Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Poświęcenie sztandaru i nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia SPSK w Łodzi

2022-06-21 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- To, że przychodzicie jako szkoła do Jezusa, jest też – myślę – głęboko po myśli wybranej przez was patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, która jak mało kto prowadziła młodych także w Łodzi – do spotkania z Jezusem w Eucharystii.- mówił abp Grzegorz Ryś.

Już od kilku lat w Zespole Szkół Katolickich prowadzonych przez SPSK – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich – działa Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia, która od dziś nosi imię św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystość nadania imienia szkole, poświęcenie sztandaru oraz obrazu patronki odbyło się wczoraj w samo południe podczas Eucharystii celebrowanej przez metropolitę łódzkiego w bazylice archikatedralnej.

- Pragniemy, aby święta Matka Urszula, która jest dla nas wzorem pedagoga pomagała nam nie tylko odkrywać talenty dzieci i uwrażliwiać na piękno świata, ale także wskazywać na drogę do Stwórcy. Proszę księdza arcybiskupa o przewodniczenie Eucharystii w intencji wspólnoty naszej szkoły, wygłoszenie słowa, pobłogosławienie sztandaru szkoły i poświecenie obrazu naszej patronki. – mówiła na początku Mszy świętej Izabela Wiechno – dyrektor Szkoły Muzycznej SPSK w Łodzi.

W słowie skierowanym do nauczycieli, rodziców i dzieci Szkoły Muzycznej arcybiskup Grzegorz powiedział miedzy innymi - Jezus jest najlepszym nauczycielem. Jest też kimś, Kto założył szczególną szkołę, którą najpierw było grono dwunastu uczniów, a dzisiaj to grono rozrosło się w miliony ludzi, którzy Jezusa nazywają swoim mistrzem. To, że przychodzicie jako szkoła do Jezusa, jest też – myślę – głęboko po myśli wybranej przez was patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, która jak mało kto prowadziła młodych także w Łodzi – do spotkania z Jezusem w Eucharystii. To i każde następne spotkanie waszej szkoły z Jezusem Eucharystycznym będzie głęboko w duchu św. Urszuli. – tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

Reklama

- Bardzo chcę wam życzyć oraz szkole, którą tworzycie i będziecie w szczególny sposób dalej tworzyć pod patronatem świętej Urszuli – żeby ta wasza szkoła nie była teatrem. Bądźcie prawdziwi! Nauczyciele, bądźcie prawdziwymi nauczycielami. Uczniowie – bądźcie prawdziwymi uczniami, a nie udawajcie, że się uczycie. Miejcie odwagę tworzyć relacje, które są prawdziwe, a nie są udawane. Te relacje najbardziej zapamiętacie z tej szkoły, a wtedy ta szkoła nie będzie tylko pod patronatem św. Urszuli, ale będzie to szkoła Jezusowa. – zakończył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem łódzki pasterz pobłogosławił i poświecił sztandar z wizerunkiem św. Urszuli Ledóchowskiej oraz obraz patronki szkoły.

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich mieści się w gmachu Zespołu Szkół Katolickich SPSK w Łodzi przy ul. Zofii Nałkowskiej 2. Więcej informacji na temat Szkoły można znaleźć na stronie szkoły: www.lodz.spsk.pl/category/wydarzenia-szkola-muzyczna  oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/muzyczna.spsk.lodz 

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgierz: Pamięci Zgierzan – Katyńczyków

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marianna Strugińska - Felczyńska

W parafii pw. Matki Boskiej Dobrej Rady ks. Proboszcz Andrzej Blewiński celebrował Msze świętą w intencji Zgierzan-Katyńczyków, którzy zginęli w zbrodni katyńskiej w 1940 roku wymordowanych przez NKWD.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

2022-07-01 17:23

Marian Sztajner/Niedziela.pl

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Drodzy Diecezjanie,

CZYTAJ DALEJ

Mistrzowie

2022-07-05 21:51

Archiwum parafii

Zwycięska drużyna

Zwycięska drużyna

    Po raz kolejny drużyna z najmniejszej parafii w archidiecezji krakowskiej zdobyła tytuł mistrza piłki nożnej!

    W XVII Mistrzostwach Polski LSO w halowej piłce nożnej drużyna ze Skawinki okazała się niepokonana. Spośród półtora tysiąca ministrantów, którzy walczyli o zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” w Kołobrzegu, w kategorii lektor młodszy tytuł mistrza wywalczyła drużyna z parafii pw. św. Joachima w Skawince koło Lanckorony. Jak poinformowali organizatorzy, także na tytuły króla strzelców i najlepszego bramkarza w tej kategorii wiekowej zasłużyli przedstawiciele skawinieckiej drużyny. Zostali nimi Krzysztof Targosz i Jakub Moskała.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję