Reklama

Niedziela Świdnicka

Bardo. Katecheci w ferie poszli do szkoły

Podczas zimowej przerwy międzysemestralnej, nauczyciele religii spotkali się na okresowych rekolekcjach, próbując odkryć na nowo charyzmat swojego powołania.

[ TEMATY ]

rekolekcje

katecheci

Violetta Leńska

Katecheci podczas pogodnego wieczoru

Katecheci podczas pogodnego wieczoru

Wspólnie z duchowym przewodnikiem ks. dr Pawłem Kilimnikiem oraz dyrektorem Wydziału katechetycznego ks. dr Damianem Mroczkowskim nauczyciele religii w dniach 13-15 lutego, poszukiwali odpowiedzi na pytanie, jak być znakiem obecności Boga we współczesnym świecie?

- Misja katechety to tworzenie właściwych relacji i obecność w życiu drugiego człowieka. Nie wolno się zatrzymywać i poddawać, trzeba ciągle i na nowo pomóc młodemu pokoleniu odkrywać na swojej drodze Chrystusa – podkreślał ks. Kilimnik.

Wspólna modlitwa podczas Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedź święta, ubogacające nauki ks. Pawła oraz wieczory spędzone na wymianie doświadczeń pozwoliły katechetom na nowo przyjrzeć się posłudze, którą sprawują w swoich środowiskach. Odnaleźć jej mocne i słabe strony oraz wyciągnąć wnioski do dalszych, ewangelizacyjnych działań.

Reklama

Rekolekcje połączone były ze Szkołą Animatora Misyjnego, podczas której siostry klawerianki jeszcze nie tak dawno posługujące w diecezji świdnickiej s. Anna Jarosz i s. Cinthia z Nigerii przybliżyły uczestnikom tematy związane z misjami, a podczas warsztatów podpowiedziały jak zachęcać do misyjnego działania dzieci i młodzież.

- Piękny, owocny i błogosławiony czas, pełen modlitwy, refleksji i radości chrześcijańskiej - podsumowała swój udział w rekolekcjach katechetka Joanna Babiarz.

2023-02-15 20:55

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzy dni ferii w seminarium

Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie zaprasza młodzież męską na rekolekcje w dniach 25-27 lutego.

Chcesz bardziej poznać Boga? Pragniesz odkryć, co mówi do ciebie? Jesteś w 8 klasie szkoły podstawowej lub na wyższych etapach edukacji? Masz trochę wolnego czasu? Te rekolekcje są dla ciebie! Zapisz się już teraz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdMdYqLU2f7e2SIgZFNo7qmNzpMJXsU0QzFJfJMQ-9Gt24lpQ/viewform

CZYTAJ DALEJ

Papież zapowiedział adhortację o św. Teresie od Dzieciątka Jezus

2023-10-01 13:33

[ TEMATY ]

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

ks. Paweł Kłys

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o wczorajszej beatyfikacji w Piacenzy ks. Józefa Beottiego, rozstrzelanego przez Niemców w 1944 roku za pomoc cierpiącym wskutek wojny, m.in. Żydom, zapowiedział adhortację apostolską z okazji 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz spotkanie dzieci z całego świata 6 listopada w Watykanie.

Wczoraj w Piacenzy został ogłoszony błogosławionym ks. Józef Beotti, zabity z nienawiści do wiary w 1944 roku. Pasterz według serca Chrystusa, nie zawahał się ofiarować swojego życia, aby chronić powierzoną mu owczarnię. Brawa dla nowego błogosławionego!

CZYTAJ DALEJ

Po raz 1000.

2023-10-01 19:00

Tomasz Lewandowski

od lewej: ks. Łukasz Romańczuk, Marzena Cyfert, Magdalena Lewandowska

od lewej: ks. Łukasz Romańczuk, Marzena Cyfert, Magdalena Lewandowska

Każdy, kto miał w swoich rękach najnowszy numer Tygodnika Katolickiego "Niedziela" i zajrzał do naszej edycji wrocławskiej “Niedzieli” dostrzegł, że ma on swoje 1000 wydanie. To oznacza, że w waszych domach jesteśmy od ponad 19 lat.

Przez ten czas nastąpiły ogromne zmiany związane z treścią, grafiką, layoutem, formą dziennikarską i samymi autorami. Obecnie piszemy dla was w trzyosobowym składzie: ks. Łukasz Romańczuk, Magdalena Lewandowska i Marzena Cyfert. Trwamy w takim składzie niezmiennie od trzech lat. To, co się nie zmienia to nasza misja, którą jest pokazywanie tego, co dzieje się w Archidiecezji Wrocławskiej, wskazanie na odpowiedni kierunek związany z ewangelizacją, spotkanie z drugim człowiekiem, przedstawienie jego świadectwa, osiągnięć, radości i przeżyć. Nie brakuje także ukazywania ciekawych miejsc związanych z historią naszej archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję