Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Dzień Dziecka z przesłaniem do świata

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Fundacja „Integracja JP II” zorganizowała w dniu 9 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi koncert charytatywny, który dedykowany był dzieciom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom – uchodźcom z Ukrainy.

Koncert uświetnił występ znakomitych artystów: Zespołu Kombi, Jacka Malanowskiego, Marysi Dutkiewicz. Zaśpiewał także 7 letni Ivan Pryhodko z Charkowa, z Ukrainy. Celem koncertu było zebranie środków finansowych na organizację koncertu integracyjno-charytatywnego, który 4 czerwca odbędzie się w Atlas Arenie.

W tym wydarzeniu weźmie udział 5 tys. dzieci, a wśród nich dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci z najuboższych rodzin województwa łódzkiego oraz dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Chcemy, by te dzieci spotykając się razem i świętując swój dzień, zaapelowały również do sumień dorosłych, o zrobienie wszystkiego, by na świecie zapanował pokój – mówi ks. dr Piotr Turek – prezes Fundacji „Integracja JP II” i proboszcz parafii pw. św. Anny w Łodzi.

Wszystkie dzieci otrzymają od nas posiłek i paczkę upominkową ze słodyczami, kosmetykami oraz misiem – Przytulanką. Wśród wykonawców, którzy wystąpią na dużej scenie będzie Sara Egwu James – zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids, Mały Chór Wielkich Serc, Artysta Skrzypek Izabella Żebrowska, Zespół Pędziwiatry oraz dziecięcy zespół baletowy z Japonii – podkreśla ks. Turek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Grzegorz Ryś oraz władze miasta i województwa łódzkiego, patronat medialny objął Tygodnik Niedziela. Instytucje oraz osoby prywatne, które chcą wesprzeć to wydarzenie, proszone są o kontakt z Fundacją „Integracja JPII”, Organizacją Pożytku Publicznego, www.integracjajp2.org , www.integracjajp2.pl .

2022-05-13 16:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koncert Chwały online w Bełchatowie

11 czerwca w Bełchatowie, z okazji uroczystości Bożego Ciała odbył się Koncert Chwały. Wydarzenie przygotował i poprowadził Zespół Muzyczny Syjon wraz z zaproszonymi gośćmi przy współpracy z Parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.

Zespół powstał w Bełchatowie i łączy ludzi z różnych kręgów, którzy muzyką i śpiewem pragną szerzyć Słowo Boże. Dzięki takiej inicjatywie muzycy podkreślili znaczenie tej uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

XIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie [Zaproszenie]

2022-07-05 15:19

ks. Łukasz Romańczuk

XII Pielgrzymka KSM w Henrykowie

XII Pielgrzymka KSM w Henrykowie

Po raz 13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej organizuję w ostatnią sobotę sierpnia (27.08.2022) Pielgrzymkę i Piknik Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie

 Wydarzenie adresowane jest do grup zorganizowanych – parafii. DPS-ów, WTZ-ów, Szkół Specjalnych, GOPS-ów – oraz do indywidualnych osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami. Wzorem poprzednich edycji wydarzenia podczas trwania pikniku osoby niepełnosprawne będą mogły zaprezentować osiągnięcia swoich warsztatów terapii zajęciowych oraz innych talentów (wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, rękodzieła).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję