Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: PRAY4TEENS

2023-01-20 12:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterstwo i strefa wsparcia Papageno Team zaprasza Wszystkich do włączenia się w inicjatywę Pray4teens. Powstała ona w warszawskiej wspólnocie Palnik z ogromnej potrzeby wsparcia i modlitwy za nastolatków, którzy zmagają się z depresją i myślami samobójczymi.

PRAY4TEENS to inicjatywa adopcji duchowej nastolatków, którzy mierzą się z bólem samotności i pustki. Polega na modlitwie „jeden na jeden”, tzn. jeden konkretny człowiek modli się za jedną konkretną młodą osobę.

Zapraszamy Cię do włączenia się w to duchowe dzieło. Zapraszamy, byście stali się aniołami dobroci i wsparcia dla młodej osoby, która doświadcza w swoim życiu ogromnego kryzysu i często myśli o odebraniu sobie życia.

Reklama

W tę inicjatywę możesz się włączyć w dwojaki sposób: Wejdź na stronę www.papagenoteam.com i wypełnij formularz kontaktowy wskazując, że chcesz włączyć się w dzieło Pray4teens. W odpowiedzi wyślemy Ci imię konkretnej osoby, która potrzebuje wsparcia i modlitwy. Wejdź na stronę www.pray4teens.org i kliknij w ikonkę „adoptuj duchowo nastolatka”.

Pamiętajcie, że stając się duchowym opiekunami możecie skorzystać ze znanych ogólnie formuł, albo wstawiać się za wybranego nastolatka własnymi słowami. Wybierzcie formę odpowiednią do swojej duchowości. Możesz śpiewać, mówić, modlić się w ciszy, w domu, w kościele, w drodze do pracy. Sam albo w grupie. Uwielbiaj Boga i wołaj do Niego o otoczenie Twojego nastolatka opieką. Módl się również za jego rodzinę i środowisko, w którym przebywa. Jeśli zechcecie możecie tez poprosić Papageno Team o słowa konkretnej modlitwy wstawienniczej. Z radością wyślemy tekst ufając, że Wasza modlitwa będzie rodziła błogosławione owoce zwycięstwa życia nad śmiercią.

A jeżeli to Ty sam/sama szukasz pomocy, nie chce Ci się żyć, nikt Cię nie rozumie, masz poczucie, że wszyscy Cię zawiedli, masz dość, nie widzisz żadnej nadziei, miewasz myśli samobójcze…. Jesteśmy, aby Cię wesprzeć: papagenoteam@tutamail.com

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Celebracja Tu BiSzwat | Dzień judaizmu

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

16 stycznia w Kościele Katolickim rozpoczął się Dzień Judaizmu. Pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8) katolicy i Żydzi z terenu archidiecezji łódzkiej zebrali się w namiocie pokoju, aby celebrować Tu BiSzwat, czyli Święto Nowego Roku Drzew.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Alior Bank zorganizował seans filmowy dla dzieci z Ukrainy

2023-01-27 15:31

[ TEMATY ]

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

Alior Bank już po raz kolejny zaangażował się we wsparcie obywateli Ukrainy, których dotknęła wojna. Tym razem, bank zdecydował się wesprzeć najmłodszych w trudnym dla nich czasie, w nieco mniej standardowy sposób. W środę 18 stycznia br. odbył się seans filmowy w języku ukraińskim dla podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które prowadzi w Warszawie Caritas Polska.

W minioną środę 80 podopiecznych Caritas Polska, w tym głównie matki z dziećmi powyżej 6. roku życia, wzięli udział w zorganizowanym przez Alior Bank specjalnym seansie filmowym. Obywatele Ukrainy przebywający obecnie w Polsce, mogli bezpłatnie skorzystać z oferty Multikina w warszawskich Złotych Tarasach i cieszyć się seansem „Kota w butach. Ostatnie życzenie” z dubbingiem w ich ojczystym języku. Seans dla dzieci nie odbyłby się bez obowiązkowego, kinowego zestawu, który również został zagwarantowany małym gościom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję