Reklama

Aspekty

Rekordowa liczba uczestników Akademii Dojrzewania

W Rokitnie odbyła się kolejna Akademia Dojrzewania, czyli rekolekcje dla młodzieży. Tym razem w klimacie wielkopostnym.

[ TEMATY ]

rekolekcje

młodzież

Rokitno sanktuarium

Akademia Dojrzewania

Katarzyna Krawcewicz

Podczas konferencji w kaplicy domu rekolekcyjnego

Podczas konferencji w kaplicy domu rekolekcyjnego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje poprowadzili ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży, oraz ks. Michał Dziedzic, duszpasterz młodzieży z diecezji warszawsko-praskiej. Rekolekcje odbyły się pod hasłem „On, ja, oni”. Tym razem nie było warsztatów z psychologiem, ale postawiono na wielkopostną refleksję, czemu sprzyjała m.in. spowiedź i całonocna adoracja.

W Akademii Dojrzewania wzięła udział rekordowa liczba osób, bo ponad 70. – To bardzo cieszy, bo kiedy zaczynaliśmy, zapisywało się 20 osób, a z kolejnymi rekolekcjami ta liczba wciąż się powiększa. Ponieważ tym razem zapisało się ich tak wiele, zdecydowaliśmy, że przyjmiemy wszystkich, a noclegi zamiast w Domu Młodych mamy w Domu Rekolekcyjnym im. bp. Pluty – mówi ks. Łukasz Malec. – Połowa uczestników to osoby, które przyjechały pierwszy raz.

Więcej o tym ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 10 marca 2024). Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-03 09:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak radzić sobie z lękiem?

[ TEMATY ]

Rokitno sanktuarium

Akademia Dojrzewania

Dom Młodych Rokitno

materiały organizatora/Centrum DDM

W dniach 22-24 września w Domu Młodych w Rokitnie odbyła się pierwsza w tym roku formacyjnym Akademia Dojrzewania.

To nowoczesne rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Tym razem uczestnicy pochylali się nad tematem „Jak radzić sobie z lękiem”. Zajęcia warsztatowe poprowadziła psychoterapeutka Marta Rużyłowicz-Szemereta. Opiekę duchową sprawowali księża Łukasz Malec i Damian Drop.
CZYTAJ DALEJ

Rzym: adoracja w intencji Papieża we wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych

2025-02-19 11:38

[ TEMATY ]

adoracja

papież Franciszek

Vatican Media

Papieski wikariusz dla rzymskiej diecezji apeluje o podjęcie szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Konkretnie prosi o godzinną adorację Najświętszego Sakramentu we wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych, „aby dał naszemu Biskupowi siłę do stawienia czoła tej delikatnej chwili”.

Kard. Baldassare Reina wydał dziś rano komunikat następującej treści: „Z uwagą i ufnością śledzimy stan zdrowia naszego Biskupa, Papieża Franciszka. Świadomi tego, jak cenna jest modlitwa wspólnotowa, prosimy wszystkie parafie i wspólnoty zakonne o godzinę cichej adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Jako jedna wielka rodzina prosimy Pana, aby dał naszemu Biskupowi siłę do stawienia czoła tej delikatnej chwili”.
CZYTAJ DALEJ

Był wielkim filantropem

2025-02-19 22:35

Andrzej Ulman

    „Gdym chwycił za kij pielgrzymi polskiego tułacza, jedna tylko myśl mną kierowała - zdobyć fortunę … - powiedział E. J. Jerzmanowski

W 116. rocznicę śmierci wielkiego filantropa XIX i XX w. Erazma Józefa Jerzmanowskiego Towarzystwo Przyjaciół Prokocimia i Polska Prowincja O.O Augustianów zorganizowała uroczystości upamiętniające mieszkańca Prokocimia. W tym roku przypada 116. rocznica jego śmierci.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję