Gwiazda polskiej piosenki, Irena Jarocka, zaprezentuje się mieszkańcom naszej diecezji podczas trzech koncertów kolędowych. Występy odbędą się w dniach 24-26 stycznia w Dębnie Lubuskim, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.
Irena Jarocka mieszka od sierpnia ubiegłego roku w USA w Teksasie. Mimo wielkiej odległości często bywa w ojczyźnie, dając liczne koncerty. - Chciałam zaprosić kogoś z kolędami - mówi Henryka Miller, współorganizatorka koncertów. - A starania o występ I. Jarockiej trwały ponad rok. W końcu się udało. Popularnej piosenkarce akompaniować będzie znakomity instrumentalista, Janusz Tylman, znany m.in. z telewizyjnego programu Śpiewające fortepiany.
Pierwszy koncert odbędzie się w Dębnie Lubuskim w parafii pw. św. Piotra i Pawła (24 stycznia). Następnego dnia I. Jarocka zaprezentuje się w gorzowskim Białym kościółku, by na koniec - 26 stycznia przyjechać do Zielonej Góry (parafia pw. Ducha Świętego). Organizatorami koncertów są proboszczowie parafii, w których wystąpi Irena Jarocka, Akcja Katolicka oraz KSM. Bilety w cenach: 12 złotych dorośli, 6 złotych dzieci można nabywać w wymienionych wyżej parafiach. W Gorzowie dystrybucją zajmują się także: Brązowa Kawiarenka (przy Białym kościółku), Księgarnia św. Antoniego, Pralnia-HIT i Kiosk Informacyjny koło katedry.
Artystka osobiście obiecała, że oprócz repertuaru kolędowego, który zdominuje występy, zaśpiewa inne swoje przeboje, zwykle pełne radości i pogody ducha, z Kawiarenkami na czele.
Ukochana przez Meksykanów i mieszkańców Ameryki Łacińskiej Morenita zajmowała szczególne miejsce w sercu i nauczaniu ostatnich papieży. Dziś po południu, o godz. 16, w rocznicę objawień i liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, w Bazylice św. Piotra Leon XIV odprawi Mszę świętą. Pierwszym papieżem, który sprawował Mszę św. w Bazylice ku czci matki Bożej z Guadalupe był Jan Paweł II.
10 lat po podbiciu królestwa Azteków przez Hiszpanów, w 1531 r., na wzgórzu Tepeyac, na północ od miasta Meksyk, biednemu Indianinowi Juanowi Diego objawiła się wyglądająca jak młoda Metyska Matka Boża. W 2002 roku, podczas Mszy kanonizacyjnej świadka objawień, Jan Paweł II podkreślił znaczenie objawień w Guadalupe dla ewangelizacji Meksyku: „Orędzie Chrystusa, przekazane przez Jego Matkę, przenikało główne elementy kultury miejscowej, oczyszczało je i nadawało im ostateczny sens zbawczy”.
Papieska homilia stała się przejmującą modlitwą za Kościół i świat
Matka niosąca pociechę, jedność i nadzieję narodom doświadczonym bólem - tak Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe w jej wspomnienie ukazuje Leon XIV. Papieska homilia podczas Mszy świętej w Bazylice św. Piotra stała się przejmującą modlitwą za Kościół i świat.
Papież nawiązał do Księgi Mądrości Syracha, w której poetycki obraz Mądrości znajduje swoją pełnię w Chrystusie, „mądrości Bożej”, narodzonej z Niewiasty. Tradycja Kościoła odczytuje ten fragment również w kluczu maryjnym. To Maryja została przygotowana przez Boga na przyjęcie Syna, a w Niej Kościół rozpoznaje „matkę [pięknej] miłości”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.