zakwaterowanie w malowniczo położonym Ośrodku Wypoczynkowym u brzegu Jeziora Oćwieckiego w otoczeniu lasów - budynek murowany, pokoje kilkuosobowe z łazienkami;
 - na terenie ośrodka plac zabaw, boisko do zajęć sportowych, jadalnia, sale do zajęć przy niepogodzie, teren ogrodzony i oświetlony, zamykany;
 - całodzienne urozmaicone wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja;
 - profesjonalną opiekę wychowawczą - grupy 10 - 12 osobowe; wsparcie ratownika wodnego;
 - ciekawy program kolonijny pełen różnorodnych zajęć z różnorodnych dziedzin, warsztatów tematycznych, zabaw sportowych, gier terenowych, konkursów, dyskotek, ognisko z pieczeniem kiełbasek, kąpiele wodne i słoneczne;
 - organizację dwóch wycieczek po okolicy: Gniezno, Ostrów Lednicki, Biskupin, Wenecja;
 - transport autokarem i ubezpieczenie NW;
 - opiekę lekarską w Ośrodku Zdrowia;

Informacje i zapisy: (42) 639 95 81

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: koncert - Jazz kolęda dla Afryki

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Wczoraj w  łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki zakończył się koncert charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dom Wschodni” pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Scheibera.

CZYTAJ DALEJ

ETPC: byłego muzułmanina nawróconego na chrześcijaństwo nie można deportować z powrotem do Pakistanu

2022-05-16 16:49

[ TEMATY ]

muzułmanie

Karol Porwich/Niedziela

Europejski Trybunał Praw Człowieka uwzględnił skargę mężczyzny nawróconego z islamu na chrześcijaństwo, którego Szwajcaria chciała deportować z powrotem do Pakistanu. Władze szwajcarskie stały na stanowisku, że prześladowania chrześcijan w Pakistanie nie są dostatecznie poważne, aby życie i wolność skarżącego były w razie jego powrotu zagrożone. W sprawie interweniował Instytut Ordo Iuris, przedkładając opinię przyjaciela sądu, w której wskazywał, że prześladowania chrześcijan w Pakistanie są realne i poważne.

W 2015 r. Pakistańczyk wystąpił do władz Szwajcarii o udzielenie mu azylu, powołując się na zagrożenie swego życia wynikające z otrzymywanych gróźb śmierci ze strony sąsiadów swoich krewnych, którzy pozostawali z nimi w sporze o działkę. W 2016 r., już w trakcie pobytu w Szwajcarii, mężczyzna przeszedł na chrześcijaństwo, dołączając do jednej ze wspólnot protestanckich działających na terenie obozu dla uchodźców, w którym przebywał. Po długotrwałej procedurze, w 2018 r. władze odmówiły udzielenia mu azylu, wskazując, że mógł uniknąć gróźb, przeprowadzając się do innej części Pakistanu.

CZYTAJ DALEJ

U orędownika pokoju i jedności

2022-05-16 19:47

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

YouTube

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył uroczystej Mszy św. w narodowym sanktuarium św. Andrzeja Boboli w 20. rocznicę ustanowienia męczennika patronem Polski.

Eucharystię koncelebrowali także abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski oraz liczne przybyli kapłani diecezjalni i zakonni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję