Reklama

Niedziela Wrocławska

Chciejmy zaprzyjaźnić się ze świętymi

Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach ma orędownika w postaci św. Andrzeja Boboli. Eucharystii z uroczystym wprowadzeniem relikwii świętego przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

Marzena Cyfert

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

Na Mszy św. obecne były dzieci, które wczoraj przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą i jako dar ofiarowały relikwiarz dedykowany św. Andrzejowi Boboli. W homilii o. Faustyn zauważył, że jesteśmy obecni na tej Eucharystii dlatego, że chcemy, że nam zależy, bo mamy prośby, chcemy dziękować, czy wielbić Boga.

– Św. Andrzej Bobola zanim został zabity powiedział: "Moja wiara prowadzi do zbawienia, nawróćcie się". Bardzo ważną rzeczą jest, żeby wiedzieć, do czego prowadzi nas nasza wiara. To są nie tylko obrzędy i zewnętrzne uroczystości. To jest świadomość, że jestem przez Boga bardzo ukochany – mówił o. Faustyn. Przypomniał o testamencie Pana Jezusa z Wieczernika, który tak nas ukochał, że oddał za nas życie.

– Jeśli kocham Pana Boga, to nikogo i niczego się nie boję – ani trudu, ani cierpienia, ani pracy, ani modlitwy, ani pokusy, ani wroga, ani przyjaciela, nikogo – podkreślał ojciec proboszcz i zauważył, że wielki święty Andrzej Bobola przychodzi do nas na obecne trudne czasy. – Przychodzi po to, by powiedzieć: „Nie bójcie się, miłość zwycięża wszystko, miłość jest ponad wszystko”. Jeśli kochasz, Bóg da Ci moc. Jeśli wierzysz, ta wiara prowadzić Cię będzie do zbawienia, do szczęścia. Wczoraj mówiliśmy o tym, że niebo schodzi na ziemię. Zeszło wczoraj do serc naszych dzieci, bo ta wielka uroczystość odbiła się echem w całym niebie. Skoro aniołowie cieszą się z jednego grzesznika, który się nawraca, to jak wielka musi być radość z tych, którzy kochają Pana Boga, wielbią Go i wysławiają. Dzisiaj mamy św. Andrzeja Bobolę, który uczy nas, że trzeba kochać, ufać i wierzyć mimo wszystko. Gdybyśmy posłuchali świadectw, jak wielkie rzeczy Bóg czyni przez orędownictwo świętych, to byśmy naprawdę byli zadziwieni – mówił o. Faustyn.

Zachęcał następnie do szczerej modlitwy za wstawiennictwem świętych. W parafii znajdują się relikwie bł. ks. Popiełuszki, św. Alberta, św. Franciszka, franciszkańskich polskich męczenników, Jana Pawła II i św. Andrzeja Boboli. Zachęcał do zapoznania się z życiorysem świętego poprzez lekturę czy film.

Reklama

– Chciejmy tak naprawdę zaprzyjaźnić się ze świętymi, być blisko tych, którzy kochają Boga. Świeci są po to, aby nas wspierać, uczyć, żeby nas też czasami upominać. Ale nade wszystko, aby nas wspierać w wielbieniu Boga. Ufam i wierzę, że św. Andrzej Bobola będzie dla nas orędownikiem i będzie tym, który przyniesie ogrom błogosławieństwa. I myślę, że nie będziemy leniwi, nie będziemy obojętnie wobec niego przechodzić. Myślę, że będzie to dla nas ogromna łaska i zobowiązanie, żebyśmy chociaż trochę jak on wierzyli, tak jak on kochali, tak jak on głosili Chrystusa i tak jak on pięknie żyli – zachęcał o. Faustyn.

Po Eucharystii miało miejsce indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Andrzeja Boboli.

2022-05-16 22:34

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Wejdź na Słowo! do Księżówki w Zakopanem

2022-07-05 14:19

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Materiał prasowy

Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka w Zakopanem i Duszpasterstwo Powołań Konferencji Episkopatu Polski zapraszają przebywających w Zakopanem w dniach od 5 do 9 lipca br. na szczególne spotkania ze Słowem Bożym.

Tłem do tych spotkań jest wystawa o turystycznym duszpasterstwie Karola Wojtyły, na której można zobaczyć nie tylko zdjęcia św. Jana Pawła II z jego wędrówek górskich i spływów kajakowych, ale narty, kajak, aparat fotograficzny i inne rzeczy używane przez Ojca Świętego w czasie jego wypoczynków i wyjazdów. W pierwszym tygodniu lipca zwiedzając wystawę będzie można zabrać ze sobą fragment Bożego Słowa na górską wędrówkę, porozmawiać z obecnymi w salach wystawowych klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: wspólnota katolicka nadal nie odzyskała kościoła św. Mikolaja w Kijowie i prosi o pomoc papieża

2022-07-05 18:14

[ TEMATY ]

Ukraina

papież Franciszek

Antonio Spadaro/Twitter

Parafia rzymskokatolicka św. Mikołaja w Kijowie poprosiła Franciszka o “pomoc w zwróceniu świątyni jej prawowitym właścicielom”. W liście do papieża księża i świeccy po raz kolejny wspomnieli, iż kościół nie przeszedł ostatecznie na ich własność, mimo podpisania z władzami memorandum w tej sprawie. Zgodnie z tym dokumentem parafia miała zacząć korzystać z tego obiektu z dniem 1 czerwca, ale do dzisiaj to nie nastąpiło. W dawnej świątyni do dzisiaj mieści się od ponad 42 lat Narodowy Dom Muzyki Organowej i Kameralnej.

Autorzy listu zwrócili uwagę, że już ponad miesiąc minął od czasu, gdy władze złamały kolejną obietnicę zwrotu “naszej świątyni, która na naszych oczach niszczeje i z perły architektury, ozdoby naszego miasta bardzo szybko może się stać ostateczną ruiną”. Wyrazili wielki ból, że “praca naszych przodków jest tak zhańbiona i zniweczona. Każdy z nas, gdy nadejdzie taki czas, będzie odpowiadał na pytanie: co zrobił, aby zachować to dzieło dla przyszłych pokoleń”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję