Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Na skrzyżowaniu kultur

2023-01-22 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Gruzińskie i polskie tańce narodowe zostały zaprezentowane w sali widowiskowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Wszystko to za sprawą koncertu inaugurującego projekt „Na skrzyżowaniu kultur” realizowanego przez Pałac Młodzieży w Łodzi i Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO.

Podczas widowiska polsko-gruzińskiego „Na skrzyżowaniu kultur PL-GE” zaprezentował się zespół GE-FOLK z Gruzji działający w College’u Tradycyjnej i Współczesnej Sztuki im. Sergo Zakariadze w Tbilisi, Zespół Pieśni i Tańca POLTEX działający w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz wokalistka Julia Grenda, studentka Akademii Muzycznej w Łodzi i absolwentka Zespołu Artystycznego KRAJKI. - Pragniemy spotkać się wielokrotnie na skrzyżowaniu różnych kultur, które chcemy poznawać, którym chcemy się przyglądać, z których chcemy czerpać dla siebie jak najwięcej. Jest to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie edukacyjno-kulturalne, które pragniemy tym koncertem rozpocząć, a które trwać będzie do końca sierpnia 2025 roku – mówili organizatorzy podczas koncertu w Łodzi. W projekcie uczestniczy młodzież oraz dorośli artyści. Jego celem jest wzajemne poznawanie kultur różnych narodów na świecie poprzez realizacje koncertów, spektakli, widowisk muzycznych i teatralnych, wystaw i ekspozycji sztuk pięknych, wystaw fotograficznych, projektów filmowych, działań edukacyjnych i innych zadań twórczych z udziałem młodzieży z różnych państw świata. Autorzy projektu chcą pokazać światu młodych artystów i twórców, którzy odnoszą sukcesy na rynku artystycznym oraz zaprezentować szerokiej publiczności efekty wspólnych działań.

Projekt realizowany jest przez Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO oraz Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi pod patronatem Międzynarodowej Sieci Współpracy RAZEM dla MŁODZIEŻY przy współpracy z partnerskimi organizacjami i instytucjami z różnych krajów świata oraz władzami państwowymi i samorządowymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury i edukacji oraz lokalnymi społecznościami działającymi w Polsce. Koncerty inaugurujące projekt „Na skrzyżowaniu kultur” odbyły się także w Częstochowie oraz Wręczycy Wielkiej.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Abp Ryś: gdy zatrzymujemy Słowo w sobie, to jest ono siłą naszą w pokusie!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Europejskie Spotkanie Młodych odbywające się wokół wspólnoty z Taize to spotkanie wokół Jezusa, który jest jednością, który jest pokojem. Shalom - to jest słowo, które opisuje zbawienie.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo do dziennikarzy: niech nasza komunikacja będzie wolna, czysta i serdeczna

2023-01-27 16:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

Niedziela

dziennikarze

abp Wacław Depo

św. Franciszek Salezy

Maciej Orman/Niedziela

– Prośmy Jezusa, żeby posłał nam swojego Ducha dla świadectwa prawdy, aby pomógł nam uczynić naszą komunikację wolną, czystą i serdeczną – powiedział abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył 27 stycznia w redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Mszy św. w intencji dziennikarzy z okazji przypadającego trzy dni wcześniej wspomnienia ich patrona św. Franciszka Salezego.

Eucharystię koncelebrowali: ks. Mariusz Bakalarz – prezes Zarządu Instytutu NIEDZIELA, ks. Mariusz Frukacz – kierownik Referatu Środków Społecznego Przekazu Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, redaktor „Niedzieli” i organizator uroczystości, ks. Piotr Zaborski – dyrektor Katolickiego Radia Fiat, o. Andrzej Grad – paulin, dyrektor Radia Jasna Góra, ks. Przemysław Kosior – paulista, dyrektor generalny Edycji Świętego Pawła, oraz ks. Mariusz Trojanowski – sekretarz abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję