Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Dzień Dziecka z przesłaniem do świata

2022-05-13 16:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Fundacja „Integracja JP II” zorganizowała w dniu 9 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi koncert charytatywny, który dedykowany był dzieciom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom – uchodźcom z Ukrainy.

Reklama

Koncert uświetnił występ znakomitych artystów: Zespołu Kombi, Jacka Malanowskiego, Marysi Dutkiewicz. Zaśpiewał także 7 letni Ivan Pryhodko z Charkowa, z Ukrainy. Celem koncertu było zebranie środków finansowych na organizację koncertu integracyjno-charytatywnego, który 4 czerwca odbędzie się w Atlas Arenie.

W tym wydarzeniu weźmie udział 5 tys. dzieci, a wśród nich dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci z najuboższych rodzin województwa łódzkiego oraz dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Chcemy, by te dzieci spotykając się razem i świętując swój dzień, zaapelowały również do sumień dorosłych, o zrobienie wszystkiego, by na świecie zapanował pokój – mówi ks. dr Piotr Turek – prezes Fundacji „Integracja JP II” i proboszcz parafii pw. św. Anny w Łodzi.

Wszystkie dzieci otrzymają od nas posiłek i paczkę upominkową ze słodyczami, kosmetykami oraz misiem – Przytulanką. Wśród wykonawców, którzy wystąpią na dużej scenie będzie Sara Egwu James – zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids, Mały Chór Wielkich Serc, Artysta Skrzypek Izabella Żebrowska, Zespół Pędziwiatry oraz dziecięcy zespół baletowy z Japonii – podkreśla ks. Turek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Grzegorz Ryś oraz władze miasta i województwa łódzkiego, patronat medialny objął Tygodnik Niedziela. Instytucje oraz osoby prywatne, które chcą wesprzeć to wydarzenie, proszone są o kontakt z Fundacją „Integracja JPII”, Organizacją Pożytku Publicznego, www.integracjajp2.org , www.integracjajp2.pl .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja Łódzka: W odpowiedzi dla potrzebujących

W tych trudnych czasach, poza wsparciem materialnym dla przeciążonych szpitali, które zapewniła już Archidiecezja Łódzka finansując zakup respiratorów, potrzebne jest wsparcie wszystkich, którzy przeszli już zakażenie wirusem SARS-CoV-2, poprzez oddawanie osocza.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Elżbietanki zamknęły placówkę

2022-05-16 23:31

[ TEMATY ]

Wałbrzych

elżbietanki

archiwum parafii

Ks. kan. Wiesław Rusin dziękuje elżbietankom za czas spędzony przez siostry w tej części Wałbrzycha

Ks. kan. Wiesław Rusin dziękuje elżbietankom za czas spędzony przez siostry w tej części Wałbrzycha

Kojarzone z opieką nad chorymi, ubogimi i cierpiącymi siostry elżbietanki po 157 latach zamknęły swój klasztor na terenie parafii Św. Aniołów Stróżów.

Wdzięczna Bogu za dar obecności sióstr, wałbrzyska wspólnota parafialna, na czele z proboszczem ks. kan. Wiesławem Rusinem, modliła się w intencji całego zgromadzenia podczas Mszy św. pożegnalnej w trzecią niedzielę wielkanocną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję