Reklama

Niedziela Łódzka

Bp Marczak: czy nasze życie jest rzeczywiście wypełnianiem się Słowa Bożego?

2023-03-15 22:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Wielki Post i nasza pielgrzymka wielkopostna powinna nas zmobilizować i prowadzić do otworzenia Pisma Świętego, do czytania go. Lektura, ale i modlitwa Pismem świętym, pomoże nam zastanowić się, czy nasze życie jest rzeczywiście wypełnianiem się Słowa Bożego? – pytał bp Marczak.

W kolejnym dniu pielgrzymowania do łódzkich Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, Mszy św. celebrowanej w kościele p.w. Opatrzności Bożej przewodniczył bp Marek Marczak. W swoim nauczaniu, łódzki pasterz powiedział między innymi: pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych tak w Wiecznym Mieście jak i w naszej Łodzi zawsze jest wędrówką nawrócenia. Nawet, jeśli nie chodzimy fizycznie do tych kościołów - również tutaj w Łodzi - to Wielki Post dla każdego z nas jest okazją do takiej wewnętrznej wędrówki, pielgrzymki, we wspólnocie Kościoła, w której chcemy słuchać Słowa Bożego, rozważać je jak i uczestniczyć w Eucharystii. Bo Wielki Post jest zawsze okazją do podejmowania refleksji na temat naszej wierności Słowu Boga, wierności Jego woli w naszym życiu!- podkreślił kaznodzieja.

- Wielki Post i nasza pielgrzymka wielkopostna powinna nas zmobilizować i prowadzić nas do otworzenia Pisma Świętego, do czytania go. Lektura, ale i modlitwa Pismem Świętym pomoże nam zastanowić się, czy nasze życie jest rzeczywiście wypełnianiem się Słowa Bożego tzn. czy ja w moim życiu słucham Boga? Czy staram się Go zrozumieć? Czy widzę Go w wydarzeniach mojego życia?- pytał duchowny.

Kończąc, hierarcha zauważył, że – warto czytać Pismo Święte! Warto je otworzyć, także w domu, bo mogę w nim przeczytać historię nie tylko Narodu Wybranego, nie tylko historię Jezusa i Jego apostołów, którzy chodzili za swoim Mistrzem w Ziemi Świętej dwa tysiące lat temu, ale mogę w nim przeczytać swoją własną historię życia, a co więcej, mogę też zobaczyć moje życie oczami samego Pana Boga. Jak On to życie moje opowiada – zakończył.

Reklama

W kolejnych dniach wierni pielgrzymujący do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi nawiedzą następujące świątynie:

16. 03. – czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

17. 03. – piątek – Najświętszego Serca Jezusowego (Julianów)

18. 03. – sobota – Matki Boskiej Bolesnej

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Ekumenizm: co nas łączy a co nas dzieli?

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Antoni Zalewski

W trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan Justyna Kunikowska oraz ks. Paweł Gabara przygotowali cykl rozmów w gronie prezbiterów Kościołów, które są skupione w Łódzkiej Radzie Ekumenicznej. Przez pięć dni będziemy spotykać się na wspólnej rozmowie w rozmaitych tematykach pt. „Jedność w różnorodności”.

CZYTAJ DALEJ

Spowiednik powinien mieć poczucie bycia grzesznikiem

2023-03-23 15:27

[ TEMATY ]

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Obecny na spotkaniu aktualnych i przyszłych spowiedników z Papieżem Franciszkiem, ks. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej zaznaczył w rozmowie z Radiem Watykańskim, że kapłan powinien patrzeć na penitenta oczami samego Jezusa, który ratuje, leczy i pragnie wyruszyć w drogę z człowiekiem nawróconym.

Spowiednik powinien mieć poczucie, że sam jest słabym grzesznikiem potrzebującym Bożego zmiłowania. Wtedy staje się zdolny do bycia narzędziem Bożego miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież dziękuje dominikańskiemu centrum z Fastowa

2023-03-23 20:49

[ TEMATY ]

Watykan

dominikanie

papież Franciszek

PAP/CLAUDIO PERI

Papież Franciszek

Papież Franciszek

O swej wdzięczności za przekazany dar – gołąbka- zabawkę, namalowanego przez dziecko przesiedlone wewnętrznie, które znalazło schronienie w Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie zapewnił papież kierującego tą placówką ojca Miszę Romaniwa.

„Chciałbym, abyście wiedzieli, że jestem bardzo wdzięczny za ten miły gest. Taki dar, szczególnie w tym czasie wzmożonego okrucieństwa i cierpienia ukazuje zarówno wielką tęsknotę za pojednaniem i pokojem, jak i zapewnienie o obecności Ducha Świętego pośród tych, którzy potrzebują wspierającej łaski Boga. Powierzając wszystkich związanych z Centrum św. Martina de Porres, miłującej ochronie Najświętszej Maryi Panny przesyłam serdeczne błogosławieństwo jako wyraz nadziei i mocy w Chrystusie naszym Panu” – napisał w osobistym przesłaniu Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję