Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: „Evening in Love”

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Ważne dla nas jest to, żeby to było spotkanie wypełnione miłością. Bóg jest miłością i Jego tutaj zapraszamy – powiedzieli Lena i Maciej Durlakowie.

Pod hasłem „Evening in Love” odbył się koncert “Jednego Ciała” i Przyjaciół. - To wieczór wypełniony miłością. Chcemy sami otwierać się na miłość. Ważne dla nas jest to, żeby to było spotkanie wypełnione miłością. Bóg jest miłością i Jego tutaj zapraszamy – podkreślili Lena i Maciej Durlakowie, którzy tworzą zespół „Jedno Ciało”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na muzyczny wieczór do łódzkiego Klubu Biznesu na ul. Piotrkowskiej przyszli znajomi zespołu, ale również osoby, które chciały spędzić wieczór przy muzyce dającej nadzieję. - Wielki Post jest drogą do największego wydarzenia w historii, które łączy się z miłością Boga, z miłością Chrystusa. (…) To jest dobry czas, żeby zatrzymać się i pomyśleć po prostu o tej miłości – powiedział Maciej Durlak. – Warto żyć sensownie, a miłość taka jest, ona jest sensem mojego życia – dodała Lena Durlak.

Jak podkreśla małżeństwo, muzyka, koncertowanie pozwala realizować pasje, głosić Jezusa i kochać. Celem „Jednego Ciała” jest śpiewanie o Bogu jako najważniejszym fundamencie dla człowieka, małżeństwa i rodziny. Podczas wieczornego koncertu wystąpili: Lena Durlak-wokal, Maciej Durlak-gitara akustyczna, Tomasz Kowalski-bas, Wojciech Stępnik-instrumenty klawiszowe, Jakub Niedziałek-gitara elektryczna, Paweł Krzywański-instrumenty perkusyjne.

Więcej informacji o zespole dostępnych jest na Facebooku.

2025-04-05 14:15

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź-Lutomiersk: Koncert fortepianowy ku czci św. Cecylii

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W wieczór poprzedzający wspomnienie św. Cecylii – patronki chórów i organistów, w auli Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku odbył się recital fortepianowy Aleksandry Świgut – światowej sławy pianistki i uczestniczki XVIII. Konkursu Chopinowskiego.
CZYTAJ DALEJ

Twórcy filmu "Najświętsze Serce": szatan nie chciał tego filmu

2026-02-18 15:50

[ TEMATY ]

film

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Najświętsze Serce

Materiały promocyjne filmu Najświętsze Serce

Film Najświętsze Serce (Sacré Coeur)

Film Najświętsze Serce (Sacré Coeur)

Na ekrany polskich kin wchodzi film, który – jak mówią reżyserzy - obudził Francję. „Najświętsze Serce” to opowieść o miłości Boga, która ma być odpowiedzią na przemoc, samotność i duchowe zagubienie współczesnego świata. W rozmowie z Vatican News reżyserzy i scenarzyści Sabrina i Steven Gunnell mówią o modlitwie, znakach i duchowej walce towarzyszącej powstawaniu filmu.

Impulsem do realizacji obrazu była rodzinna pielgrzymka do sanktuarium Notre-Dame du Laus na południu Francji w sierpniu 2023 roku. „Inspiracja przyszła tak naprawdę z nieba, od Opatrzności Bożej” – mówi Sabrina Gunnell. Słuchając świadectw, odkryli, że Najświętsze Serce Pana Jezusa było obecne w ich historii „od samego początku”.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: Droga Krzyżowa za grzechy wobec małoletnich

2026-02-21 18:59

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Droga Krzyżowa w intencji osób skrzywdzonych przez duchownych i osoby pracujące i posługujące w Kościele

Droga Krzyżowa w intencji osób skrzywdzonych przez duchownych i osoby pracujące i posługujące w Kościele

Pierwszy piątek Wielkiego Postu obchodzony jest jako Dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. To dzień pokuty, refleksji i odpowiedzialności.

Po Mszy św. kościoła stacyjnego w parafii Najświętszego Serca Jezusowego nabożeństwu Drogi Krzyżowej, podczas której wierni modlili się w intencji osób dotkniętych przemocą seksualną ze strony ludzi Kościoła, przewodniczył ojciec biskup iotr Kleszcz. - Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to stanąć w prawdzie, powiedzieć, jak było i co zrobić, żeby do takich sytuacji już nigdy więcej nie doszło. Jestem dumny z mojego Kościoła, że potrafi stanąć w prawdzie! – mówił wcześniej w homilii bp Kleszcz, jednocześnie przepraszając w imieniu Kościoła za takie zachowania.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję