Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Spotkanie konferencyjno-targowe: Realizacja inwestycji budowlanych w Obiektach Sakralnych

2022-05-13 11:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Księży proboszczów, osoby konsekrowane oraz członków rad parafialnych serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu konferencyjno-targowym: „Realizacja inwestycji budowlanych w Obiektach Sakralnych”, które poświęcone będzie budowie, renowacji, wyposażaniu i zabezpieczaniu obiektów sakralnych i parafialnych. Konferencja odbędzie się 31 maja 2022r. w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej, Porszewice 24 C

Otwarty charakter konferencji stwarza możliwość nawiązania kontaktów z prelegentami i przedstawicielami firm z dużym doświadczeniem w realizacji budowlanych inwestycji kościelnych. Jest to również doskonała okazja do tego, by skonsultować własne plany remontu lub modernizacji budynku sakralnego lub parafialnego.

Reklama

Wśród uczestników konferencji wylosowane nagrody, które ufundowane zostały przez Chrześcijański Pasaż Handlowy: www.allegloria.pl 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności pod nr telefonu:

Reklama

792 920 156 lub mailem: a.karas@operante.pl 

Patronat nad konferencją objął Tygodnik Niedziela. 

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zakończyły się Łódzkie Dni Dantego Homo Viator

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Spektakl „Krzesła” na podstawie Farsy tragicznej Eugène Ionesco, „Niechętny Dantemu” - spotkanie z Bogusławem Kiercem, przedstawienie „Inferno” na podstawie „Boskiej komedii” Dantego Alighieri, „Czyściec” na podstawie „Boskiej komedii” Dantego Alighieri, a także „Paradiso” na podstawie „Boskiej komedii” Dantego Alighieri oraz wernisaż wystawy „Grafika, malarstwo, rzeźba” to wydarzenia związane z zakończonymi dziś Dniami Dantego w Łodzi, które wpisują się w światowe obchody 700. Rocznicy śmierci Dante Alighieri (1265-1321), jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych twórców literatury światowej. Jego monumentalny poemat „Boska komedia” jest jednym z najważniejszych utworów w historii twórczości europejskiej.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Czesław Urban

Św. Andrzej Bobola – patron Polski żył w Europie rozdartej podziałami religijnymi i politycznymi

Św. Andrzej Bobola – patron Polski żył w Europie
rozdartej podziałami religijnymi i politycznymi

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

Św. Andrzej Bobola żył na początku XVII wieku. Ten jezuita-misjonarz przemierzał rozległe obszary znajdujące się dzisiaj na terytorium Polski, Białorusi i Litwy, aby nieść Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i religijnie zaniedbanym. Uwieńczeniem jego gorliwego życia było męczeństwo za wiarę, którą poniósł 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim. Papież Pius XI kanonizował w Rzymie Andrzeja Bobolę 17 kwietnia 1938 roku.

CZYTAJ DALEJ

U orędownika pokoju i jedności

2022-05-16 19:47

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

YouTube

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył uroczystej Mszy św. w narodowym sanktuarium św. Andrzeja Boboli w 20. rocznicę ustanowienia męczennika patronem Polski.

Eucharystię koncelebrowali także abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski oraz liczne przybyli kapłani diecezjalni i zakonni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję