Reklama

Potrawa wigilijna

Zupa rybna

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

ok. 1 kg ryby (karpia lub innej ryby słodkowodnej)
1 marchewka
1 pietruszka
kawałek selera
1 por
przyprawy: liść laurowy, 4 ziarna ziela angielskiego, 4 ziarna pieprzu, sól

* * *

Rybę sprawić, umyć, pokroić w dzwonka, zalać 1,5 l wody, wrzucić liść laurowy, ziele angielskie, pieprz ziarnisty, czubatą łyżeczkę soli i gotować na wolnym ogniu ok. pół godziny, zbierając szumowiny, które się tworzą. Dodać warzywa. Gotować jeszcze 20 min. Wyjąć rybę i warzywa, wywar przecedzić. Dodać pokrojone warzywa, z ryby przygotować kulki wg przepisu z sąsiedniej strony. Zagotować i doprawić do smaku solą i pieprzem oraz śmietaną. Podawać z rybnymi kulkami.

Przepisy zebrała Jolanta Marszałek

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-12-10 14:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co z życia Jana Chrzciciela chciałbyś rozwijać i pielęgnować?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 57-66.80. <- KLIKNIJ

Środa, 24 czerwca. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
CZYTAJ DALEJ

Częstochowa/ Kard. Ryś: bez względu na narodowość, na Jasnej Górze wszyscy jesteśmy w domu

2026-06-24 07:19

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Kard. Grzegorz Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze trwa Narodowa Pielgrzymka Węgrów. Mszę dla pątników odprawił kard. Grzegorz Ryś. Bez względu na narodowość, na Jasnej Górze wszyscy jesteśmy w domu - powiedział. Polskę i Węgry łączą m.in dzieje zakonu paulinów, który pochodzi z Węgier.

Węgrzy tradycyjnie dotarli do Polski specjalnie zamówionym pociągiem. To już dziesięcioletnia tradycja ich pielgrzymowania. Z pątnikami przybył prowincjał placówki paulińskiej na Węgrzech, ojciec Andras Vizi. - Posługuję w Maria Nostra, skąd na Jasną Górę przyszli paulini - powiedział.
CZYTAJ DALEJ

Przegląd najpopularniejszych materiałów edukacyjnych do języka polskiego dla szkół ponadpodstawowych

2026-06-24 13:00

[ TEMATY ]

Artykuł sponsorowany

pexels.com

Odpowiednie materiały edukacyjne, czyli podręczniki oraz elementy dodatkowe, mają kluczowe znaczenie zarówno w bieżącej nauce, jak i w przygotowaniu do matury. W ostatnich latach na rynku wydawniczym pojawiło się wiele serii podręczników oraz repetytoriów, które różnią się podejściem do literatury, sposobem prezentacji treści oraz stopniem nacisku na umiejętności egzaminacyjne.

Podręczniki oraz inne materiały, takie jak repetytoria, wykorzystywane w liceach i technikach, mogą różnić się strukturą, szatą graficzną oraz oczywiście przydatnością w kontekście wymagań maturalnych. Nauczyciele przy ich wyborze muszą wziąć pod uwagę, które z dostępnych rozwiązań dydaktycznych najskuteczniej wspierają rozwój kompetencji językowych i literackich uczniów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję