Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Jezus Zmartwychwstał. Alleluja!

2024-03-31 20:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Poranek Wielkanocny wokół świątyni pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przeszła procesja rezurekcyjna.

- Dzisiaj świętujemy zwycięstwo światła nad ciemnością, tego co jest dobre i błogosławione nad tym co jest podłe i złe w naszym życiu, zwycięstwo życia nad śmiercią. Pan Jezus przynosi to, czego się nie spodziewamy, przynosi to, czego nie oczekujemy. Ktoś powiedział, że Pan Bóg nie potrafi dawać mało, ale dawać tylko bardzo, bardzo dużo. Spójrzmy w swoje serce i zobaczmy czego pragniemy, a to otrzymujemy od samego Pana Boga: życie, miłość, pokój oraz nadzieję. Mówimy, że te święta są radosne, dlatego też z radością bierzemy udział w tej pięknej liturgii Wielkanocnej – powiedział ks. dr Dariusz Kucharski, który przewodniczył Mszy św. 

Od kilku lat w parafii jest przygotowywane śniadanie wielkanocne. Zaczęło się od gorącego żurku przed kościołem. Dzisiaj w dolnym kościele ustawiono stoły i zastawiono chlebem, jajkami, białą kiełbasą, ciastami. Sto litrów żurku i sześćset jajek ugotowali Rycerze Kolumba. - Spotykamy się po to, żeby poczuć się rodziną, bo przecież śniadanie jest w rodzinie. Parafia to jest rodzina wszystkich tych, którzy przychodzą tutaj, żeby się modlić, wzajemnie wspierać, podejmować wszelkiego rodzaju inicjatywy ewangelizacyjne i charytatywne. Bardzo się cieszę z tego śniadania, że dzisiaj jest dużo ludzi, którzy jedzą, rozmawiają ze sobą, cieszą się i tworzą wspólnotę – podkreślił ks. kan. Wiesław Kamiński, proboszcz parafii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Młodzi w domu abp. Grzegorza Rysia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Dziś młodych należy zachęcać przez młodych i temu właśnie służy to dzisiejsze spotkanie. Jak oni będą ambasadorami Światowych Dni Młodzieży, to uzbieramy się w piękne i duże zgromadzenie. Dzisiaj nie działają już takie rzeczy jak ogłoszenia czy plakaty, dziś wszystko odbywa się przez relacje – najlepiej rówieśnicze – mówi abp Grzegorz Ryś.

Na 300 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży, które w dniach 1-6 sierpnia 2023 odbędą się w

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś przy grobie Jana Pawła II: Dobrą Nowiną jest Osoba!

2024-04-18 08:15

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

@VaticanNewsPL / ks. Paweł Rytel-Andrianik

- Dobrą Nowiną nie jest jakaś historia, nie jest jakaś teoria. Dobrą Nowiną jest Osoba! Chrześcijaństwo rozpoczyna się wtedy, kiedy człowiek spotyka się z Osobą Jezusa Chrystusa. My ludziom opowiadamy bardzo wiele rzeczy, tylko wcale nie prowadzimy ich do spotkania z żywą Osobą – z Jezusem Chrystusem, a to Jezus jest Dobrą Nowiną - mówił kard. Grzegorz Ryś.

O tym, na czym polega ewangelizacja i w jaki sposób przekazuje się wiarę na podstawie Dziejów Apostolskich mówił kard. Grzegorz Ryś w homilii przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie. Duchowny zwrócił uwagę na to, że w ewangelizacji chodzi o to, by nie czekać na to, aż ludzie przyjdą do Kościoła, ale to - my musimy wyjść do nich. My musimy być wcześniej zanim wszyscy inni nadejdą. My musimy wyjść z miłością do wszystkich, których jeszcze nie ma! – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Ripamonti: jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu w Europie

2024-04-18 17:39

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Włochy

migracja

Ks. Ripamonti

robertopierucci/pl.fotolia.com

W Europie jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu - uważa ks. Camillo Ripamonti, kierujący Centro Astalli - jezuickim ośrodkiem dla uchodźców w Rzymie. Postawę taką sankcjonuje, jego zdaniem, Pakt Migracyjny, przyjęty kilka dni temu przez Parlament Europejski.

Według niego fakty i sytuacje z 2023 roku pokazały, że „zjawiska migracji nie rozwiązuje się poprzez outsourcing [kierowanie migrantów do krajów trzecich - KAI], push-backi, brak realnej polityki ratowniczej na morzu i przyspieszone procedury na granicy”. „Tego, co uważa się za problem migracyjny, nie rozwiązuje się poprzez usuwanie ludzi z ziemi europejskiej, ale poprzez usuwanie przyczyn przymusowej migracji” - wskazał włoski duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję