Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Pierwsza łódzka ekumeniczna modlitwa w Kościele Starokatolickim Mariawitów

2023-01-19 13:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Próbę zdefiniowania pojęcia ekumenizmu podjął bp Marek Marczak w Kościele Starokatolickim Mariawitów pw. Św. Anny i Św. Marcina w Strykowie podczas kolejnego nabożeństwa ekumenicznego w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan. 

- Podczas naszych wspólnych modlitw o jedność chrześcijan chcemy wołać do Boga, abyśmy odpowiadali na Jego wolę, na Jego pragnienie bycia razem, abyśmy szukali tego, co nas łączy, a nie dzieli, abyśmy otwierali nasze serca na Jego obecność i Jego wolę - mówił bp Marek Marczak.

Duchowny zwracał uwagę na indywidualny wymiar zaangażowania w budowanie wspólnoty między Kościołami chrześcijańskimi. - Podczas tych modlitw o jedność chrześcijan powinniśmy sobie stawiać pytanie: nie czy i kiedy dojdzie do zjednoczenia chrześcijan, ale przede wszystkim o moje osobiste zaangażowanie w modlitwę ekumeniczną. W gesty jedności z moimi braćmi i siostrami w wierze, choć może z różnych wspólnot - podkreślał.

Reklama

Nabożeństwo ekumeniczne w świątyni mariawitów zorganizowano po raz pierwszy. Kolejne modlitwy odbędą się w Zgierzu u ewangelików i w Pabianicach u metodystów.

Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w regionie łódzkim trwają do 20 stycznia. 

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wierna Córka Kościoła

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Zgromadzenia Sióstr Bernardynek

Wspomnienie o śp. s. Anieli Teresie Siudzińskiej (1935 – 2021) bernardynce, która przez 38 lat była sekretarką Kurii Biskupiej w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była „ważna”?

Pytanie czytelnika:
Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była „ważna” i by móc przyjąć Komunię św.?

CZYTAJ DALEJ

Zawsze mamy wybór [WYWIAD]

2023-01-27 18:39

[ TEMATY ]

wywiad

Alchemia Teatralna

Zuzanna Kleina

Wojciech Skiślewicz

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Dramat „E(ro)tycznie” i historia się za nim kryjąca stały się przyczynkiem do dyskusji o pojmowaniu cielesności i kobiecości, a także wpływie popkultury na społeczną podświadomość, o czym Zuzanną Kleiną rozmawia Hubert Gościmski.

Hubert Gościmski: „E(ro)tycznie” zostało nagrodzone w 2022 roku w konkursie na najlepszą sztukę teatralną. Powiedz, czy myśl o napisaniu tego dramatu pojawiła się wraz z ogłoszeniem wspomnianego konkursu, czy też chodziła za Tobą już wcześniej?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję