Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź – Chojny: Uroczystość odpustowa Matki Bożej Anielskiej

2022-08-02 10:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Archidiecezji Łódzkiej

Opiekę nad parafią Matki Bożej Anielskiej sprawuje Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, od zakończenia II Wojny Światowej. Od lat, 2 sierpnia to szczególnie ważny czas dla Ojców Franciszkanów, ale i parafian. W 1978 roku tego dnia erygowano parafię pw. Matki Bożej Anielskiej. W 2008 roku, podczas odpustu został poświęcony teren pod budowę świątyni.

W parafii ma miejsce szereg ciekawych inicjatyw, w które licznie angażują się parafianie: Asysta Parafialna, Domowy Kościół, Dziecięco – młodzieżowa Grupa Rycerstwo Niepokalanej, Grupa Anonimowych Alkoholików „u św. Franciszka” i „Soczewka”, Grupa Anonimowych Hazardzistów, Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „NAWIEDZENIE”, Ministranci, Neokatechumenat, Poradnia życia rodzinnego, Rycerstwo Niepokalanej – MI, Świetlica, Trzeci Zakon Św. Franciszka z Asyżu, Żywy Różaniec.

W dniu dzisiejszych wierni przeżywają odpust parafialny w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej. Główne uroczystości odbędą się o godz. 18:00. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. Grzegorz Klimczyk, Dyrektor Radia Niepokalanów. Po Mszy Św. odbędzie się procesja wokół kościoła.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzeń oraz aktualności parafii można znaleźć na stronie internetowej: http://www.rzgowska.franciszkanie-warszawa.pl/aktualnosci/  oraz Facebooku.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Rekrutacja do Studium Organistowskiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Denny Muller

Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do samodzielnego wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznego w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć wykładowych (grupowych) oraz indywidualnych (fortepian, organy).

CZYTAJ DALEJ

Chorwacja/ Ks. Rafał Działak: dobrze pamiętam moment wypadku

2022-08-08 08:24

[ TEMATY ]

wypadek w Chorwacji

PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

Dobrze pamiętam moment wypadku. Gdy autokar zjechał z drogi powiedziałem sobie: jedziemy w pole, zaraz będziemy fruwać! Okazało się, że trafiliśmy prosto w wybetonowany rów – powiedział w niedzielę PAP ks. Rafał Działak, jeden z poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji.

W wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji zginęło 12 osób. 32 osoby zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Radio Fiat nadaje od 31 lat

2022-08-10 20:25

[ TEMATY ]

Radio Fiat

fb.com/radiofiat

10 sierpnia 1991 roku rozpoczęły się w Częstochowie VI Światowe Dni Młodzieży. Równocześnie nadawanie rozpoczęło radio, które służyło wówczas pielgrzymom z całego świata. Następnie decyzją śp. abp. Stanisława Nowaka, radio to zagościło na stałe w częstochowskim eterze, już jako Radio Fiat.

Początkowo siedem pasm częstotliwości, w tym 88.1 oraz 94.7, emitowały w rożnych językach to, co ojciec święty Jan Paweł II mówił do zgromadzonej na błoniach jasnogórskich młodzieży. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki pomocy, jaką archidiecezja częstochowska otrzymała od Stolicy Apostolskiej. Natomiast młodzi ludzie mogli odbierać radio dzięki małym odbiorniczkom, podarowanym Częstochowie przez Ojca Świętego. To były początki Radia Fiat, które abp Stanisław Nowak erygował dekretem biskupim 3 maja 1992 już pod znaną dzisiaj nazwą:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję