Reklama

Aspekty

Statuetki Człowiek Człowiekowi rozdane

Bp Tadeusz Lityński wręczył statuetki Człowiek Człowiekowi.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Gala wręczenia statuetek Człowiek Człowiekowi odbyła się 18 kwietnia w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze. Wręczono 15 statuetek w trzech kategoriach: indywidualnej, organizacja pozarządowa oraz darczyńca.

Statuetka „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ustanowionym w 1999 roku na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oto lista tegorocznych laureatów:

Kategoria indywidualna:

Jan Borowski z PZC przy parafii pw. Chrystusa Króla w Tuplicach

Krystyna i Ryszard Rudzińscy z Parafialnego Zespoły Caritas przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze

Leszek Wiertelak z PZC przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze

Franciszek Hałuszczak z PZC przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie

Jolanta i Krzysztof Kwaśniak z PZC przy parafii pw. Św. Rodziny w Lubieszowie

Dariusz Spiralski z PZC przy parafii pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku

Teresa i Jan Mokrzyccy z PZC przy parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie

Zofia Muszyńska z PZC przy parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze

Urszula Miara - wolontariuszka z Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze

Ewa i Romuald Naruszewicz z PZC przy parafii pw. św. Urbana I w Zielonej Górze

Reklama

Andrzej Serafin ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

Renata i Mirosław Piekszowie ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

Kategoria organizacja pozarządowa:

Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Kuchnia Brata Alberta w Głogowie

Kategoria darczyńca (firma):

Hurtownia „OAZA” – Prezes Marek Całczyński

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2023-04-18 19:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niech II wojna światowa pozostanie ostatnią w dziejach świata

„Każdy z nas, według naszej kompetencji i funkcji, jest zobowiązany tak się zaangażować, aby druga wojna światowa pozostała ostatnią wojną w dziejach świata” – podkreślił bp Tadeusz Lityński 1 września w kościele pw. św. Józefa w Berlinie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Arcybiskup Berlina Heiner Koch wspólnie z Polską Misją Katolicką zorganizowali w stolicy Niemiec 1 września w kościele pw. św. Józefa polsko–niemiecką Mszę pontyfikalną. Archidiecezja Berlińska w ten sposób włączyła się w upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Leszek Bajorski

2025-04-14 11:43

Karol Porwich/Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Wyciekły dane pochówków z zakładu pogrzebowego. Okoliczności są zdumiewające

2025-04-15 14:10

[ TEMATY ]

pochówek

Puławy

zakład pogrzebowy

wyciek danych

Adobe Stock

Kara dla zakładu pogrzebowego w związku z wyciekiem danych

Kara dla zakładu pogrzebowego w związku z wyciekiem danych

Prezes UODO Mirosław Wróblewski nałożył 33 tys. zł kary na zakład pogrzebowy z Puław, który nie wdrożył odpowiednich zabezpieczeń dla danych osobowych w dokumentach dotyczących pochówku. Doszło przez to do incydentu z utratą danych – poinformował we wtorek ten urząd.

Zakład nie zgłosił tego do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych choć miał taki obowiązek, bo wtedy dzięki pomocy urzędu można zminimalizować skutki wycieku danych i wdrożyć odpowiednie postępowanie naprawcze. Teraz prezes UODO zobowiązuje zakład pogrzebowy do wdrożenia w 30 dni środków minimalizujących zagrożenie dla danych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję