Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Zgierz: „Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi”.

2022-06-22 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wspólnie z nami uczestniczył ks. Andrzej Blewiński Asystent Kościelny Akcji Katolickiej przy parafii pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu. 

Naszą pielgrzymkę zaczęliśmy od Częstochowskiej Archikatedry Świętej Rodziny gdzie wyróżniono szczególnie zasłużonych członków Akcji Katolickiej oraz osoby, które w wyjątkowy sposób wspierają Akcję Katolicką. Gratulujemy wyróżnienia koleżankom i kolegom. Następnie Alejami Najświętszej Maryi Panny z różańcem w ręku orkiestra poprowadziła nas pod szczyt Jasnej Góry do Królowej Polski. Na Jasnogórskim Szczycie o godz. 12.00 miała miejsce Msza św., Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.

W swojej homilii metropolita częstochowski podkreślił, że podobnie jak Prymas Tysiąclecia członkowie Akcji Katolickiej powinni się wzajemnie umacniać oraz „wypraszać potrzebne siły tak, jak Maryja w Wieczerniku z Apostołami, po to, żeby odnawiać swoją miłość do Chrystusa”. „Akcja Katolicka to nie tylko akcyjność, ale też stałe formacyjne zadanie modlitwy i zawierzenia”, stwierdził arcybiskup Depo.

Reklama

Jednocześnie przypomniał członkom Akcji Katolickiej, że to właśnie Prymas Wyszyński, pośród różnorodnych bolesnych doświadczeń zwracał uwagę na pilną potrzebę wplecenia wartości chrześcijańskich w życie społeczne Polaków..

Na zakończenie Eucharystii, prezes KIAK Urszula Furtak, wraz z wiceprezesami zarządu, odczytała akt zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej. Tuż po zakończeniu Eucharystii liczne grupy pielgrzymów Akcji Katolickiej z Polski, spędziły czas na Jasnej Górze na osobistej i wspólnotowej modlitwie.

W drodze powrotnej udaliśmy się do miejscowości Gidle do kościoła pw. NMP Bolesnej. W ołtarzu głównym pochodzącym z 2 ,poł .XVIII w. znajduje się stiukowa polichromowana rzeźba Piety pod krzyżem w otoczeniu postaci świętych. Ks. proboszcz zapoznał nas z historia powstania kościoła wspólna modlitwa i powrót do domu. Wróciliśmy ubogaceni duchowo i zadowolenie ze spotkania z Nasza Matką Królową Polski .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Pożegnanie śp. ks. kan. Włodzimierza Konopczyńskiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej – wczoraj w samo południe – pożegnano śp. ks. kan. Włodzimierza Konopczyńskiego – wieloletniego proboszcza parafii w Strońsku. Liturgii pogrzebowej przewodniczył ks. bp Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew podczas biczowania

2022-07-04 20:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Biczowanie powoduje trzecie przelanie Krwi Jezusa. Biczowanie ma miejsce podczas procesu przed Poncjuszem Piłatem, który ulega presji przywódców Izraela. Jezus jawi się jako cichy, cierpiący Sługa Jahwe, którego zapowiadał prorok Izajasz.

Z Ewangelii św. Marka

Piłat ponownie ich zapytał: «Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem żydowskim?» Odpowiedzieli mu krzykiem: «Ukrzyżuj Go!» Piłat odparł: «A cóż złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Ukrzyżuj Go!» Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie. (Mk 15, 12-15)

CZYTAJ DALEJ

Papież ma nadzieję na odnowienie porozumienia z Chinami

2022-07-05 15:11

[ TEMATY ]

Chiny

Pixabay.com

Papież Franciszek ma nadzieję na odnowienie na wskroś kontrowersyjnego porozumienia z Chińską Republiką Ludową. W wywiadzie dla agencji prasowej Reuters przyznał, że skoordynowane mianowanie biskupów w Chinach, przewidziane w porozumieniu między obiema stronami, postępuje powoli. „Wynika to również z problemów z koordynacją w Chinach. Ale porozumienie jest dobre i mam nadzieję, że w październiku uda się je odnowić" – powiedział Franciszek.

Przypomniał, że decydującym negocjatorem z Pekinem jest sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Zaznaczył, że jest to „człowiek o wysokiej pozycji w dyplomacji, wie jak poruszać się w Chinach i prowadzi dialog”. "W obliczu sytuacji patowej trzeba szukać tego, co możliwe, a nie ideału, bo dyplomacja jest sztuką tego, co możliwe i realizacją tego, co możliwe" - powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję