Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Odpust ku czci św. Stanisława Kostki w katedrze łódzkiej

- W zamożnej rodzinie kasztelańskiej przyszedł na świat Stanisław Kostka. Osiemnaście lat później, odchodząc do Boga, opuszcza ten świat w opinii świętości. Można by o nim powiedzieć, że nie przeżył całego życia, on przebiegł przez życie doskonale! Liczył się tylko Pan Bóg i pełnienie Jego woli – mówił na wstępie sumy odpustowej ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej.

2022-09-18 16:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W homilii bp Osial zwrócił się do dzieci, które tego dnia obchodziły rocznicę przyjęcia I Komunii św. – Kiedy patrzę na życie św. Stanisława Kostki, to on był bardzo dobrym chłopcem, on widząc różne pokusy, nie dał się złapać, on pozostał cały czas wolny, on wybrał Boga, a nie te różne uciechy tego świata – powiedział biskup łowicki. Duszpasterz podkreślał, że każdy z nas może wielokrotnie ulec pokusom, ale Pan Bóg pomaga z nich wyjść, stać się wolnym od złego. Dlatego tak ważna jest niedzielna Eucharystia, do której uczestnictwa zachęcał dzieci bp Wojciech Osial. – Proszę was, i święty Stanisław Kostka nam o tym przypomina, pamiętajcie, żeby nie dać się złapać i być tam, gdzie jest Źródło wszystkiego, co najpiękniejsze – podsumował.

Biskup łowicki zwrócił się również do rodziców, aby nieustannie troszczyli się o tworzenie rodziny, która jest największym skarbem życia ziemskiego, w duchu Bożej prawdy. – Możesz mieć w życiu mało, ale jeśli masz dom i wiesz, że w tym domu ktoś na ciebie czeka, to masz wszystko. I dlatego czyńmy wszystko, aby nie zniszczyć rodziny. Dzisiaj rodzina jest bardzo zagrożona, a to największy skarb! – podkreślał duchowny. Odnosząc się do słów papieża Jana Pawła II wypowiedzianych w Łowiczu w czasie pielgrzymki do Polski, zwrócił uwagę wiernych na trzy ważne sprawy. Po pierwsze, rodzice nie mogą zapomnieć o przekazywaniu wiary swoim dzieciom, między innymi przez uczęszczanie na niedzielną Mszę św. – Piękna jest taka rodzina, która przychodzi razem, aby Panu Bogu dziękować, aby Pana Boga prosić. To nie znaczy, że w takiej rodzinie nie ma trudności, problemów, ale taka rodzina jest silna, bo ona wie, gdzie jest Źródło – wyjaśnił. Drugim ważnym elementem życia jest modlitwa, która chroni, leczy i prowadzi do świętości. Trzecim istotnym wyzwaniem jest zachowanie tradycji naszych ojców. – Bardzo wam dziękuję za to, że jesteście i proszę, byście pośród wielu rzeczy, które dajecie dzieciom, dawali Pana Boga, dawali wiarę – zakończył bp Osial.

Reklama

Podczas Mszy św. dzieci wraz z rodzicami odmówili Akt Zawierzenia opiece św. Stanisława Kostki.

Św. Stanisław Kostka urodził się w 1550 r. na Mazowszu. Jest patronem młodzieży.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Dzień Ojca na nowo

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny zaprasza do włączenia się w ogólnopolską akcję przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca. W akcję włączył się także Arcybiskup Metropolita Łódzki.

- Czemuście mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego ojca? To zdanie 12-letniego Jezusa bardzo pięknie świadczy o ojcostwie Świętego Józefa. Z codziennego doświadczenia ojcostwa Józefa Pan Jezus czerpał te wszystkie znaczenia, piękne znaczenia słowa ojciec, które stały się dla niego tak ważne, tak bliskie, tak czułe.

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie: Ks. Mirosław Król oczyszczony z zarzutów molestowania

2022-09-22 08:52

[ TEMATY ]

oświadczenie

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Mirosława Króla, kanclerza polonijnego ośrodka w Orchard Lake w Michigan w USA w przesłanym KAI oświadczeniu stwierdza, że - szeroko komentowana w niektórych środowiskach dziennikarskich i w powstałych w tym zakresie publikacjach - sprawa rzekomych nadużyć Księdza została oficjalnie zakończona i zamknięta.

„Toczyła się ona z powództwa cywilnego. Co istotne, nigdy w tej sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów kryminalnych. Rzeczone postępowanie, a co za tym idzie zgromadzony w jego ramach materiał dowodowy, nie doprowadziło zatem do potwierdzenia kłamliwych oskarżeń kierowanych pod adresem ks. Mirosława Króla oraz władz polonijnego ośrodka w Orchard Lake” – czytamy w oświadczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: pielgrzymi piętnastoma trasami dotarli do świętokrzyskiego sanktuarium

2022-09-24 21:15

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

swietykrzyz.pl

15 tras prowadziło uczestników XXIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2022”. To największe wydarzenie turystyczno-pielgrzymkowe w kraju skierowane do pielgrzymów diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej oraz do wszystkich chętnych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.

W tym roku przebiegał on pod hasłem „Krzyż znakiem jedności i pokoju”. Motto nawiązywało do sytuacji na Ukrainie oraz stanowiło zachętę do modlitwy w intencji pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję